Co způsobuje nerovnoměrné opotřebení pneu a jak jej řešit?

Většina řidičů dobře ví o nerovnoměrném opotřebení vzniklém špatným huštěním pneu, způsobů jak se pneumatiky nerovnoměrně sjíždějí je však mnohem více. Různě vzniklé opotřebení potom vypovídá i o technickém stavu tlumičů či dalších komponentů, a je proto dobré brát je v potaz. Připravili jsme si proto pro Vás průvodce základními typy nerovnoměrného sjetí a jejich příčin.

Nepravidelné sjetí způsobené špatným tlakem

Jak již bylo zmíněno, jedním z nejčastějších důvodů rychlého opotřebení pneumatik je špatné huštění pneumatik. Problémem u nízkého či příliš vysokého tlaku je nerovnoměrné opotřebení materiálu, přičemž stačí, aby byla jedna část běhounu opotřebená, a pneumatika se stává nepoužitelnou. V případě nízkého tlaku v pneumatice jsou podstatně více namáhány boční strany běhounu, které se potom opotřebují rychleji, nežli střední část. V případě vysokého tlaku vznikne naopak vypuklá střední část běhounu, která se opotřebuje rychleji nežli boční strany.

foto: kwik-fit.com

Sjetí do plošek (feathering)

Dalším typem nerovnoměrného opotřebovávání pneumatik je feathering, do češtiny nejčastěji překládán jako sjetí do plošek. Příčinou tohoto neduhu je nejčastěji špatný úhel sbíhavosti kol, případně špatně seřízené tlumiče. Výsledkem je to, že se žebra pneumatiky z jedné strany obrušují do hladka, zatímco na druhé straně zůstávají ostrá, a pneumatika se tedy opotřebovává nepravidelně. To, zda nemáte se sjetím do plošek problémy i vy zjistíte nejjednodušeji přejetím prstů oběma směry po šířce pneumatiky, pokud neucítíte výrazný rozdíl ve směru, je pneumatika v pořádku. V opačném případě se obraťte na autoservis, kde Vám úhel sbíhavosti kol spraví.

foto: procarcare.com

Vydutí bočnic (cupping)

Tento problém je nejčastěji způsoben špatnou funkcí tlumičů, případně neoptimálním vybalancováním pneumatiky. Výsledkem jsou důlky vznikající na hranách bočnic vzniklé špatnou absorpcí energie. Řešení tohoto problému bývá nejčastěji výměna některého z tlumičových komponent v autoservisu. Pokud jste problém odhalili včas, a pneumatiku lze tak dále používat, nechte ji vybalancovat a posaďte ji na jinou pozici.

foto: popularmechanics.com

Opotřebení vnitřních částí dezénu (Inner edge wear)

Opotřebení vnitřních hranách dezénu, často označováno také anglicky inner edge wear je společně s nerovnoměrným opotřebením vzniklém kvůli špatnému tlaku nejčastějším typem nerovnoměrného opotřebení pneumatik. Projevuje se nerovnoměrným opotřebováním ve směru šířky pneumatiky, ve směru rotace tak vznikají pruhy, které se sjíždějí mnohem rychleji. Tento problém vzniká nejčastěji kvůli zápornému úhlu sbíhavosti kol, řešením je tak opět návštěva servisu. Co se týče faktorů nahrávajícím tomuto typu nerovnoměrného opotřebení, stojí za to zmínit špatná pouzdra, pérování či nadměrný náklad.

Zničená pouzdra

Ozón, vysoké teploty a další okolní vlivy pomalu ničí pryžová pouzdra pneumatiky, která následně způsobují vychylování osy. Poškozené pouzdro potom nedrží pneumatiku v optimální poloze, což má za následek záporný úhel sbíhavosti kol.

Pérování

Tlumiče při své činnosti ovlivňují úhel osy kola, přičemž pokud se v nich nachází stará pérování, opět dochází ke změně úhlu sbíhavosti kol a následnému nerovnoměrnému opotřebení.

Nadměrný náklad

Pokud na zadní nápravě pravidelně převážíte neuváženou zátěž, může se stát, že se úhel sbíhavosti na přední nápravě vychýlí do kladných hodnot, zatímco na zadní nápravě bude úhel záporný. To vede k nerovnoměrnému opotřebení na vnitřní části na zadní nápravě a na vnější části na nápravě přední.

inner-edge

foto: tirereview.com

Opotřebení vnějších částí dezénu (Outer edge wear)

Analogicky lze pozorovat i opotřebení vnějších částí dezénu. Opotřebení na vnějších hranách dezénu pneumatiky sice nepatří mezi nejčastější způsoby opotřebení pneu, rozhodně je však třeba brát toto riziko v potaz. Nejčastěji k tomuto typu opotřebení pneumatik dochází při příliš agresivní jízdě v zatáčkách, na vině však může být opět i špatná sbíhavost kol.

 

5 komentářů u „Co způsobuje nerovnoměrné opotřebení pneu a jak jej řešit?

  1. čermák Jindřich

    Mám dotaz, minulý týden jsem poškodil zadní levou pneumatiku, při opravě jsem zjistil, že jsou obě zadní pneumatiky sjeté na vnitřní straně, na výměnu, je to tlumiči?
    Děkuji za odpověď, Čermák Jindřich

    1. Ben

      Dobry den, mam presne taky isty stav. Geometria uz bola robena 3x uz aj v inom servise, vzdy vsetko v poriadku ale problem pretrvava. Vam sa to podarilo vyriesit?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *