O testu

Pokud sháníte pneu na váš sportovní vůz, testy jsou možná to nejdůležitější, od čeho se odrazit. Magazín Autobild Sportscars si na pomoc vzal Mercedes C63 AMG, který prověřil kvality dezénů jak na suchu, tak i na mokru. Vítězně z toho vyšly dva dezény, a to Continental SportContact 6 a Michelin Pilot Sport 4 S, oba vynikající zejména zejména na suchu. Aby to bylo ještě zajímavější, mimo srovnání magazín otestoval i Michelin Pilot Sport Cup 2, což je semi-slick - jak se dalo čekat, tak Sport Cup 2 byla nejlepší jak v handlingu, tak i brzdění. Průměrná rychlost na okruhu tak při měření handlingu byla 124,5km/h, Continental byl na 123km/h, Michelin pak ještě o desetinku horší - překvapí i Nankang se suverénně nejhorším výsledkem 116,4km/h. 

Co se týče brzdné dráhy na suchu, tam okruhový semi-slick zastavil o 0,6 metru před Continentalem, který se zastavil ze 100km/h rychlosti na 34,8 metru - Michelin opět ještě o desetinku horší. Nejhorší zde byl opět Nankang s téměř 40 metry. Zda to jsou dobré hodnoty nechám na vás - rozdíly nejsou zas tak markantní oproti běžnm pneumatikám, na druhou stranu na okruhu se počítá každá desetina.

Na vodě se pak samozřejmě výsledky rapidně obrací - zajímavá informace je, že s okruhovými Micheliny (Cup) zastavíte ze 100km/h o dlouhých 22,5 metru dále než s UHP Micheliny (Sport 4S). Jen malou útěchou může být fakt, že běžné Nankangy zastavily ještě 4 metry za nimi.

Pokud však hledáte dostupnější pneumatiky, vhodnou volbou budou jiště Hankook Ventus S1 Evo 2 K117, které měly v testu velmi vyrovnané výkony ve všech disciplínách.

Názevohodnocenímokrosuchomístocena
Continental SportContact 6 cenpříkladné2+1- 1.
Michelin Pilot Sport 4 S cenpříkladné2+1- 1.
GoodYear Eagle F1 Supersport cendobré2+2 3.
Hankook Ventus S1 Evo 2 K117 cendobré22 4.
Vredestein Ultrac Vortidobré22 4.
Falken Azenis FK510 cenuspokojivé1-2- 6.
Yokohama Advan Sport V105 cenuspokojivé2-2 7.
Toyo Proxes T1 Sportuspokojivé2-2- 8.
Nankang Noble Sport NS-20nedoporučeno4+3- 9.
přidáno
Nejčastěji se rozměr 245/35 R19 objevuje na vozech: Škoda YETI, Škoda OCTAVIA Scout, Mercedes Benz CLS, Audi A6 Allroad, BMW 5, Ford GALAXY, Audi A6/S6, Peugeot 407 SW, Subaru OUTBACK
Koukněte také na náš velký přehled zimních pneumatik pro rok 2020, kde najdete statistiky všech dostupných zimních pneumatik, které byly otestovány. Máme všechny informace, které potřebujete pro výběr nových pneumatik.

Nejnovější testy letních pneumatik


test
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2020, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Zadáním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru s novými testy pneumatik (obvykle 2x ročně) v souladu s našimi zásadami.
-->