SemperitDostupné modely pneumatik:


O pneumatikách Semperit

Tato rakouská gumárenská značka má své kořeny již v první polovině 19. století, jedná se tedy o nejstarší stále fungující gumárenskou společnost. Ačkoliv produkce Semperitu nenabývá čísel špičkových výrobců jako Michelin či Goodyear, zaznamenává v poslední době poměrně výrazný růst, což dokazuje, že pneumatiky této značky se rozhodně dají považovat za kvalitní.

O společnosti

Pneumatiky Semperit jsou populární především díky vysoké spolehlivosti, bezpečnosti a kvalitním jízdním vlastnostem za přijatelné ceny. Semperit v dnešní době zaměstnává ve svých gumárenských závodech přes 9000 zaměstnanců, což je oproti roku 2000 téměř dvojnásobek. Důležitou poznámkou k tomuto číslu ovšem je fakt, že dnes se Semperit již tak neangažuje do produkce pneumatik a orientuje se na jiné produkty vyráběné z gumy.

Historie

Historie rakouské společnosti Semperit se datuje již od roku 1850. V tomto roce byla ve městě Wimpassing založena vůbec první továrna v Evropě s produkcí zaměřenou na výrobky z gumy. V době vzniku společnosti nebyla poptávka po gumových pneumatikách, jelikož automobily nebyly běžně k sehnání. To se změnilo s příchodem nového století a v roce 1900 zařadila společnost do produkce i pneumatiky k automobilům. V roce 1906 poté dochází k založení společnosti Semperit. Název byl vytvořen z latinského „semper it“ – stále jezdí. V roce 1936 firma začíná dodávat na trh zimní pneumatiku zvanou Goliath, první zimní pneumatiku firmy Semperit a jednu z prvních zimních pneumatik v západní Evropě. Po dobu, kdy bylo Rakousko Hitlerem připojeno k Německu, byl Semperit donucen spolupracovat s německým Continental AG, což v praxi znamenalo, že veškeré výrobní procesy byly řízeny Němci. Po druhé světové válce byla velká část strojů v závodech Semperitu rozebrána Rudou armádou, což vedlo k omezení produkce po druhé světové válce. V roce 1956 zařadila firma do výroby i tehdy moderní bezdušové pneumatiky a pneumatiky s bílými bočnicemi. V příštích letech přecházela firma, která klesla po druhé světové válce na dno, na nové technologie a v roce 1967 byl do výroby nasazeny moderní radiální pneumatiky namísto zastaralých a méně bezpečných pneumatik diagonálních. V rámci restrukturalizace společnosti v roce 1984 byla z celku Semperit AG vyčleněna divize Semperit Reifen AG a o rok později se vlastníkem společnosti stal německý koncern Continental AG.  S počátkem nového tisíciletí Semperit zveřejnil řadu nových typů pneumatik. Od roku 2009 se společnosti opět daří zvyšovat produkci a zvyšovat počet zaměstnanců.

Působení

Společnost Semperit AG má v dnešní době velké množství dceřiných společností, které se angažují v gumárenském průmyslu. Výrobky značky Semperit jsou proto známé i v oblasti latexových rukavic, vybavení eskalátorů atd.

Kam dál:

Napsat recenzi
Průměrné hodnocení pneumatik Semperit: 68% (Počítáno z 24 testů)
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2017, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Neposílám nevyžádanou poštu - váš e-mail je u mě v bezpečí.
-->