O testu

Autobild letos kromě standardního testu otestoval i pneumatiky pro SUV a Offroad, kde se zaměřil i na celkem podrobné otestování terénních vlastností. Vybral k tomu rozměr s opravdu vysokým profilem, který je obouván právě na terénnější vozy. Celkově mě z testu zaujaly nejvíce pneumatiky Hankook, které byly nejlepší v terénu a na mokru srovnatelné s vítěznými Continentaly, výkon na suchu jim zkazil jen vyšší valivý odpor a hluk, který je dán offroadovější konstrukcí dezénu. Jen je škoda, že je to dostupná jen v celkem malém počtu rozměrů. V terénu jsou pak povětšinou pneumatiky relativně srovnatelné s výjimkou značek Toyo a Apollo. Vítězná Continental SportContact 5 SUV pak exceluje jak na mokru, ta i na suchu. Konkrétní známky v jednotlivých disciplínách jsou pak součástí placeného testu, který lze koupit za 1 euro online zde (německy).

Názevohodnocenívýhodynevýhodymístocena
Continental SportContact 5 SUVpříkladnéPrémiová pneumatika s příkladnými vlastnostmi na všech površích. Vysoká přesnost řízení, krátká brzdná dráha na suchu i mokru.Pouze průměrná trakce v bahně. 1.
Hankook Ventus ST RH06 cenpříkladnéLetní pneumatiky s velmi dobrými vlastnostmi v terénu, dobrá bezpečnostní rezerva v aquaplaningu, krátká brzdná dráha, zvýšený valivý odpor 1. 3455Kč
koupit
Goodyear EfficientGrip SUV 4x4příkladnéPrémiové pneumatiky s dynamickými jízdními vlastnostmi na mokru i suchu, stabilní zatáčení, přesné chování řízení, vysoký komfort.Pouze průměrná v bahně 3. Zjistit cenu
Pirelli Scorpion VerdeuspokojivéSkvělý záběr a manipulace v suchém terénu, nízký valivý odpor. Omezené boční vedení a slabší chování na mokru. 4.
Kumho Crugen HP91 cenuspokojivéDobrá trakce na písku a blátě, vyvážené vlastnosti na mokru, nízká cena.Opožděná reakce řízení, nedotáčivost na suchu. 5. 3257Kč
koupit
Toyo Proxes T1 Sport SUVuspokojivéBezpečná manipulace a stabilita, příjemný komfort, úsporný valivý odpor.Horší manipulace při nedotáčivosti a delší brzdná dráha na mokru, zvýšení hluk 6.
Apollo Apterra H/T2podmíněně doporučenoNejlepší aquaplaningová odolnost, dobrý komfort. Slabší terénní charakteristiky, zpožděná odezva řízení, nedotáčivost při mokrém a suchém zacházení, delší brzdná dráha na mokru. 7.
Goodride SU318 H/TnedoporučenoDobré vlastnosti v terénu, nízká cena.Jasně slabší jízdní vlastnosti na mokru, nevyvážená manipulace na mokru, nebezpečně dlouhá brzdná dráha na mokru. 8.
přidáno
Nejčastěji se rozměr 265/60 R18 objevuje na vozech: Jeep GRAND CHEROKEE, Mitsubishi PAJERO, Opel FRONTERA B, Nissan PATROL GR, Mitsubishi PAJERO SPORT, Nissan NAVARA, Toyota HILUX Pick-up, Toyota LAND CRUISER 90, Nissan PATHFINDER
Koukněte také na náš velký přehled zimních pneumatik pro rok 2022, kde najdete statistiky všech dostupných zimních pneumatik, které byly otestovány. Máme všechny informace, které potřebujete pro výběr nových pneumatik.

Najdeme vám ty nejlepší pneumatiky pro váš vůz
PneuSrovnávač.cz srovnává 6895 modelů pneumatik podle nezávislých testů, štítků a recenzí uživatelů - najdeme pneu i vám!


Nejnovější testy letních pneumatik


test
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

-->