Continental CrossContact Winter

Od 3726 Kč skladem na pneuboss.czKoupit

CrossContact Winter je velice spolehlivá a všestranná pneumatika pro automobily s pohonem všech čtyř kol. V zimních měsících, kdy je počasí zcela nevyzpytatelné, je vhodné vlastnit pneu, na které se můžete plně spolehnout a přesně takovou pneumatikou CrossContact Winter je. Continentalu se zkrátka podařilo vyrobit pneumatiku poskytující maximální bezpečnost všem řidičům SUV či jiných vozů s pohonem 4x4.

Výsledky v testech pneumatik

Recenze Napsat recenzi

Zatím nemáme žádnou recenzi pneumatiky Continental CrossContact Winter. Máte s touto pneumatikou Continental zkušenosti? Přidejte recenzi a pomozte tak ostatním! Momentálně posíláme za napsání recenze měřič hloubky dezénu zdarma. Napsat recenzi
Průměrné hodnocení Continental CrossContact Winter: 98% (Počítáno z 3 testů)

Vlastnosti Continental CrossContact Winter

Jednotlivé jízdní a ekonomické vlastnosti pneumatiky Continental CrossContact Winter

Popis pneumatiky

Vozy s pohonem 4x4 vyžadují nadstandardní záběr, který v případě CrossContact Winter zajišťuje asymetrický dezén s asymetrickým lamelovým systémem. Právě kombinace četných sinusových lamel a orientovaných hran mezi robustními bloky dezénu zajišťuje vynikající záběr na sněhu a ledu. Nová technologie sinusových lamel totiž snižuje tendenci lamel ke stahování, což má za následek to, že lamely mohou být zaplněny podstatně větším množstvím sněhu.

Propracovaný systém lamel zároveň disponuje skvělými samočisticími vlastnostmi, což řidiči ocení převážně v zatáčkách či mimořádných situacích. V zimě je účinná ochrana vůči aquaplaningu důležitější než kdy jindy, proto se na pneumatice nacházejí čtyři obvodové drážky, které účinně odvádí vodu z kontaktní plochy. Na závěr je třeba zmínit také vynikající přilnavost pneumatiky, které můžeme vděčit díky inovativní směsi s vysokým obsahem siliky, CrossContact Winter vás v zimě zkrátka nezradí.

Ve všech testech si CrossContact Winter vedl velmi dobře. Nejlepšího výsledku dosáhl v testu ACE 2012 v rozměru 215/65 R16, kde se umístil na druhém místě za Bridgestone Blizzak LM-80. Nutno však dodat, že Blizzak LM80 vyhrál tento test zásluhou své úspornosti, v jízdních vlastnostech (zejména na sněhu) byl CrossContact Winter lepší. V testech ADAC 2012 a Autobild 2013 ve stejném rozměru dosáhly tyto pneumatiky shodně třetího místa. Pneumatiky opět dokázaly, že jsou výkonné a bezpečné na nebezpečných zimních podmínkách, avšak v testech je mírně tahala dolů vyšší hlučnost a nijak oslnivý kilometrový výkon.

Další testy zimních pneumatik

test
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

-->