pneumatiky Firestone


pneumatiky Firestone

Společnost Fireston Tire and Rubber Company zaměřená na výrobu pneumatik byla založena roku 1900 Harveym Samuelem Firestonem V Akronu ve státě Ohio. V tom samém městě byla založena i společnost Goodyear. V roce 1903 firma čítající pouhých 12 zaměstnanců vyrobila první sadu gumových pneumatik. Poprvé na sebe společnost upozornila v roce 1911, kdy v závodě Indianapolis 500 dorazil první automobil do cíli právě na pneumatikách této značky. V roce 1919 otevřela firma Firestone svou první továrnu ve městě Hamilton v Kanadě. Společnost byla jedním z průkopníků sériové výroby pneumatik a obrovským konkurentem další americké firmy zabývající se výrobou pneumatik, společnosti Goodyear. Dalším významným rokem pro tuto firmu byl rok 1932, kdy Harvey S. Firestone vymyslel první vzduchem plněnou pneumatiku pro traktory. Řadu let společnost spolupracovala s Henry Fordem, kdy společnosti Ford Motor Company dodávala obutí na jeho vozy. Během druhé světové války byla společnost vyzvána, aby dodávala řadu pogumovaných věcí, jako například dělostřelecké granáty či hliníkové sudy. Roku 1961 společnost přešla pod Firestone Dayton Tires. Od roku 1979 tato společnost spadá pod koncern Bridgestone Corporation. V Evropě Firestone působí od 30. let 20. století. Do podvědomí se dostala hlavně díky svému působení ve Formuli 1, 24 hodin Le Mans a IndyCar. 

Napsat recenzi
Průměrné hodnocení pneumatik Firestone: 100% (Počítáno z testů)
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2018, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Zadáním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru s novými testy pneumatik (obvykle 2x ročně) v souladu s našimi zásadami.
-->