Letní pneumatiky Bridgestone
  • Letní pneumatiky Bridgestone testovány celkem 21x
  • Průměrné umístění pneumatik Bridgestone v testech letních pneumatik je 6.571
  • Přehled nejlepších letních pneumatik pro rok 2017 naleznete na stránce letní pneumatiky.

Bridgestone Dueler HP Sport

Bridgestone Dueler MT

Bridgestone Ecopia EP 150

Bridgestone Ecopia EP001S

Bridgestone Potenza RE050 A

Bridgestone Potenza S001

Bridgestone Turanza ER300 ecopia

Bridgestone Turanza T001


Letní pneumatiky Bridgestone

Bridgestone Dueler HP Sport

Letní pneumatiky Bridgestone Dueler HP Sport jsou určeny pro vozy SUV a vozy s pohonem 4x4. Tato pneumatika je vhodná především pro jízdu na suché vozovce, při testování na mokrém povrchu byla testy vytýkána až příliš dlouhá brzdná dráha a nedostatečná odolnost vůči aquaplaningu. V testu pneumatik pro SUV a 4x4 ADAC 2012 se Bridgestone Dueler HP Sport umístil na předposledním místě a ukázal tak, že na konkurenci nestačí.

Bridgestone Ecopia EP 150

Letní ekologická pneumatika Bridgestone Ecopia EP 150 je určena pro městská a kompaktní vozidla. Tato pneumatika minimalizuje ztráty energie v horní vrstvě a snižuje tak výkon nutný na pohyb, tedy i spotřebu paliva. Inovativní design běhounu zajišťuje ideální přilnavost a krátkou brzdnou dráhu na suchém i mokrém povrchu, pneumatika tak výborně spojuje vysokou úspornost paliva při zachování vysoké bezpečnosti při řízení. Řidiči také ocení velmi nízkou hladinu hluku. V testu ADAC se pneumatika umístila na druhém místě s ideálními čísly v kategoriích hluku, spotřeby a jízdy na suchu.

Bridgestone Potenza RE050A

Letní sportovní pneumatika Bridgestone Potenza RE050A je určena pro velmi výkonné vozy. Pneumatika zajišťuje fantastický handling a přilnavost na suché vozovce, naopak jízda na mokré vozovce je nevyhovující. Bridgestone Potenza RE050A má až moc dlouhou brzdnou dráhu na mokru a nedostatečnou rezistenci proti aquaplaningu a proto v testu ADAC 2010 v konkurenci ostatních sportovních pneumatik skončil až na pátém místě.

Bridgestone Potenza S001

Sportovní pneumatika Bridgestone Potenza S001 je určena pro luxusní sportovní vozy a limuzíny. Pneumatika zajišťuje velmi přesné řízení a stabilitu i při vysokých rychlostech. Obecně na suché vozovce patří Bridgestone Potenza S001 mezi absolutní špičku sportovních pneumatik. Přestože po výsledcích minulého typu technici Bridgestonu upravili dezén pro lepší odvod vody, v jízdě na mokru tato pneumatika stále zaostává. Testy ADAC 2013 a Sportscars 2013 ukazují, že rozdíl mezi bezpečností jízdy na mokru a na suchu je opravdu extrémní.

Bridgestone Turanza ER300 Ecopia

Pneumatika Turanza ER300 Ecopia z dílen japonského gumárenského giganta Bridgestone je určena pro vozy střední třídy. Jedná se o pneumatiku s velice vyrovnanými jízdními vlastnostmi, při testech nebyla prokázána žádná zásadní výhoda jedné kategorie vůči ostatním. To stejné však platí o nedostatcích, dá se tedy konstatovat, že tato pneumatika nijak zásadně neuchvátí, jedná se však stále o spolehlivý standard.

Bridgestone Turanza T001

Tato letní pneumatika je určena pro silniční, kompaktní a rodinné vozy. Bridgestone Turanza T001 spojuje pohodlí, bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí. Přestože pneu nijak nevyniká v žádném aspektu, vyrovnanost jejích vlastností z ní dělá velmi spolehlivou všestrannou pneumatiku. V testech sice pneumatika nikdy nedosáhla na první tři příčky, přesto vždy obdržela hodnocení dokazující její vysoký standard.

Napsat recenzi
Průměrné hodnocení letních pneumatik Bridgestone: 78% (Počítáno z 21 testů)
x

Už máte vybráno? 5 pneumatik, která bych letos obul já.

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled 5 modelů pneumatik pro rok 2017, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Neposílám nevyžádanou poštu - váš e-mail je u mě v bezpečí.
-->