BarumDostupné modely pneumatik:


O pneumatikách Barum

Barum je světově nejznámější Česká značka pneumatik. Společnost z Otrokovic se řídí filosofií uspokojivé kvality za málo peněz a zřejmě i díky tomu se jedná o nejprodávanější značku pneumatik v naší zemi. Od roku 1992 je Barum součástí koncernu Continental AG a je tedy označována jako Continental Barum.

O společnosti Continental Barum

Barum se na světovém trhu postupně dostává mezi elitní výrobce pneumatik. Díky nízkým cenám a uspokojivé kvalitě si pneumatiky značky Barum získávají oblíbence už i za hranicemi České republiky. Od roku 1991 se produkce plášťů pro osobní vozidla více než desetkrát zvětšila. Díky vzrůstající poptávce po pneumatikách Barum zaměstnává firma již necelé 4000 zaměstnanců a pracuje s ročním obratem větším než 50 miliard korun. Na základě strategie koncernu roste kvalita i kapacita výroby a Barum Continental se zároveň stal největší výrobní jednotkou osobních pneumatik v Evropě.

Historie

Za svůj vznik Barum vděčí obuvnickým závodům Tomáše Bati. Na počátku 30. let byly v Československu pneumatiky buď předražené z dovozu, nebo místní vysoce nekvalitní pneu. Vysoké náklady na přepravu zboží způsobené cenou zahraničních pneumatik přiměly Tomáše Baťu k založení vlastních závodů na výrobu pneumatik. V roce 1932 byly první pneumatiky značky Baťa použity při cestě ze Zlína do Luhačovic. O Baťovi pneumatiky prudce rostla poptávka, proto Tomáš Baťa staví nové závody a rozšiřuje tak výrobu jak do množství kusů, tak do šířky sortimentu a vytláčí konkurenční pneumatiky z Československa. Barum jako samostatní společnost vzniká až v roce 1945, kdy se tři největší Českoslovenští výrobci pneumatik dohodly na vytvoření nové značky v rámci zjednodušení exportu a z počátečních písem vznikla značka Barum – Baťa, Rubena, Matador. V roce 1953 byla výroba pneumatik převedena na národní podnik Rudu říjen. Množství výroby bylo nevyhovující množství osobních automobilů, a proto bylo na počátku 60. let rozhodnuto o vybudování nového rozsáhlého výrobního závodu v Otrokovicích, který byl s velikou slávou otevřen v roce 1972. Po pádu režimu byl název podniku změněn na Barum a.s. Otrokovice. V roce 1992 se podařilo podepsat smlouvu s německým koncernem Continental, což pro Barum znamenalo přístup k novým technologiím. Oficiálně začal 1. března roku 1993 fungovat Barum Continental spol. s.r.o. – druhý největší joint venture v České republice.

Působení

Od roku 2002 funguje výroba v provozu High-Tech Cell, kde jsou vyráběny nejnáročnější a technicky nejdokonalejší pláště celého koncernu. V Otrokovicích se současně v dnešní době vyrábí i pneumatiky ContiSeal, které umožňují jízdu i s propíchnutým běhounem, společnost tedy nyní krom zvýšení produkce dělá dobré jméno i produkce náročných technologií.

Kam dál:

Napsat recenzi
Průměrné hodnocení pneumatik Barum: 69% (Počítáno z 13 testů)
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2017, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Neposílám nevyžádanou poštu - váš e-mail je u mě v bezpečí.
-->