O testu

Semislicky se moc často netestují, i proto jsme uvítali test těchto okruhových pneumatik, i když se jedná jen o tři exempláře. Výsledek na mokru není nijak překvapivý, semi-slicky zde žádné ambice nemají. Na mokru je se semi-slicky nutné tak jako tak být velmi opetrný. V hlavní suché disiplíně zvítězila PZero Trofeo, která se v ČR dá sehnat možná tak v závodních speciálkách (např. zde), ostatní modely ale seženete běžně. Ostatní za Pirelli nijak zásadně nezaostávají, poskytují také vyšší známku v oblasti životního prostředí, kde vás bude asi nejvíce zajímat opotřebení.

Názevohodnocenímokrosuchoživotní prostředívýhodynevýhodymístocena
Pirelli PZero Trofeovysoce doporučeno4,3114,9Nejlepší mezi semi-slicky, vysoká úroveň přilnavosti v kombinaci s vynikající přesností řízení na závodní dráze. Dobrá trakce, rychlé časy.Použití na mokru je kritické 1.
Toyo Proxes R888Rvysoce doporučeno5,510,65,9Poměrně krátké brzdné dráhy za mokra, vynikající přilnavost, dobrá přesnost a širší hraniční spektrum na trati.použití na mokré vozovce vyžaduje řidičskou zručnost, hlasitý dunivý hluk uvnitř. 2.
Michelin Pilot Sport CUP 2 cendoporučeno5,19,96,6velmi vyrovnaná manipulace na závodním okruhu, předvídatelná, precizní a trvanlivá, velmi univerzální.do značné míry nevhodná pro použití na mokrých vozovkách. 3.
přidáno
Nejčastěji se rozměr 225/40 R18 objevuje na vozech: Škoda SUPERB, Škoda OCTAVIA, Audi A6/S6, Volkswagen Passat, Volkswagen GOLF IV, Ford FOCUS, Škoda YETI, Škoda SUPERB Combi, Audi A4/S4, Ford MONDEO
Koukněte také na náš velký přehled zimních pneumatik pro rok 2020, kde najdete statistiky všech dostupných zimních pneumatik, které byly otestovány. Máme všechny informace, které potřebujete pro výběr nových pneumatik.

Nejnovější testy letních pneumatik


test
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2020, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Zadáním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru s novými testy pneumatik (obvykle 2x ročně) v souladu s našimi zásadami.
-->