O testu

Autozeitung letos uveřejnil velmi zajímavý test pneumatik pro vozidla střední třídy, testovaným vozem byl Seat Leon. Kromě tabulky níže doporučuji také celé PDF (německy), který celkem abstraktním hodnotám v tabulce dává velmi konkrétní podobu. Zjistíte tak třeba konkrétní rychlost, při které vůz jde do aquaplaningu, brzdnou dráhu, mezičasy kol, při kterých se testoval handling a jízda v kruhu nebo rychlost, ve které pneumatiky zvládnou slalom na suchu. To vše navíc ve srovnání s celoročními pneumatikami. 

K výsledkům - celkem nepřekvapivě vyhrál Michelin se svojí sportovně zaměřenou Pilot Sport 4, na druhém místě se pak umístil Continental, který však měl v testu novinku PremiumContact 6 (i když Michelinům by spíše odpovídala SportContact 5). Třetí místo je velké překvapení, nicméně všechny letošní testy mluví velmi podobně - Falken Azenis FK 510 je velmi kvalitní pneumatika. U GoodYearu je vidět, že EfficientGrip Performance má již své nejlepší roky za sebou, a tak za konkurencí lehce zaostává. Na posledním místě najdeme pneumatiku značky Giti, nicméně vzhledem k ceně naměřené hodnoty nejsou nijak špatné. 

Názevbodůmokrosuchoslovní hodnocenícena
Michelin Pilot Sport 4 cen280149131Mokro: na mokru je Michelin naprostý vrchol! Velmi vysoký level gripu, extrémně přímočará, dobrá odezva - naprosto bezpečná. Sucho: Nejkratší brzdná dráha a nejvyšší spotřeba paliva. Drží stopu, je extrémně rychlá a velmi snadno ovladatelná.
Continental PremiumContact 6 cen263137126Mokro: krátké brzdné dráhy, velmi stabilní stopa v zatáčkách. ESP zasahuje předvídatelně a je oporou, pneumatice neškodí. Sucho: Bezpečný handling, zvládá rychlé průjezdy zatáčkou, silná při brzdění, ale trochu trpí komfort.
Falken Azenis FK510 cen256133123Mokro: vysoká rychlost a vyvážené jízdní vlastnosti. Pocitově je brzdění i boční vedení zaostává za Conti jen minimálně. Sucho: Velmi předvídatelná, stabilní i při prudkých pohybech volantem. ESP příliš nezasahuje, vyšší valivý odpor.
Goodyear Efficient Grip Performance cen229101128Mokro: nejlepší v příčném aquaplaningu, slabší v brzdění. v rychlých zatáčkách větší přilnavost než Giti, v rovnějších méně. Sucho: nejnižší valivý odpor, podobná přilnavost jako Giti. Zadní náprava nervóznější při změně těžiště.
Hankook Ventus Prime3 K125 cen22293129Mokro: Hankook je méně vyvážený než Giti a Goodyear, lehce nervózní při brzdění. Zásah ESP je neharmonický. Sucho: Přilnavost mezi Giti a Falcon, neohrabané při slalomu. Nízká hlučnost.
Giti Sport S121596119Mokro: Stále přijatelné brzdné dráhy, oproti předchozím pneumatikám opožděná reakce na změnu směru a pomalejší průjezd zatáčkou, nižší trakce. Sucho: Bezpečná, ale ESP zasahuje brzy. Nejdelší brzdná dráha, tichá.
přidáno
Nejčastěji se rozměr 225/45 R17 objevuje na vozech: Škoda SUPERB, Škoda OCTAVIA, Honda CIVIC, Škoda SUPERB Combi, Hyundai i30, Škoda OCTAVIA Combi, Škoda YETI, Renault ESPACE, Peugeot 5008, Ford MONDEO
Koukněte také na náš velký přehled zimních pneumatik pro rok 2020, kde najdete statistiky všech dostupných zimních pneumatik, které byly otestovány. Máme všechny informace, které potřebujete pro výběr nových pneumatik.

Nejnovější testy letních pneumatik


test
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2020, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Zadáním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru s novými testy pneumatik (obvykle 2x ročně) v souladu s našimi zásadami.
-->