Nový model Pirelli P Zero spatřil světlo světa

Prémiovým výrobcům pneumatik mířících na ty nejvýkonnější vozy dost možná právě vběhla liška do kurníku. Pirelli totiž představil nástupce Pirelli P Zero, jenž vcelku neoriginálně nese označení Pirelli P Zero. Nová letní pneumatika má za cíl zlepšit celou řadu slabin předešlého modelu, díky čemuž by se měla P Zero řadit mezi absolutní špičku ve svém segmentu.

Pirelli P Zero k dostání ve sportovním i ultra high performance provedení

Aby nebylo zmatků kolem Pirelli P Zero málo, tak je pneumatika k dostání hned ve dvou provedeních s mírně odlišným dezénem. P Zero lze tak pořídit v provedení ve sportovní verzi mířící na vozy značek typu Ferrari, McLaren či Lamborghini a ve verzi pro luxusní vozy vyšší třídy.

Sportovní verze P Zero se od verze pro luxusní vozy liší především většími boky na vnější straně pneu, díky kterým je docíleno pro rychlou jízdu požadovaného lepšího handlingu na suchu a lepší stability. Naopak menší drážkované bloky na verzi pro luxusní vozy jsou celkově uzpůsobeny spíše pro ochranu vůči aquaplaningu a lepšímu jízdnímu komfortu.

Nový model P Zero zdobí lepší komfort a nižší valivý odpor

Předchozí model P Zero byl sice oblíbený pro skvělé jízdní vlastnosti, na druhou stranu pneumatika trochu tápala, co se týče hluku, jízdního komfortu a celkově ekonomičnosti provozu. Oproti předešlému modelu byl tak díky lepšímu rozdělení bloků na verzi pro luxusní vozy docíleno nižší hlučnosti a lepšího pohodlí při jízdě. Díky nové konstrukci pneumatiky byla navíc snížena její hmotnost a valivý odpor, čímž by se měla snížit spotřeba paliva.

Z jízdních vlastností je patrná především bezpečnější jízda na mokru

Jízdní vlastnosti na mokré vozovce byly zlepšeny především díky nové směsi s 80 % obsahem siliky a inovativními polymery, která zajišťuje lepší přilnavost na mokru. Díky nové směsi bylo navíc docíleno ještě lepšího valivého odporu, celkově se konstruktérům podařilo oproti předešlému modelu snížit valivý odpor o celých 15%.

Pro lepší přenos energie se nechali v Pirelli inspirovat Formulí 1 a použili velice podobné švy. Ty umožňují lepší reakce při řízení a celkově lepší kontrolu nad vozem. Vylepšena byla také u předešlého modelu průměrná ochrana vůči aquaplaningu, po obvodu běhounu se totiž nyní nachází více hlubších odvodových drážek, jež odvádějí přebytečnou vodu z pod kontaktní plochy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *