Letní pneumatiky 2020 - přehled

Aktualizováno 26. 2. 2020, Jiří Chomát

Letní pneumatiky pro rok 2018 Každoročně vám přináším co největší množství testů letních pneumatik, abych vám výběr maximálně usnadnili. Víme totiž, že podle průzkumu výrobce pneumatik Continental v ČR vybírá podle výsledků testů pneumatiky 84% řidičů. S počtem testů však výsledky mohou být trochu matoucí, každý test se zaměřuji na něco trochu jiného, a tak se výsledky mohou lišit. Pokud tedy nemáte čas nebo prostě nechete se probírat všemi testy tak zde jsem připravil přehled toho nejlepšího, co letos můžete koupit. Občas se má doporučení mohou lišit od absolutního pořadí v testech. Je to dáno tím, že spíš než jednotlivé testy se snažím brát v potaz celkovou kvalitu pneumatiky ve všech rozměrech. Pokud tedy výsledky jednoho modelu výrazně skáčí napříč rozměry, upřednostním pneumatiku se stálejšími výsledky. Tabulka je velmi jednoduchá a vypovídající - uvádí počet testů, ve kterých byla pneu testována, její nejlepší umístění, nejhorší umístění a průměr všech umístění. Protože se nabízené modely nejčastěji liší podle rozměrů, tak jsme tabulky pro přehlednost rozdělili:

Obsah:

Mohli by vás zajímat také:

Pneumatiky v rozměru 14" a menší

Vozy jako Fabia, i20,Fiesta, Focus (některé), Citigo, Rapid (některé), ...

Pneumatiky v rozměru R14 bývají testy často opomíjeny, loni se ale opět poštěstilo a tak se nemusíme řídit letitými testy, ale můžeme zhodnotit letošní test 175/65 R14 od ADACu. Na prvním místě se zde umístila jedna z nejlevnějších testovaných pneumatik, proto o mnou doporučené pneumatice nemá moc cenu přemýšlet - je jí Falken Sincera SN-832 Ecorun. Pokud byste přecijen chtěli pneumatiku z prémiového segmentu, nabízí se Continental ContiPremiumContact 5, která sice ve větších rozměrech již dostala svou šestou generaci, ani ta předešlá se však neztratí a na mokru zmiňovaný test ADAC vyhrála.

Ze starších testů pak lze doporučit i Pirelli P1 Cinturato Verde, kterou seženete ve velkém množství 14" rozměrů. Kvalitou za rozumnou cenu jsou také Hankook Kinergy ECO K425, která ve starším testu obsadila druhou příčku a získala nejlepší hodnocení za jízdu na mokru. Oblíbená v menších rozměrech bude jistě Barum Brillantis 2, která i za svou velmi nízkou cenu nabízí solidní jízdní vlastnosti a v testu ADAC 2014, jakož i 2012 byla doporučena. Je tak nejlevnější doporučitelnou variantou pro nenáročné řidiče.
Zejména v případě větších 14" pneumatik lze často najít modely i z dalších kategorií, doporučuji tak nechat si vypsat testované pneu podle vašeho rozměru.

Pokud jde o pneu R13, zde příliš na výběr není, nejlepší volbou tak bude již zmiňovaná Barum Brillantis 2.

Seznam R14 (a některých R13) pneumatik ověřených testy

Pneumatiky testovány minimálně 5x a zároveň dosáhli průměrného hodnocení do 8. místa
Modelpočet testovánínejlepší umístěnínejhorší umístěníprůměrné umístění
Continental ContiPremiumContact 5 doporučujeme!201 133.70 Koupit
Dunlop Sport BluResponse doporučujeme!17284.29 Koupit
Goodyear Efficient Grip Performance doporučujeme!231 124.70 Koupit
Pirelli P1 Cinturato Verde 91 155.78 Koupit
Hankook Kinergy Eco K425 72165.86 Koupit
Vredestein Sportrac 5 141 167.79 Koupit
Fulda EcoControl HP 94178.67 Koupit

Pneumatiky v rozměru 15" a 16"

Vozy jako Octavia, Rapid, Yeti, i30, Superb, Roomster (některé), S-max, Mondeo, Focus, Fabia (některé), Fusion, C4, 5008, ...

Testů letních pneumatik v oblasti středních a větších vozů je dostatečné množství, jejich celkové výsledky naleznete níže v tabulce. Pokusím se výsledky testů shrnout a doporučit ty nejlepší pro různé typy řidičů.

Nejlepší jízdní vlastnosti

Pneumatiky disponující nejvyšší bezpečností a celkově nejlepšími a nejvyrovnanějšími jízdními vlastnostmi, vykoupenými o něco vyšší pořizovací cenou

Michelin Pilot Sport 4

Nejkratší brzdná dráha, skvělé jízdní vlastnosti

Michelin - Test pneumatik 2020

Michelin Pilot Sport 4 je aktuálně to nejlepší, co můžete na svůj vůz obout proto, abyste zajistili maximální přilnavost. Jak hovoří označení Sport, je zde kladen důrat zejména na agresivnější jízdu, ale nebyl y to Michelin, pokud by nebyla zachována alespoň průměrná výdrž pneumatiky.

Výhody:Nevýhody:
+ Absolutně nejlepší umístění v testech - Vyšší cena
+ Velmi krátká brzdná dráha
+ Skvělé jízdní vlastnosti za všech podmínek
Nakoupit Michelin Pilot Sport 4 »

Continental ContiPremiumContact 6

Velmi dobré jízdní vlastnosti na suchu, celkově vyrovnané vlastnosti

Continental - Test pneumatik 2018

Continental ContiPremiumContact 6 je pneu vyráběná ve velmi širokém rozpětí rozměrů, a proto také byla testována velmi často. V prvním testu byla v roce 2017, dostupná je od R15 po R22 a i když se výsledky v testech lehce liší podle rozměru, tak jak testy, tak i recenze řidičů poukazují na její velmi vyvážené vlastnosti.

Výhody:Nevýhody:
+ Pravidelně doporučována v testech - Vyšší cena
+ Vynikající na suchu i mokru
+ Odolná proti aquaplaningu
Nakoupit Continental PremiumContact 6 »

Pneumatik s podobnými vlastnostmi najdeme více, koukněte se do aktuální tabulky. Váhal jsem, kam zařadit Hankook Ventus Prime 3, která vlastnostmi dokáže konkurovat i těmto prémiovým pneumatikám, ale je za velmi dobrou cenu. Nakonec jsem ji zařadil až do následující kategorie.

Výkonné pneumatiky za rozumnou cenu

Pneumatiky disponující nejlepším možným výkonem za nižší cenu než prémiové pneumatiky

Hankook Ventus Prime3 K125

Prémiová pneumatika s velmi příznivou cenovkou

Hankook - Test pneumatik 2017

Hankook to podle loňských testů s novou Ventus Prime 3 konečně dokázal a probojoval se mezi prémiové značky, cenovou politiku však příliš nezměnil a zůstává tak velmi dostupnou značkou pro ty, kteří chtějí kvalitní pneumatiku za dostupnou cenu. V tomto je dle mého pohledu vnímán stejně jako třeba Nokian, což je pro Hankook velká pocta. Ventus Prime 3 má velmi velký kilometrový nájezd, je bezkonkurenční na suchu a na mokru také nijak neostává. Jediné, co se nepovedlo je loňský test ADAC, kde byla poprvé testována také v patnáctkovém rozměru (195/65 R15). Tam sice nedopadla nijak tragicky, nicméně dle testu existují i lepší pneumatiky za podobné peníze. Naopak ale letošní test brzdné dráhy v tomto rozměru ji potvrdil jako pneumatiku s nejlepší brzdnou dráhou, tudíž Hankook nejspíše tento rozměr vylepšil nebo se mohlo jednat o vadnou sadu.

Výhody:Nevýhody:
+ Velmi dobré jízdní vlastnosti - Horší umístění v některých rozměrech
+ Velmi vysoký kilometrový nájezd (test tvrdí 37 tisíc km do 1,6mm dezénu)
+ Příznivá cena

Maxxis Premitra HP5

Taiwanská novinka za příznovou cenu, excelující v jízdních vlastnostech

Firestone - Test pneumatik 2018

Kvalitní pneumatika od o něco méně známé značky Maxxis je pro rok 2019 zásadně inovována a směle konkuruje prémiovým pneumatikám. Je na tom velmi dobře při aquaplaningu a také v oblasti handlingu na suchu. Bohužel má pouze průměrnou výdrž, nicméně to bohatě vynahradí jízdními vlastnostmi.

Výhody:Nevýhody:
+ Inovace pro 2019 s velmi dobrými výsledky v testech - Opotřebení
+ Pěkné hodnoty na mokru
+ Příznivá cena
Nakoupit Maxxis Premitra HP5 »

Úsporné pneumatiky

Pneumatiky s dobrými jízdními vlastnostmi, které zároveň šetří náklady

Do kategorie úsporných pneumatik lze zařadit i Hankook Ventus Prime3 K125, která není tak úsporná jako Energy Saver +, za to ale má výrazně nižší pořizovací náklady. V R16 je pak dostupná také Michelin Primacy 3, která má také skvělé úsporné i jízdní vlastnosti - zmiňuji ji níže u R17.

Michelin Energy Saver +

Prémiová pneumatika s nejvyšším kilometrovým nájezdem

Michelin - Test pneumatik 2018

Energy Saver + je již velmi letitá pneumatika a co se týče jízdních vlastností, tak ji konkurence za ty roky již předběhla. I tak ale dle mého existují scénáře, kdy se může vyplatit, a to zejména při velmi vysokém ročním nájezdu defenzivní nebo dálniční jízdou. Jízdními vlastnostmi sice o něco málo zaostává za ostatními prémiovými pneumatikami, nicméně o něco horší jízdní vlastnosti jsou vykoupené extrémní úsporností těchto pneumatik od Michelinu. Kilometrový nájezd má tato pneumatika v porovnání s konkurencí opravdu vysoký a nízký valivý odpor pneumatiky zajišťuje nižší spotřebu paliva.

Výhody:Nevýhody:
+ Pravidelně vítězí v testech v oblasti opotřebení - Horší vlastnosti na mokré vozovce (zejména ovladatelnost)
+ nízký valivý odpor a spotřeba paliva - Vysoká cena
Nakoupit Michelin Energy Saver + »
Alternativa k letitým Energy Saver + je celkem překvapivá - v testu ADAC totiž podobných hodnot v oblasti výdrže dosáhla celoroční pneumatika Michelin Crossclimate +. Za mě tedy skvělá alternativa, díky které budete moci přezout na zimní až později, případně i vůbec.

Seznam R15 a R16 pneumatik ověřených testy

Pneumatiky testovány minimálně 5x a zároveň dosáhli průměrného hodnocení do 8. místa. V tabulce najdete i nějaké starší modely pneumatik, nechávám je tu spíše pro úplnost.
Modelpočet testovánínejlepší umístěnínejhorší umístěníprůměrné umístění
Goodyear EfficientGrip SUV 4x4 doporučujeme!61 31.83 Koupit
Continental PremiumContact 6 doporučujeme!211 82.81 Koupit
Michelin Primacy 4 doporučujeme!61 83.00 Koupit
Nokian WetProof doporučujeme!51 73.60 Koupit
Continental ContiPremiumContact 5 doporučujeme!201 133.70 Koupit
Nokian Line SUV doporučujeme!6253.83 Koupit
Pirelli Cinturato P7 doporučujeme!121 94.25 Koupit
Dunlop Sport BluResponse doporučujeme!17284.29 Koupit
Pirelli Scorpion Verde doporučujeme!9364.33 Koupit
Goodyear Efficient Grip Performance doporučujeme!231 124.70 Koupit
Hankook Ventus Prime3 K125 doporučujeme!181 144.78 Koupit
Michelin Primacy 3 doporučujeme!141 104.79 Koupit
Bridgestone Turanza T005 doporučujeme!151 115.07 Koupit
Pirelli P7 Cinturato Blue doporučujeme!101 135.30 Koupit
Pirelli P1 Cinturato Verde 91 155.78 Koupit
Hankook Kinergy Eco K425 72165.86 Koupit
Uniroyal Rainsport 3 62116.17 Koupit
Falken ZIEX ZE310 Ecorun 52106.20 Koupit
Hankook Ventus Prime 2 62126.67 Koupit
Bridgestone Turanza T001 202147.50 Koupit
Firestone Roadhawk 111 187.73 Koupit
Vredestein Sportrac 5 141 167.79 Koupit
Fulda EcoControl HP 94178.67 Koupit

Pneumatiky v rozměru 17" a více

Vozy jako Superb, Yeti, Octavia, Hyundai i40, S-Max, Mondeo, X1, Civic, X3, Tiguan, Insignia, Passat, ...

Nejlepší jízdní vlastnosti

Pneumatiky disponující nejvyšší bezpečností a celkově nejlepšími a nejvyrovnanějšími jízdními vlastnostmi, vykoupenými o něco vyšší pořizovací cenou

Michelin Pilot Sport 4

Vítěz 6 testů s velmi sportovními jízdními vlastnostmi

Michelin - Test pneumatik 2017

Michelin Pilot Sport 4 je sportovně laděná pneumatika od Michelinu, která zvítězila zatím ve všech dostupných testech. Její jízdní vlastnosti jsou bezkonkurenční, nicméně je slabší ve spotřebě paliva a testy, ve kterých byla, nehodnotí příliš životnost. Ta by ale měla být v rámci pověsti značky na sportovní pneumatiku relativně dobrá.

Výhody:Nevýhody:
+ Absolutní vítěz všech testů, ve kterých byla uvedena - Vyšší cena
+ Bezkonkurenční jízdní vlastnosti

Nakoupit Michelin Pilot Sport 4 »

Continental PremiumContact 6

Vítěz testů Autobild s nejkratší brzdnou dráhou a nejlepšími jízdními vlastnostmi

Continental - Test pneumatik 2017

Continental PremiumContact 6 je nová pneumatika pro sezónu 2017, která si potrpí na jízdní vlastnosti bez kompromisů. V testu Autobild (test více než 50 modelů pneumatik) dosáhla nejkratší souhrnné brzdné dráhy a nejvyšší úspornosti (nájezd+spotřeba paliva), nejlepší známku získala také i ve vlastnostech na mokru a suchu, zvítězila tedy prakticky ve všech ohledech. Za mě rozhodně tip pro letošní léto.

Výhody:Nevýhody:
+ Absolutní vítěz testu Autobild 2017 (brzdná dráha i jízdní vlastnosti) - Vyšší cena
+ Kombinace jízdních vlastností a úspornosti
Pro sportovnější jízdu je tu SportContact 5, kterému se v testech také velmi daří. Do tohoto přehledu také bezesporu patří Falken Azenis FK510, kterou najdete níže.

Nakoupit Continental ContiPremiumContact 6 »

Michelin Primacy 3

Michelin - Test pneumatik 2017

Ideální kombinace skvělých jízdních vlastností a úspory nákladů

Komentář 2017: Místo Primacy 3 bych doporučil spíše aktuálnější dezén Continental PremiumContact 6, měla by na tom být ještě o něco lépe (a to i v oblasti úspornosti, což je vzácné) než starší Primacy 3.

Primacy 3 dokazuje obecné kvality pneumatik Michelin v oblasti opotřebení a jízdního komfortu obecně, a to se zachováním skvělých jízdních vlastností. Její kvality prokazuje i test brzdné dráhy od Autobild, kde se z 50 pneumatik umístila na 3. místě. Ideální pneumatika pro ty, kteří hledají letní pneumatiku s dlouhou výdrží a skvělými jízdními vlastnostmi.

Výhody:Nevýhody:
+ Pravidelně doporučována v testech - Pouze průměrná na mokru
+ Vysoký komfort a nízký hluk - Vysoká cena
+ Dlouhá výdrž
Nakoupit Michelin Primacy 3 »

Výkonné pneumatiky za rozumnou cenu

Pneumatiky disponující nejlepším možným výkonem za nižší cenu než prémiové pneumatiky

Falken Azenis FK510

Skvělé jízdní vlastnosti za nižší cenu pro větší rozměry pneumatik

Falken - Test pneumatik 2017

Falken je japonská značka pneumatik a jejich model Azenis FK510 se opravdu povedl. Je dostupná sice jen v deseti nejběžnějších rozměrech, nicméně v testech opravdu vyniká a umisťuje se mezi prémiovými, i když cena tomu neodpovídá. Pro srovnání - v rozměru 225/45 R17 je jen o 300Kč dražší než Barum, kvalitativně se ale blíží mnohem více prémiovým pneumatikám.

Výhody:Nevýhody:
+ Vyvážené jízdní vlastnosti - Menší výběr dostupných rozměrů
+ Vynikající poměr cena/výkon - Průměrné provozní náklady

Uniroyal Rainsport 3

Bezkonkurenční pneumatika na mokru za dobrou cenu

Uniroyal - Test pneumatik 2017

Uniroyal Rainsport 3 je předloňskou novinkou (loni Uniroyal představil Rainexpert 3, také pneu co stojí za zmínku). V testech dokázala svoji specializaci na mokrou vozovku, což je u letních pneumatik jistě nejdůležitější vlastnost. Překvapí ale i cenou, která z ní dělá jednu z mála levnějších variant k prémiovým pneumatikám ve větších rozměrech (dělá se i v SUV verzi). Specializace na jízdu na mokré vozovce má jistě pro letní pneumatiku význam a AutoMotorSport ji za to ocenil druhým místem. Navíc ani na suchu mnoho nestrácí za dražší ContiPremiumContact 5. To z ní dělá ideálního kandidáta na výkonnou letní pneumatiku.

Výhody:Nevýhody:
+ Specialista na jízdu na mokru - Nižší komfort, vyšší hlučnost
+ Vynikající poměr cena/výkon - Drobné nedostatky na suché vozovce
Nakoupit Uniroyal Rainsport 3 »

Hankook Ventus S1 Evo 3 K127 Novinka 2019

Pneumatika s vyrovnanými jízdními vlastnostmi za dobrou cenu

Hankook - Test pneumatik 2017

Hankook se poslední dobou profiluje do kategorie prémiových pneumatik, ceny však zůstávají příznivé. Výjimkou není ani model Ventus S1 Evo 2 K117, který nabízí velmi vyrovnané jízdní vlastnosti za velmi dobrou cenu právě ve větších rozměrech pneumatik. Není na tom špatně ani v oblasti komfortu a opotřebení. U větších rozměrů pneumatik je však cena velmi úměrná kvalitě pneumatik - Hankook je ale to nejlepší, co za nižší cenu můžete dostat.

Výhody:Nevýhody:
+ Vyrovnané jízdní vlastnosti - Prémiové pneumatiky o trochu lepší na mokru
+ Vynikající poměr cena/výkon
Nakoupit Hankook Ventus K127 »

Seznam R17 a větších pneumatik ověřených testy

Pneumatiky testovány minimálně 5x a zároveň dosáhli průměrného hodnocení do 8. místa
Modelpočet testovánínejlepší umístěnínejhorší umístěníprůměrné umístění
Continental SportContact 5 SUV doporučujeme!41 21.25 Koupit
Michelin Pilot Sport 4 doporučujeme!131 41.62 Koupit
Goodyear EfficientGrip SUV 4x4 doporučujeme!61 31.83 Koupit
GoodYear Eagle F1 Asymmetric 5 doporučujeme!111 62.09 Koupit
Continental ContiSportContact 5 doporučujeme!121 82.42 Koupit
Continental PremiumContact 6 doporučujeme!211 82.81 Koupit
Goodyear Eagle F1 Asymetric 2 doporučujeme!61 63.00 Koupit
Michelin Primacy 4 doporučujeme!61 83.00 Koupit
Nokian WetProof doporučujeme!51 73.60 Koupit
Continental ContiPremiumContact 5 doporučujeme!201 133.70 Koupit
Nokian Line SUV doporučujeme!6253.83 Koupit
Pirelli Cinturato P7 doporučujeme!121 94.25 Koupit
Dunlop Sport BluResponse doporučujeme!17284.29 Koupit
Pirelli Scorpion Verde doporučujeme!9364.33 Koupit
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 doporučujeme!121 84.50 Koupit
Hankook Ventus S1 Evo 2 K117 doporučujeme!172104.65 Koupit
Goodyear Efficient Grip Performance doporučujeme!231 124.70 Koupit
Hankook Ventus Prime3 K125 doporučujeme!181 144.78 Koupit
Michelin Primacy 3 doporučujeme!141 104.79 Koupit
Bridgestone Turanza T005 doporučujeme!151 115.07 Koupit
Pirelli P7 Cinturato Blue doporučujeme!101 135.30 Koupit
Falken Azenis FK510 191 155.42 Koupit
Pirelli P ZERO 191 255.68 Koupit
Nokian Powerproof 72116.14 Koupit
Uniroyal Rainsport 3 62116.17 Koupit
Falken ZIEX ZE310 Ecorun 52106.20 Koupit
Bridgestone Potenza S001 73116.43 Koupit
Hankook Ventus Prime 2 62126.67 Koupit
Nexen N fera Sport 4596.75 Koupit
Vredestein Ultrac Vorti 163126.75 Koupit
Dunlop SP Sport MAXX RT2 142176.93 Koupit
Bridgestone Turanza T001 202147.50 Koupit
Firestone Roadhawk 111 187.73 Koupit
Kumho Ecsta PS91 47107.75 Koupit
Vredestein Sportrac 5 141 167.79 Koupit
Vredestein Ultrac Satin 113127.82 Koupit
Nokian zLine 123207.92 Koupit
Apollo Aspire XP 84148.50 Koupit
Hankook Ventus S1 evo3 K127 53148.60 Koupit
Fulda SportControl 2 83128.63 Koupit
Toyo Proxes T1 Sport plus 56138.80 Koupit


SUV a 4x4 pneumatiky

V závislosti na rozměru lze pro SUV použít i pneumatiky zmiňované v ostatních kategoriích podle rozměru. Zde jsou vyjmenované ty nejlepší specializované právě jen pro SUV:

Continental SportContact 5 SUV

Continental Sportcontact 5 je pneumatika dělaná pro velká a výkonná SUV a je to vidět i na škále rozměrů - menší než R18 neseženete. Pokud však vlastníte právě takové SUV, jsou tyto Continentaly tou nejvhodnější volbou. Vyhráli oba testy pneumatik pro velké SUVčka a jedinou jejich nevýhodou mohou být horší offroadové vlastnosti, což u luxusních SUV většinou problém nebude. Pro ty, kteří chtějí i terénnější vlastnosti, má Continental v portfoliu Continental Cross Contact UHP, které jsou také mezi doporučenými, případně v některých rozměrech i novější Continental PremiumContact 6

Goodyear EfficientGrip SUV 4x4

Goodyear Efficientgrip SUV 4x4 je pneumatikou pro kompaktnější SUV, rozměry se pohybují od R16 do R19. Testy si pochvalují hlavně přilnavost a brzdnou dráhu na mokru, což jsou nejkritičtější vlastnosti letní pneumatiky. Nevýhodou může být lehce vyšší valivý odpor a tké vyšší cena.

Nokian Line SUV / Nokian zLine SUV

Nokian Line (pro větší rozměry zLine) je pneumatikou, která za příznivější cenu poskytne prvotřídní výkon. Tím se také liší od prvních dvou zmiňovaných a proto si zasloužila místo v tomto přehledu.

Seznam SUV pneumatik ověřených testy

Pneumatiky testovány minimálně 2x a zároveň dosáhly průměrného hodnocení do 8. místa
Modelpočet testovánínejlepší umístěnínejhorší umístěníprůměrné umístění
Michelin Pilot Sport 4 SUV doporučujeme! 17" až 23"21 11.00 Koupit
Continental SportContact 5 SUV doporučujeme! 18" až 22"41 21.25 Koupit
Goodyear EfficientGrip SUV 4x4 doporučujeme! 16" až 22"61 31.83 Koupit
Continental Cross Contact UHP doporučujeme! 16" až 23"21 42.50 Koupit
Nokian Line SUV doporučujeme! 15" až 19"6253.83 Koupit
Dunlop Quattromaxx doporučujeme! 18" až 22"2354.00 Koupit
Dunlop Sport BluResponse doporučujeme! 15" až 17"17284.29 Koupit
Pirelli Scorpion Verde doporučujeme! 16" až 22"9364.33 Koupit
Hankook Ventus S1 evo2 SUV K117A doporučujeme! 17" až 22"2274.50 Koupit
Firestone Destination HP 15" až 20"2385.50 Koupit
Cooper Zeon 4XS Sport " až "3286.00 Koupit

Levné letní pneumatiky

Pneumatiky vynikající zejména svou cenou, ale i tak dosahují přijatelných jízdních vlastností a bezpečnosti

Barum Bravuris 3 HM / novinka Barum Bravuris 5 HM

Bezpečná každodenní pneumatika za bezkonkurenční cenu se skvělou výdrží

Barum - Test pneumatik 2017

Česká firma Barum nikdy neměla ambice stát se dodavatelem pneu pro F1 ani tvořit jakkoliv sportovní pneumatiku. Avšak předloňská novinka Bravuris 3 HM se ji však opravdu povedla - opět se sice nejedná o sportovní pneu, avšak svoji cenou je bezkonkurenčně nejlevnější doporučovanou pneumatikou v testech a zároveň nejvýše umisťovanou Barumkou vůbec. Navíc opravdu vyniká ve výdrži a valivém odporu, a to z ní dělá ideálního kandidáta pro nenáročné řidiče hledící v první řadě na úsporu nákladů. V testu brzdné dráhy Autobild se pro rok 2020 bohužel celkem propadla a dosáhla pouze na 42. misto z 50. Lepší volbou pro letošek tak bude třeba výše zmiňovaná Maxxis Premitra HP5.

Výhody:Nevýhody:
+ Nejlevnější pneu doporučovaná v testech - Průměrné jízdní vlastnosti
+ Vysoká výdrž a nízký valivý odpor
Nakoupit Barum Bravuris 3 HM »

Novinky pro rok 2020

Pneumatiky, které ještě nebyli testovány, avšak se předpokládá jejich kvalita nebo byly testovány jen zřídka

Letošní novinky jsou hlavně v segmentu UHP prémiových pneumatik. Přečtěte si o nich u nás na blogu.

Continental EcoContact 6

Kleber Dynaxer HP4

Novinky pro rok 2019

Pneumatiky, které ještě nebyli testovány, avšak se předpokládá jejich kvalita nebo byly testovány jen zřídka

Letošní novinky jsou hlavně v segmentu UHP prémiových pneumatik. Přečtěte si o nich u nás na blogu.

Michelin Primacy 4

GoodYear Eagle F1 Asymmetric 5

Hankook Ventus S1 evo3 K127

Nokian WetProof

Nokian PowerProof

Barum Bravuris 5 HM

Novinky pro rok 2018

Přečtěte si o nich u nás na blogu.

Bridgestone Turanza T005

Firestone Roadhawk

Jak vybírat letní pneumatiky?

Podle průzkumu výrobce pneumatik Continental v ČR vybírá podle výsledků testů pneumatiky 84% řidičů. Myslím si, že výběr pneumatik podle testů je možná nejobjektivnějším způsobem výběru pneumatik. Jistě, testovaných kritérií je u letních pneumatik oproti zimním méně, ale i tak vám mohou zásadně pomoci při výběru. Každý test má však jinak nastavená kritéria, proto pro vás vždy nemusí být nejlepší vítěz testu, ale spíše třeba pneumatika, která se podle testu nejméně opotřebovává.


test
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2020, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Zadáním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru s novými testy pneumatik (obvykle 2x ročně) v souladu s našimi zásadami.
-->