Test letních pneumatik pro SUV 2013: Nejlepší jsou Continentaly

cayenneJeště před pár lety by nejspíš nikoho nenapadlo testovat pneumatiky v rozměru 255/55 R18, avšak z příchodem mohutných SUV se pomalu z těchto „osmnáctek“ stává běžný rozměr. Podle naší databáze je tento rozměr vhodný pro Kiu Sorento, Land Rover Discovery, Audi Q7, BMW X5, Subaru Tribeca, Volkswagen Touareg a v neposlední řadě také Porsche Cayenne, na kterém letos ruský časopis Auto Review vzal 4×4 verzi tohoto vozu a otestoval na něm jedenáct různých pneumatik této velikosti. Test má však vypovídající hodnotu i pro podobné rozměry pneumatik pro větší SUV. Největší váha byla samozřejmě věnována jízdě na mokré vozovce, ale okomentován byl i výkon na suchu, dokonce se dostalo i na testování na písku.

vítěz testu: Continental ContiSportContact 5 SUV
Celkem bodů: 109 / Sucho: 35 / Mokro: 46 / Valivý odpor: 10 / Pohodlí: 9 / Hluk: 9

Nejlepšího výsledku dosáhl Continental se svou novou SUV verzí pneumatiky ContiSportContact 5. Její vlastnosti jsou dokonale vyvážené, přičemž nejlepšího výsledku dosáhla na mokru, kde předvedla skvělou trakci. Na suchu skvěle držela a dobře brzdila. Skvělý komfort, nízká spotřeba paliva a tichá jízda ji zaručila první místo.

2. místo: Goodyear Eagle F1 Asymmetric SUV
Celkem bodů: 107 / Sucho: 32 / Mokro: 46 / Valivý odpor: 10 / Pohodlí: 10 / Hluk: 9

Goodyeary jsou tradičně skvělé na mokru a ani Eagle F1 Asymmetric SUV není výjimkou. Svojí pověsti dostála při brzdění na mokru, kde zabrzdila nejdříve ze všech testovaných. Na suchu nebyla špatná, avšak subjektivně se zdála trochu necitlivá. Proto ji doporučujeme spíše pro ty, kteří upřednostňují pohodlnou jízdu před sportovnější.

3. místo: Michelin Latitude Sport
Celkem bodů: 106 / Sucho: 35 / Mokro: 45 / Valivý odpor: 10 / Pohodlí: 8 / Hluk: 8
Michelinka byla jedinou pneumatikou s označením N, což znamená, že je schválená přímo od Porsche pro obutí na Cayenne. Na suchu byla pneumatika skvělá, měla rychlou odezvu a dobrou trakci. Na mokru byla o trochu pozadu oproti prvním dvou, avšak dobrý výsledek při testování aquaplanningu ji zaručil krásné třetí místo. Pohodlí stranou – tato pneumatika je spíše pro sportovnější jízdu.

4. místo: Pirelli Scorpion Verde
Celkem bodů: 103 / Sucho: 33 / Mokro: 44 / Valivý odpor: 9 / Pohodlí: 8 / Hluk: 9

SUV pneumatika od Pirelli dobře brzdí a má vyvážené chování na mokrých silnicích. Na suchu je dobrá, ale Pirelli prostě nemají rádi, když se snažíte překonávat jejich limity – jsou nejlepší, když se držíte těsně pod nimi. Velmi dobré na písku, avšak nižší pohodlí způsobilo to, že se pneumatika umístila až na 4. místě.

5. místo: Bridgestone Dueler HP Sport
Celkem bodů: 102 / Sucho: 34 / Mokro: 43 / Valivý odpor: 8 / Pohodlí: 8 / Hluk: 9

Bridgestone silniční pneumatiky pár posledních let zanedbával, ale Dueler H/P Sport udělala dojem. Přestože se nemůže rovnat prvním čtyřem na mokru, je velmi sebevědomá na suché vozovce, navíc i celkem tichá. Průměrný komfort, trochu také pokulhává ve valivém odporu.

6. místo: Dunlop SP QuattroMaxx
Celkem bodů: 101 / Sucho: 32 / Mokro: 46 / Valivý odpor: 8 / Pohodlí: 7 / Hluk: 8

Pneumatika má dobré časy na okruhu na suchu i mokru, ale subjektivní dojem je takový, že reaguje pomalu, a tak musíte v porovnání s ostatními zatáčet dříve. Je dobře vyvážená, ale oproti nejlepším pneumatikám je horší v jízdním komfortu.

7. místo: Nokian Hakka Z SUV
Celkem bodů: 102 / Sucho: 33 / Mokro: 43 / Valivý odpor: 9 / Pohodlí: 8 / Hluk: 9

Nokian Hakka je severská pneumatika, která je zvyklá na trochu nižší teploty, než byli při testování (22-28°C). Při brzdění na mokru byla velmi dobrá, ale šla do aquaplaningu velmi brzo. Horší byla také odezva při zatáčení, stejně jako u Dunlopky. Komfort byl průměrný, dobře dopadla ve valivém odporu.

8. místo: Toyo Proxes T1 Sport SUV
Celkem bodů: 94 / Sucho: 33 / Mokro: 38 / Valivý odpor: 9 / Pohodlí: 7 / Hluk: 7

Pneumatika opravdu vynikala na suchu, ovšem to se nedá říct o chování na mokru. Tam pneumatika selhala, klouzala a byla nestabilní. Špatně dopadla také při aquaplanningu – důvodem je mimojiné i to, že mají tovární hloubku dezénu pouze 6,3 mm místo 7,8 mm. Je také hlučná a jízdní komfort také není zrovna oslňující.

9. místo: Federal Couragia FX
Celkem bodů: 88 / Sucho: 30 / Mokro: 34 / Valivý odpor: 8 / Pohodlí: 8 / Hluk: 8

Pneumatika Federal vyniká především cenou, stojí půlku toho co Michelin a Bridgestone. Vyplatí se? Na mokru dopadla špatně, avšak překvapila v aquaplanningu, kde získala velmi dobrý výsledek. Na suchu také zrovna nevyniká, je těžké vyrovnat smyk a je hodně nedotáčivá. Ostatní vlastnosti jsou průměrné.

10. místo: Kumho Ecsta X3 KL17 ASYMMETRIC
Celkem bodů: 86 / Sucho: 29 / Mokro: 36 / Valivý odpor: 7 / Pohodlí: 7 / Hluk: 7

Kumho má špatnou trakci i zatáčení na mokru, ale dobrou zprávou je, že alespoň zůstává předvídatelná. To se nedá říct o chování na suchu – tam předvídatelnost mizí a jde do dlouhých smyků, které nelze čekat. Na této pneumatice je vše špatně, od komfortu, přes hluk po nejhorší valivý odpor.

11. místo: Hankook Ventus ST
Celkem bodů: 86 / Sucho: 33 / Mokro: 29 / Valivý odpor: 8 / Pohodlí: 8 / Hluk: 8
Nejhorší na mokru, při brzdění ze 100km/h se brzdná dráha prodloužila dokonce o 10 metrů a ovladatelnost byla také bídná. Na suchu byla trakce celkem ok, avšak při zatáčení je dost nepředvídatelná. Byla nejlepší na písku, ale také to byla jediná pneumatika označená jako M+S.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *