Co dokážou pneumatiky říci o ojetém vozu?

Koupě ojetého vozu může ušetřit značné jmění, díky čemuž jsou autobazary i přes pochybnou pověst stále velice populární. Při výběru vozu však nesmíte obchodníkům skočit na špek, vždy je třeba pečlivě zkontrolovat stav vozu. Jedním z veledůležitých aspektů při kontrolování stavu ojetého vozu jsou přitom pneumatiky, které nejenže ovlivňují cenu vozu, ale také dokážou říct mnohé o jeho celkovém stavu.

Sjeté pneumatiky změní hodnotu vozu v řádu několika tisíc korun

Při prohlídce vozu nevynechejte kontrolu pneumatik. Zkontrolujte, zda je vzorek na všech čtyřech kolech hlubší než 2 mm a zda nejsou bočnice nějak jinak mechanicky poškozeny. Přitom nezapomeňte kola protočit, na stojícím autě se defekt velice jednoduše skryje. Koupě nového setu pneumatik je záležitostí několika tisíc, jejich stav tak zohledněte v ceně vozu.

Sjetí pneumatiky prozradí technické nedostatky vozu

Pneumatiky Vám o ojetém autě řeknou více, než se na první pohled může zdát. Při kontrole si pozorně prohlédněte kola na přední i zadní nápravě a porovnejte typ sjetí. Při nesouměrném sjetí pneumatik totiž může být příčina v něčem mnohem nebezpečnějším než v prostém sjetí pneumatik. Tímto způsobem tak můžete odhalit závažné problémy, jako je závada na sbíhavosti kol, tlumičích pérování či dokonce nápravě. Podobné problémy jsou totiž možným signálem toho, že auto bylo havarováno.

Over-Inflation

Nerovnoměrné sjetí pneumatiky

Jak odhalit stáčení tachometru?

Stav pneumatik dokáže za určitých podmínek odhalit i stáčení tachometru. Pokud kupujete téměř nové auto, lze očekávat, že bude mít originální set pneumatik v dobrém stavu. Sjeté pneumatiky či případně rozdílné modely pneumatik na různých nápravách na novém autě většinou naznačují podvod.

Na pneumatikách lze poznat i řidičský styl předchozího majitele. Nepravidelné sjetí na vnějších bočních hranách dezénu přední nápravy často značí agresivní jízdu, která mohla způsobit i další závažnější potíže.

3 komentáře u „Co dokážou pneumatiky říci o ojetém vozu?

  1. Karel

    Perfektní článek! Naprosto souhlasím, že je třeba zkouknout stav pneumatik, pokud už mi nezbývá nic jiného, než koupit vůz z bazaru. Mluvím z vlastní zkušenosti, která zabolela. Přesně, jak popisujete, koupil jsem jako mladíček vůz z druhé ruky, pneumatiky nestály za nic a za jediný rok, co jsem byl „hrdým majitelem“ tohohle vozu, jsem do něj naházel tisíce a nakonec mi chcípl na přechodu a já ho tak tak dotlačil do servisu. Tam mi bylo řečeno, že mám štěstí, že jsem nevyhořel, páč i elektrika byla totálně v hajzlu. Prý jsem mohl skončit, jak řidič Mercedesu v 55 v Le Mans… jsem si příběh našel a krátce o něm napsal zde: http://adt-auto.cz/nejslavnejsi-automobilove-nehody-le-mans/

  2. Robo

    Presne to sa mi stalo pri obhliadke auta v bazáre.Jednalo sa o Megane,najazdené údajne 45000 km za 4 roky, takže mali tam byť ešte originál pneu ale samozrejme že tam boli pneu 1 rok staré podľa DOT a do prvovýroby Kléber určite nedávajú na 99% Michelin a tie vydržia viac ako 45000 km ( a to nerátam zimu 🙂 )
    Dobrý článok,treba na to dávať pozor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *