SavaDostupné modely pneumatik:


O pneumatikách Sava

Vznik společnosti Sava je spojen s rokem 1921, kdy společnost vznikla pod jménem Vulkan. V tomto roce vznikla ve slovinském městě Kranj zprvu jen jako továrna na kaučukové produkty, později se zaměřila převážně na výrobu pneumatik. V roce 1931 byla tato společnost odkoupena rakouskou firmou Semperit zabývající se taktéž výrobou pneumatik. O osm let později však společnost opět změnila svého majitele a stala se součástí společnosti Continental. V roce 1946 se poprvé objevuje společnost pod názvem SAVA a zahajuje sériovou výrobu automobilových pneumatik. V roce 1956 Sava představila první bezdušovou a vysokorychlostní pneumatiku. Dalším významným datem pro tuto společnost je rok 1967, kdy byla uzavřena licenční smlouva se společností Semperit. V roce 2004 byla společnost plně převzata společností Goodyear. 

Kam dál:

Napsat recenzi
Průměrné hodnocení pneumatik Sava: 62% (Počítáno z 13 testů)
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2017, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Neposílám nevyžádanou poštu - váš e-mail je u mě v bezpečí.
-->