NokianDostupné modely pneumatik:


O pneumatikách Nokian

Finská společnost Nokian Tyres poskytuje velmi kvalitní pneumatiky, inovované na základě znalosti severských podmínek a tedy i potřeb zákazníků, poptávajících po pneumatikách vhodných pro extrémní podmínky. Nokian vyniká v oblasti zimních pneumatik pro osobní i nákladní vozidla, pneumatik pro SUV a pneumatik pro lesní stroje a těžkou techniku.

O společnosti

Produkty firmy Nokian Tyres jsou poptávané především v severských zemích, proto je kladen důraz především na vlastnosti pro tamní podmínky. Klientela severských zemí klade vysoké nároky na funkcionalitu pneumatiky a kvalitní jízdní vlastnosti na sněhu a v proměnlivých nepříznivých podmínkách, všechny tyto nároky tedy společnost musí dokonale splnit. Nokian vlastní výrobní střediska ve finské Nokii a v ruském Vsevolozhsku a přes 1000 prodejních poboček v Evropě, Severní Americe a Asii.

Historie

V roce 1898 byla ve Finsku založena gumárenská společnost Finnish Rubber Works, což byla prakticky firma, ze které vznikl koncern Nokian. Původně firma působící v oblasti práce s dřevem se pneumatikami začala zabývat až v roce 1925, kdy začala produkovat pneumatik pro jízdní kola. Poptávka po pneumatikách se zvyšovala a firma zaznamenávala zisky, což vedlo k rozšíření produktů o pneumatiky pro automobily v roce 1932. Společnost, v té době ve Finsku známá jako Suomen Gummitehdas (Finnish Rubber Works), se kvůli geografické oblasti a s tím spojeným podnebím Finska ve svých počátcích věnovala především produkci zimních pneumatik, po kterých byla větší poptávka i z toho důvodu, že v té době zkrátka nebylo ve Finsku dostatečné množství dodavatelů zimních pneumatik. V roce 1934 tedy firma ohlašuje první zimní pneumatiku pro nákladní vozidla a v roce 1936 začíná dodávat na trh pneumatiku Snow Hakkapeliitta – první úspěšně sériově vyráběnou zimní pneumatiku pro osobní vozy. Produkce pneumatik se zvyšuje a po druhé světové válce je otevřen nový závod na výrobu pneumatik v oblasti zvané Nokia. V 50. letech se firmě podařilo proniknout na zahraniční trh, ačkoliv se jednalo o sousední Švédsko, pro firmu to znamenalo úspěch a v roce 1967 společně se společnostmi Finnish Cable Works a Nokia Aktiebolag vytvořila koncern Nokia Corporation, který se věnoval výrobě pryže, kabelů a papíru. V letech 1978-1982 se koncernu podařilo proniknout postupně na norský, kanadský i německý trh a rozšířit svoje továrny na výrobu pneumatik ve Finsku. V roce 1986 bylo založeno světoznámé testovací centrum ve městě Ivalo, které se nachází ve Finském Laponsku na sever od polárního kruhu a pyšní se titulem nejseverněji umístěného testovacího centra, které je vlastněno výrobcem pneumatik. V roce 1988 se vyčleňuje výroba pneumatik do samostatné společnosti, která nese již současný název Nokian Tyres Limited.

    Nově vzniklá společnost se nově objevuje i na Švýcarském trhu a v roce 1995 je zaznamenána na burze cenných papírů ve finských Helsinkách. V následujících letech firma expanduje do Pobaltí pod názvem Vianor. V roce 2003 přestává být Nokian vlastněn společností Nokia a jeho největším podílníkem se stává firma Bridgestone. Významným milníkem pro firmu ale i pro oblast ekologické výroby pneumatik se stává rok 2005, kdy Nokian jako první na světě začal při výrobě používat výhradně čištěné nízkoaromatické oleje.  V posledních letech se společnost zabývala především inovací pneumatik typu Hakkapeliitta. V roce 2011 byla založena prodejní společnost v Číně, pojmenovaná Nokian Tyres Trading co. Ltd.

Působení

Díky unikátnímu testovacímu centru ve městě Ivalo se Nokian významným dílem podílí na zvýšení bezpečnosti na vozovkách v zimním období. Nokian je také jedním z předních producentů pneumatik pro těžkou lesní techniku, což výborně dokazuje přednosti firmy Nokian v oblasti výroby pneumatik do extrémních podmínek.

Kam dál:

Napsat recenzi
Průměrné hodnocení pneumatik Nokian: 82% (Počítáno z 32 testů)
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2017, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Neposílám nevyžádanou poštu - váš e-mail je u mě v bezpečí.
-->