UniroyalDostupné modely pneumatik:


O pneumatikách Uniroyal

Historie této společnosti sahá až do roku 1868, kdy si v belgickém Lutychu otevřel obchod s pryžovým zbožím Oscar Englebert. Postupným experimentováním s pneumatikami, určenými hlavně pro jízdní kola a koňské potahy postupně vznikala gumárenská společnost Englebert. V roce 1898 začíná vyrábět první pneumatiky pro automobily a stává se tak jedním z prvních výrobců jak zemí Beneluxu, tak i v celé Evropě. Poté společnost zaznamenala obrovský růst. Od první továrny čítající okolo 400 zaměstnanců v roce 1912 až do roku 1914, kdy továrna měla již čtyřnásobnou velikost. V roce 1925 byla v Lutychu postavena moderní továrna s částečně automatizovanou výrobou. Další továrna byla otevřena v roce 1929 v Aachenu, kde byly vyráběny pneumatiky pro bicykly, automobily a nákladní automobily. V roce 1958 se společnost spojila s americkým partnerem a stala se tak součástí společnosti Uniroyal. V roce 1979 byla evropská část Uniroyal-Englebert začleněna do koncernu Continental. 

Kam dál:

Napsat recenzi
Průměrné hodnocení pneumatik Uniroyal: 70% (Počítáno z 15 testů)
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2017, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Neposílám nevyžádanou poštu - váš e-mail je u mě v bezpečí.
-->