VredesteinDostupné modely pneumatik:


O pneumatikách Vredestein

Nizozemská společnost, která je součástí indické Apollo Tyres Ltd. Je tradičním producentem vysoce kvalitních letních i zimních pneumatik. Pneumatiky značky Vredestein si převážně v Evropě a Severní Americe vydobyly renomé spolehlivých pneumatik s vysoce kvalitními jízdními vlastnostmi.

O společnosti

Apollo Vredestein je společnost vlastněná společností Apollo Tyres, což je nadnárodní firma, vlastnící výrobní závody v Indii, JAR a Nizozemsku. Apollo Tyres je mladou vysoce ambiciózní a perspektivní společností, která si díky koupi Vredesteinu rozšířila své pole působnosti i do Evropy. Koupí Vredesteinu si koupila tradiční evropskou značku, která se nyní díky nově investovaným financím opět rozrůstá. Kvalitu pneumatik Vredestein dokazuje i to, že značná část z nich je navrhnutá ve světoznámém italském návrhářském studiu Giugiaro. V dnešní době zaměstnávají závody Vredesteinu přes 2000 pracovníků.

Historie

Dne 6. Listopadu 1908 se Emil Schiff stal majitelem gumárenské společnosti Nederlandse Guttapercha Maatschappij, která měla své závody ve mstě Delft. O rok později Emil Schiff firmu přestěhoval do města Loosduinen a přejmenoval ji na Rubberfabriek Vredestein. Společnost se původně zabývala výrobou produktů z gumy, tedy např. podpatků, podlahových krytin či gumové obuvi. V roce 1934 došlo k rozsáhlému požáru v továrně v Loosduinenu a při následné okamžité restrukturalizaci došlo k založení továrny na výrobu pneumatik pro jízdní kola v Doetinchemu. Ve spolupráci s americkou společností B. F. Goodrich byla v roce 1946 založena nová továrna NV Nederlandsch-Amerikaansche Autobanden-fabriek Vredestein v meste Enschede.  Růst společnosti se zrychlil v roce 1962 po sjednocení se společností N. V. Rubberfabrieken Hevea. V 70. letech se musela společnost potýkat s ropnou krizí, čemuž následovalo rozdělení akcií společnosti mezi Goodrich a Nizozemsko. Jak Goodrich, tak Nizozemsko vlastnily po 49 % akciích, zbylé 2% vlastnila Nadace za zachování značky Vredestein. V této době je společnost nucena zaměřit se především na pneumatiky pro osobní vozy a průmyslové stroje. Na počátku 90. Let došlo k již opravdu velmi nutné restrukturalizaci společnosti. Nizozemská vláda našla pro společnost tři investory a byl vypracován nový dlouhodobý plán na vývoj a produkci výrobků, finanční strategii a distribuci prodeje. Součástí restrukturalizace bylo i navázání spolupráce se známým italským návrhářem Giorgettem Giugiarem. Tyto zásahy do administrativy se ukázaly být velmi úspěšné a Vredestein dosáhl významného růstu a opět se dostal do elitní skupiny výrobců pneumatik. V roce 2009 byla společnost Vredestein koupena indickým Apollo Tyres a sloužené společnosti začaly vystupovat pod názvem Apollo Vredestein BV. Většina výrobních linek je stále umístěna v Endschede a společnost se díky investicím rychle rozrůstá a zvyšuje své počty zaměstnanců v Nizozemsku.

Působení

V  poslední době se Apollo Vredestein snaží co nejvíce zapojit do svých výzkumných aktivit zapojit nizozemské univerzity. Za pomocí vlastních technických inovací a spolupráce s Giorgettem Giugiarem se Vredestein snaží proniknout mezi gumárenskou elitu.

Kam dál:

Napsat recenzi
Průměrné hodnocení pneumatik Vredestein: 71% (Počítáno z 30 testů)
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2017, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Neposílám nevyžádanou poštu - váš e-mail je u mě v bezpečí.
-->