Výměna pouze jednoho páru pneumatik? Nový pár nasaďte vždy na zadní nápravu

U většiny automobilů můžeme pozorovat různou míru opotřebení pneumatik na přední a zadní nápravě, a může se tak jednoduše stát, že zatímco jeden pár pneumatik je již zcela sjetý a potřebuje výměnu, druhý pár pneumatik by ještě chvíli v provozu vydržel. Nabízí se tak otázka, zda je nutné měnit celý set. Přestože výměna všech čtyř pneumatik je osvědčená sázka na jistotu, v rámci úspor se řidiči často snaží měnit jen jeden pár pneumatik.

Nenechte se zviklat rychlejším opotřebením předních kol, nové pneumatiky patří vždy dozadu

U většiny vozidel lze vypozorovat, že pneumatiky na přední nápravě se opotřebovávají rychleji než ty na nápravě zadní. Tento jev je způsoben především tím, že pneumatiky přední nápravy se musí vypořádat s větší námahou při zatáčení a většinou také s větší zátěží způsobené nedokonalým rozložením hmotnosti ve vozidle, veliký rozdíl je patrný především u vozů s pohonem předních kol.

Intuice může naznačovat, že když se rychleji opotřebovávají pneumatiky na přední nápravě, bude vhodnější umístit nové pneumatiky dopředu a zpola sjetý pár nechat na zadní nápravě. Intuice však v tomto případě klame, prakticky všichni odborníci dnes radí přesunout zpola sjeté pneu dopředu a nové pneumatiky posadit na zadní nápravu nehledě na to, zda se pneumatiky rychleji opotřebovávají v zadu či vpředu, pojďme se podívat proč.

Největší nebezpečí při špatném nazutí číhá na mokrých vozovkách

Důvod, proč nasadit nové pneu na zadní nápravu, a naopak sjeté pneu dopředu, lze interpretovat například při jízdě na mokré vozovce. Nové pneumatiky s hlubším dezénem dokážou rychle odvádět vodu, a tím pádem poskytují podstatně bezpečnější jízdu na mokru, nežli sjeté pneumatiky, které mohou být náchylné k aquaplaningu.

Vraťme se tedy zpět k našemu problému při jízdě na mokré vozovce. Mějme nové pneumatiky na zadní nápravě a sjeté na nápravě přední, v kritickém momentu tedy ztratíme přilnavost na předních kolech, což je situace, která lze s trochou řidičské zručnosti vyřešit uvolněním plynového pedálu a držením směru volantu (naopak nebezpečné je snažit se situaci vyřešit brzděním vozu či snahou „vyrovnat“ směr jízdy). V případě, že jsou sjeté pneumatiky na zadní nápravě, nám nepomůže ani fakt, že nové pneumatiky na přední nápravě poskytují lepší odezvy při řízení, na kluzké vozovce se totiž vozidlo může snadno dostat do smyku, zadní část se utrhne, a vozidlo se může dokonce i přetočit, přičemž sebelepší řidič nemůže v této situaci prakticky nic udělat.

Rozdíl v nazutí demonstruje Michelin ve svém ilustračním videu

Výměnou jednoho páru pneumatik se v minulosti zaobíral i Michelin, který jen dokázal důležitost nazutí novějších pneumatik na zadní nápravu při jízdě na mokré vozovce, ostatně, rozdíl můžete posoudit sami na videu níže.

2 komentáře u „Výměna pouze jednoho páru pneumatik? Nový pár nasaďte vždy na zadní nápravu

  1. Jan

    Vhodnější by byl test brzdění, kdy zadek může předběhnout předek. Na mokru není problém ubrat plyn a ne jet na hranici možností, jako na videu. Není také zveřejněna informace o hloubce vzorku sjetých pneu a zda to nejsou klouzavé EKO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *