Semperit Speed-Grip 2


Semperit Speed Grip 2 nepatří mezi absolutně nejlepší zimní pneumatiky, ale podobně jako například v Česku populární Polaris 3 vyniká především v kategorii cena/výkon. Tato zimní pneumatika z dílen rakouského výrobce pneu je určena pro rodinné, silniční a sportovní vozy a nabízí naprosto dostatečnou bezpečnost na nebezpečných vozovkách v zimním období.


Výsledky v testech pneumatik

Recenze Napsat recenzi

88.6/100 · 12000km · 215/55 R17 · Tom
Vyborny zaber a ovladatelnost na snehu, tiche. Doporucuji ...
Jízdní vlastnosti na suché vozovce: 85%Jízdní vlastnosti na mokré vozovce: 86%Odolnost proti opotřebení: 84%Jízdní komfort a hluk: : 88%Tom by si koupil Semperit Speed-Grip 2 znovu: 100%
Napsáno 22.11.2014
Napsat recenzi
Průměrné hodnocení Semperit Speed-Grip 2: 94% (Počítáno z 17 testů)

Popis pneumatiky

Heslo Semperitu zní „Testováno v Alpách“, což poukazuje na to, že zimní pneumatiky této značky rozhodně nepatří na smetiště. Pneumatika je vyrobena z inovativní třífázové směsi, jež se přizpůsobuje typu a teplotě vozovky, čímž zajišťuje výbornou přilnavost na suché, mokré i zasněžené vozovce. Tato směs se osvědčila natolik, že ji jen mírně pozměněnou využívá Continental ve svých TS850.

Dezén pneumatiky je vybaven hlubokými drážkami pro odvod vody, které jsou uzpůsobeny tak, že voda je vyháněna bez turbulence. Krajní bloky pneumatiky jsou velice podobné těm u WinterContact TS 830. Bloky jsou uspořádány po dvojicích a nachází se na nich zakroucené drážky, které pomáhají při záběru na sněhu a v zatáčkách. Středová část dezénu obsahuje můstky vycházející od odvodových drážek, které napomáhají k lepší přilnavosti na sněhu, celá středová část zároveň obsahuje velké množství lamel.

V testech tyto pneumatiky dle očekávání povětšinou nestačily na stupně vítězů, přesto se umisťovaly velmi vysoko. Speed Grip 2 nijak přelomově neoslňovaly v kategoriích zaměřujících se na jízdní vlastnosti, ale na druhou stranu excelovaly ve spotřebě paliva, kde patřily mezi nejekologičtější pneumatiky vůbec. V testu ADAC 2011 pro rozměry 195/65 R16 se Semperity díky nízké spotřebě umístily na skvělém třetím místě, v ostatních testech si však pneumatiky pohoršily hlavně v oblastech hodnotících jízdu na mokru a ledu. Pokud nejste náročný řidič a oceníte spíše nižší spotřebou, jsou Speed Grip 2 správnou volbou, v opačném případě však volte jiné pneu.

Další testy zimních pneumatik

x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2017, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Neposílám nevyžádanou poštu - váš e-mail je u mě v bezpečí.
-->