Goodyear přichází na trh se žhavou sportovní novinkou Eagle F1 Asymmetric 3

Konec letošní zimy přinese uvedení na trh nové letní Ultra High Performance, tedy přeneseně ultra výkonné Eagle F1 Asymetric 3 určené převážně pro výkonné sportovní vozy. Goodyear tak reaguje na konkurenční Michelin a Continental a jejich nové sportovní Pilot Super Sport a Sport Contact 6.

Eagle F1 Asymmetric 3 rozšiřuje bohatou nabídku špičkových sportovních pneumatik

Segment pneumatik pro výkonné vozy je pro gumárenské giganty stále zajímavější pole působnosti, což má za následek explozi špičkových modelů v posledních letech. Právě Eagle F1 Asymmetric 3 je dalším adeptem na přední umístění v testech, Goodyear do vývoje této pneumatiky investoval nemalé finanční prostředky a úsilí. V řeči čísel se dle zdroje Goodyearu jednalo o 36 000 hodin inženýrské práce a najetých 330 000 kilometrů při téměř 7 000 interních testech.

Co dělá z Eagle F1 Asymmetric 3 top pneu ve svém segmentu?

Oproti předešlému modelu byla tradičně upravena směs pneumatiky, která je nyní stabilnější i ve vysokých teplotách dosažených při rychlé jízdě, pneumatika díky tomu zabezpečuje lepší handling a kratší brzdnou dráhu. Velice důležitou inovací je také nová konstrukce běhounu, která je uzpůsobená tak, že se při brzdění zvětšuje kontaktní plocha, čímž se brzdění značně zefektivní. Optimalizovaná konstrukce pneumatiky taktéž poskytuje větší přesnost řízení, nižší valivý odpor a lepší přenos energie, což přispívá k nižší spotřebě paliva.

foto: tyrereviews.co.uk

foto: tyrereviews.co.uk

Dle německého TUV se Eagle F1 Asymmetric 3 zařadí mezi špičku

Jedním z mála zveřejněných testů, kterým již novinka prošla je německý test TUV, který v lecčem naznačuje, že Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 by se i v dalších testech měla objevovat na předních příčkách. Oproti průměru předních sportovních pneumatik, konkrétně průměru výsledků Michelin Pilot Sport3, Bridgestone Potenza S001 a Continental Sport Contact 5, měla Eagle F1 Asymmetric 3 o 9% kratší brzdnou dráhu na mokru a o 4% kratší brzdnou dráhu na suchu.

Kromě kratší brzdné dráhy dominoval Eagle F1 Asymmetric 3 také na poli valivého odporu, ve srovnání s průměrem třech největších konkurentů se může model Goodyearu pochlubit o 11% nižším valivým odporem. Na závěr je také třeba kvality nového modelu podtrhnout zlepšeným handlingem, který je o 4% lepší než průměr konkurence.

Přestože jeden test nelze považovat za naprosto objektivní hodnocení pneumatiky, je již nyní zřejmé, že Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 bude hrát na poli špičkových sportovních pneumatik výraznou roli a měl by se umisťovat na předních příčkách i v dalších nezávislých testech.

Na pultech se nová pneumatika objeví již během letošní zimy

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 bude k dostání celkově v 41 velikostech od 17 do 20 palců, většina z těchto rozměrů bude k dispozici již od března letošního roku, do konce léta 2016 by pak měly být k dispozici všechny velikosti. Výsledky této pneumatiky v testech pneumatik najdete na TestPneumatik.eu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *