AUTO BILD sportscars porovnal 12 pneumatik rozměru 225/45 R18.
Michelin vítězí se známkou 1,2 před Bridgestone a Goodyear. Continental a Pirelli sdílejí čtvrté místo. Dunlop nabízí dobrý poměr ceny a výkonu. Pirelli brzdí na mokru na 49,3 m, Leao na 67,7 m. Redakce nedoporučuje Falken a Leao.
zimní pneumatiky · BMW M235i xDrive Gran Coupé · BMW M240i · 225/45 R18 · 2026
Vidsel (Bridgestone) · Aprilia (Bridgestone)
Celkové známky: nižší je lepší. Sdílená pořadí odpovídají AUTO BILD.
Přednost mají tištěné výsledky AUTO BILD sportscars 11/2026. Pirelli v časopise sdílí čtvrté místo, online je pátá. Zachováváme zveřejněné známky kategorií, bezpečnostní přirážky a celkové známky. Sníh, mokro a sucho mají každý třetinovou váhu. Referenční letní pneumatika nemá pořadí; životnost nebyla testována.
☰
Výsledky
| 1. | Michelin PILOT ALPIN 5 (★100) | 1,2 | Příkladné |
|---|---|---|---|
| 2. | Bridgestone Blizzak 6 | 1,3 | Příkladné |
| 3. | GoodYear UltraGrip Performance 3 (★92) | 1,4 | Příkladné |
| 4. | Continental WinterContact TS 870 P | 1,5 | Dobré |
| 4. | Pirelli Cinturato Winter 3 | 1,5 | Dobré |
| 6. | Dunlop Winter | 1,7 | Dobré |
| 7. | Nokian Snowproof 3P | 2,3 | Dobré |
| 8. | Hankook Winter i*cept evo3 W330 | 2,5 | Uspokojivé |
| 9. | Nexen Winguard Sport 3 | 2,6 | Uspokojivé |
| 10. | Maxxis Premitra Snow WP6 | 2,8 | Uspokojivé |
| 11. | Falken EuroWinter HS02 Pro (★63) | 3,4 | Uspokojivé |
| 12. | Leao Winter Defender UHP | 4,3 | Dostatečné |
Michelin PILOT ALPIN 5 (★100)
+ Nejkratší brzdění na sněhu a suchu; výborná ovladatelnost
− Nejvyšší cena
| Sníh · Známka | 1,1 |
|---|---|
| Mokro · Známka | 1,3 |
| Sucho · Známka | 1,3 |
| Přibližná cena sady (€) | 760 |
| EU | D/B/A 68 |
| 95V | 225/45 R18 |
| Známka | ||
|---|---|---|
| Trakce na sněhu (N) | 2699 | 1,1 |
| Brzdění na sněhu (50→0 km/h · m) | 25,1 | 1,1 |
| Ovladatelnost na sněhu – objektivní (km/h) | 66,4 | 1,1 |
| Zatáčení na sněhu (m/s²) | 4,17 | 1,3 |
| Aquaplaning – podélný (km/h) | 77,4 | 1,2 |
| Aquaplaning – příčný (m/s²) | 2,65 | 1,3 |
| Ovladatelnost na mokru – objektivní (km/h) | 70,4 | 1,2 |
| Brzdění na mokru (100→0 km/h · m) | 52,8 | 1,4 |
| Ovladatelnost na suchu – objektivní (km/h) | 98,8 | 1,1 |
| Brzdění na suchu (100→0 km/h · m) | 40,8 | 1,1 |
| Valivý odpor (kg/t) | 8,60 | 1,9 |
| Vnější hluk (80 km/h · dB(A)) | 70,2 | 1,4 |
| Jízdní komfort (Známka) | 1,2 | 1,2 |
Bridgestone Blizzak 6
+ Výborná ovladatelnost; vysoká přilnavost na sněhu
− O něco delší brzdění na suchu
| Sníh · Známka | 1,2 |
|---|---|
| Mokro · Známka | 1,3 |
| Sucho · Známka | 1,5 |
| Přibližná cena sady (€) | 630 |
| EU | C/B/B 70 |
| 95V | 225/45 R18 |
| Známka | ||
|---|---|---|
| Trakce na sněhu (N) | 2658 | 1,3 |
| Brzdění na sněhu (50→0 km/h · m) | 25,3 | 1,2 |
| Ovladatelnost na sněhu – objektivní (km/h) | 66,3 | 1,2 |
| Zatáčení na sněhu (m/s²) | 4,22 | 1,0 |
| Aquaplaning – podélný (km/h) | 76,0 | 1,4 |
| Aquaplaning – příčný (m/s²) | 2,56 | 1,4 |
| Ovladatelnost na mokru – objektivní (km/h) | 71,1 | 1,1 |
| Brzdění na mokru (100→0 km/h · m) | 52,0 | 1,3 |
| Ovladatelnost na suchu – objektivní (km/h) | 98,8 | 1,1 |
| Brzdění na suchu (100→0 km/h · m) | 42,5 | 1,5 |
| Valivý odpor (kg/t) | 8,40 | 1,7 |
| Vnější hluk (80 km/h · dB(A)) | 71,3 | 1,9 |
| Jízdní komfort (Známka) | 1,5 | 1,5 |
GoodYear UltraGrip Performance 3 (★92)
+ Silná na sněhu a mokru
− Na suchu za nejlepšími
| Sníh · Známka | 1,5 |
|---|---|
| Mokro · Známka | 1,3 |
| Sucho · Známka | 1,6 |
| Přibližná cena sady (€) | 690 |
| EU | C/B/B 71 |
| 95V | 225/45 R18 |
| Známka | ||
|---|---|---|
| Trakce na sněhu (N) | 2624 | 1,6 |
| Brzdění na sněhu (50→0 km/h · m) | 25,7 | 1,6 |
| Ovladatelnost na sněhu – objektivní (km/h) | 66,2 | 1,3 |
| Zatáčení na sněhu (m/s²) | 4,20 | 1,1 |
| Aquaplaning – podélný (km/h) | 77,3 | 1,2 |
| Aquaplaning – příčný (m/s²) | 2,59 | 1,4 |
| Ovladatelnost na mokru – objektivní (km/h) | 70,2 | 1,3 |
| Brzdění na mokru (100→0 km/h · m) | 52,1 | 1,3 |
| Ovladatelnost na suchu – objektivní (km/h) | 97,3 | 1,8 |
| Brzdění na suchu (100→0 km/h · m) | 42,5 | 1,5 |
| Valivý odpor (kg/t) | 8,30 | 1,5 |
| Vnější hluk (80 km/h · dB(A)) | 70,7 | 1,6 |
| Jízdní komfort (Známka) | 1,2 | 1,2 |
Continental WinterContact TS 870 P
+ Výborná ovladatelnost na suchu i mokru; nejnižší valivý odpor
− Slabší trakce na sněhu
| Sníh · Známka | 1,8 |
|---|---|
| Mokro · Známka | 1,5 |
| Sucho · Známka | 1,3 |
| Přibližná cena sady (€) | 700 |
| EU | C/B/B 71 |
| 95V | 225/45 R18 |
| Známka | ||
|---|---|---|
| Trakce na sněhu (N) | 2582 | 2,2 |
| Brzdění na sněhu (50→0 km/h · m) | 25,8 | 1,7 |
| Ovladatelnost na sněhu – objektivní (km/h) | 65,4 | 1,8 |
| Zatáčení na sněhu (m/s²) | 4,18 | 1,3 |
| Aquaplaning – podélný (km/h) | 72,9 | 2,0 |
| Aquaplaning – příčný (m/s²) | 2,37 | 2,0 |
| Ovladatelnost na mokru – objektivní (km/h) | 70,4 | 1,2 |
| Brzdění na mokru (100→0 km/h · m) | 52,0 | 1,3 |
| Ovladatelnost na suchu – objektivní (km/h) | 98,7 | 1,2 |
| Brzdění na suchu (100→0 km/h · m) | 41,7 | 1,3 |
| Valivý odpor (kg/t) | 7,50 | 1,0 |
| Vnější hluk (80 km/h · dB(A)) | 70,7 | 1,6 |
| Jízdní komfort (Známka) | 1,2 | 1,2 |
Pirelli Cinturato Winter 3
+ Nejkratší brzdění na mokru; dobré brzdění na suchu
− Slabší na sněhu
| Sníh · Známka | 1,7 |
|---|---|
| Mokro · Známka | 1,3 |
| Sucho · Známka | 1,5 |
| Přibližná cena sady (€) | 680 |
| EU | C/A/B 72 |
| 95V | 225/45 R18 |
| Známka | ||
|---|---|---|
| Trakce na sněhu (N) | 2610 | 1,6 |
| Brzdění na sněhu (50→0 km/h · m) | 25,7 | 1,6 |
| Ovladatelnost na sněhu – objektivní (km/h) | 64,6 | 2,0 |
| Zatáčení na sněhu (m/s²) | 3,99 | 1,7 |
| Aquaplaning – podélný (km/h) | 75,1 | 1,6 |
| Aquaplaning – příčný (m/s²) | 2,45 | 1,7 |
| Ovladatelnost na mokru – objektivní (km/h) | 69,6 | 1,5 |
| Brzdění na mokru (100→0 km/h · m) | 49,3 | 1,0 |
| Ovladatelnost na suchu – objektivní (km/h) | 97,9 | 1,6 |
| Brzdění na suchu (100→0 km/h · m) | 42,0 | 1,4 |
| Valivý odpor (kg/t) | 8,10 | 1,3 |
| Vnější hluk (80 km/h · dB(A)) | 71,1 | 1,8 |
| Jízdní komfort (Známka) | 1,6 | 1,6 |
Dunlop Winter
+ Dobrý poměr ceny a výkonu; silná na suchu
− Slabší na mokru
| Sníh · Známka | 1,8 |
|---|---|
| Mokro · Známka | 1,9 |
| Sucho · Známka | 1,5 |
| Přibližná cena sady (€) | 560 |
| EU | C/B/B 71 |
| 95V | 225/45 R18 |
| Známka | ||
|---|---|---|
| Trakce na sněhu (N) | 2618 | 1,6 |
| Brzdění na sněhu (50→0 km/h · m) | 26,3 | 2,0 |
| Ovladatelnost na sněhu – objektivní (km/h) | 65,6 | 1,7 |
| Zatáčení na sněhu (m/s²) | 3,98 | 1,7 |
| Aquaplaning – podélný (km/h) | 75,3 | 1,6 |
| Aquaplaning – příčný (m/s²) | 2,61 | 1,4 |
| Ovladatelnost na mokru – objektivní (km/h) | 68,8 | 2,0 |
| Brzdění na mokru (100→0 km/h · m) | 56,6 | 2,2 |
| Ovladatelnost na suchu – objektivní (km/h) | 98,3 | 1,5 |
| Brzdění na suchu (100→0 km/h · m) | 42,1 | 1,4 |
| Valivý odpor (kg/t) | 8,20 | 1,4 |
| Vnější hluk (80 km/h · dB(A)) | 70,6 | 1,6 |
| Jízdní komfort (Známka) | 1,7 | 1,7 |
Nokian Snowproof 3P
+ Dobrá na sněhu; tichá
− Nejpomalejší ovladatelnost na suchu; nepřesné řízení na mokru
| Sníh · Známka | 1,6 |
|---|---|
| Mokro · Známka | 1,8 |
| Sucho · Známka | 1,7 |
| Přibližná cena sady (€) | 620 |
| EU | B/B/B 72 |
| 95V | 225/45 R18 |
| Známka | ||
|---|---|---|
| Trakce na sněhu (N) | 2620 | 1,6 |
| Brzdění na sněhu (50→0 km/h · m) | 25,8 | 1,7 |
| Ovladatelnost na sněhu – objektivní (km/h) | 66,1 | 1,4 |
| Zatáčení na sněhu (m/s²) | 4,11 | 1,5 |
| Aquaplaning – podélný (km/h) | 74,9 | 1,6 |
| Aquaplaning – příčný (m/s²) | 2,45 | 1,7 |
| Ovladatelnost na mokru – objektivní (km/h) | 67,8 | 2,5 |
| Brzdění na mokru (100→0 km/h · m) | 52,2 | 1,3 |
| Ovladatelnost na suchu – objektivní (km/h) | 95,7 | 2,4 |
| Brzdění na suchu (100→0 km/h · m) | 42,5 | 1,5 |
| Valivý odpor (kg/t) | 7,80 | 1,1 |
| Vnější hluk (80 km/h · dB(A)) | 69,7 | 1,2 |
| Jízdní komfort (Známka) | 1,7 | 1,7 |
Hankook Winter i*cept evo3 W330
+ Dobrá na sněhu; nejlepší odolnost vůči aquaplaningu
− Dlouhé brzdění na mokru; nejvyšší hluk a valivý odpor
| Sníh · Známka | 1,6 |
|---|---|
| Mokro · Známka | 1,9 |
| Sucho · Známka | 2,1 |
| Přibližná cena sady (€) | 520 |
| EU | D/B/B 72 |
| 95V | 225/45 R18 |
| Známka | ||
|---|---|---|
| Trakce na sněhu (N) | 2613 | 1,6 |
| Brzdění na sněhu (50→0 km/h · m) | 25,7 | 1,6 |
| Ovladatelnost na sněhu – objektivní (km/h) | 65,7 | 1,6 |
| Zatáčení na sněhu (m/s²) | 4,01 | 1,7 |
| Aquaplaning – podélný (km/h) | 79,3 | 1,0 |
| Aquaplaning – příčný (m/s²) | 3,05 | 1,0 |
| Ovladatelnost na mokru – objektivní (km/h) | 69,2 | 1,8 |
| Brzdění na mokru (100→0 km/h · m) | 60,7 | 2,7 |
| Ovladatelnost na suchu – objektivní (km/h) | 97,1 | 2,0 |
| Brzdění na suchu (100→0 km/h · m) | 43,4 | 2,0 |
| Valivý odpor (kg/t) | 9,30 | 2,5 |
| Vnější hluk (80 km/h · dB(A)) | 73,6 | 2,4 |
| Jízdní komfort (Známka) | 1,5 | 1,5 |
Nexen Winguard Sport 3
+ Nejtišší; krátké brzdění na mokru
− Omezené rezervy při aquaplaningu
| Sníh · Známka | 2,0 |
|---|---|
| Mokro · Známka | 1,9 |
| Sucho · Známka | 1,9 |
| Přibližná cena sady (€) | 470 |
| EU | C/B/B 72 |
| 95V | 225/45 R18 |
| Známka | ||
|---|---|---|
| Trakce na sněhu (N) | 2604 | 1,7 |
| Brzdění na sněhu (50→0 km/h · m) | 26,2 | 2,0 |
| Ovladatelnost na sněhu – objektivní (km/h) | 64,4 | 2,2 |
| Zatáčení na sněhu (m/s²) | 3,96 | 1,9 |
| Aquaplaning – podélný (km/h) | 67,4 | 2,7 |
| Aquaplaning – příčný (m/s²) | 1,86 | 3,2 |
| Ovladatelnost na mokru – objektivní (km/h) | 69,4 | 1,7 |
| Brzdění na mokru (100→0 km/h · m) | 50,7 | 1,2 |
| Ovladatelnost na suchu – objektivní (km/h) | 96,2 | 2,2 |
| Brzdění na suchu (100→0 km/h · m) | 44,5 | 2,3 |
| Valivý odpor (kg/t) | 8,10 | 1,3 |
| Vnější hluk (80 km/h · dB(A)) | 69,0 | 1,0 |
| Jízdní komfort (Známka) | 1,5 | 1,5 |
Maxxis Premitra Snow WP6
+ Levná; vyvážená na mokru a suchu
− Nejslabší na sněhu; nejdelší brzdění na sněhu
| Sníh · Známka | 2,6 |
|---|---|
| Mokro · Známka | 1,8 |
| Sucho · Známka | 2,1 |
| Přibližná cena sady (€) | 400 |
| EU | D/B/B 70 |
| 95V | 225/45 R18 |
| Známka | ||
|---|---|---|
| Trakce na sněhu (N) | 2543 | 2,6 |
| Brzdění na sněhu (50→0 km/h · m) | 27,2 | 2,6 |
| Ovladatelnost na sněhu – objektivní (km/h) | 63,7 | 2,6 |
| Zatáčení na sněhu (m/s²) | 3,73 | 3,0 |
| Aquaplaning – podélný (km/h) | 78,2 | 1,1 |
| Aquaplaning – příčný (m/s²) | 2,72 | 1,2 |
| Ovladatelnost na mokru – objektivní (km/h) | 68,4 | 2,2 |
| Brzdění na mokru (100→0 km/h · m) | 56,1 | 2,0 |
| Ovladatelnost na suchu – objektivní (km/h) | 96,3 | 2,2 |
| Brzdění na suchu (100→0 km/h · m) | 43,5 | 2,1 |
| Valivý odpor (kg/t) | 8,50 | 1,8 |
| Vnější hluk (80 km/h · dB(A)) | 71,6 | 2,1 |
| Jízdní komfort (Známka) | 1,7 | 1,7 |
Falken EuroWinter HS02 Pro (★63)
+ Komfortní; dobrá na suchu
− Dlouhé brzdění na mokru a sněhu; redakce nedoporučuje
| Sníh · Známka | 2,3 |
|---|---|
| Mokro · Známka | 2,9 |
| Sucho · Známka | 1,9 |
| Přibližná cena sady (€) | 490 |
| EU | D/B/B 70 |
| 95V | 225/45 R18 |
| Známka | ||
|---|---|---|
| Trakce na sněhu (N) | 2592 | 2,0 |
| Brzdění na sněhu (50→0 km/h · m) | 26,7 | 2,3 |
| Ovladatelnost na sněhu – objektivní (km/h) | 63,5 | 2,7 |
| Zatáčení na sněhu (m/s²) | 3,88 | 2,2 |
| Aquaplaning – podélný (km/h) | 66,9 | 2,8 |
| Aquaplaning – příčný (m/s²) | 2,06 | 2,8 |
| Ovladatelnost na mokru – objektivní (km/h) | 69,1 | 1,8 |
| Brzdění na mokru (100→0 km/h · m) | 65,2 | 3,9 |
| Ovladatelnost na suchu – objektivní (km/h) | 97,1 | 2,0 |
| Brzdění na suchu (100→0 km/h · m) | 43,3 | 2,0 |
| Valivý odpor (kg/t) | 8,40 | 1,7 |
| Vnější hluk (80 km/h · dB(A)) | 71,0 | 1,8 |
| Jízdní komfort (Známka) | 1,5 | 1,5 |
Leao Winter Defender UHP
+ Nízká cena; slušné vlastnosti na suchu
− Velmi dlouhé brzdění na mokru; obtížná ovladatelnost na mokru; redakce nedoporučuje
| Sníh · Známka | 2,2 |
|---|---|
| Mokro · Známka | 3,9 |
| Sucho · Známka | 2,0 |
| Přibližná cena sady (€) | 320 |
| EU | D/C/B 72 |
| 95H | 225/45 R18 |
| Známka | ||
|---|---|---|
| Trakce na sněhu (N) | 2575 | 2,4 |
| Brzdění na sněhu (50→0 km/h · m) | 26,7 | 2,3 |
| Ovladatelnost na sněhu – objektivní (km/h) | 64,7 | 2,0 |
| Zatáčení na sněhu (m/s²) | 3,88 | 2,2 |
| Aquaplaning – podélný (km/h) | 67,9 | 2,6 |
| Aquaplaning – příčný (m/s²) | 2,20 | 2,6 |
| Ovladatelnost na mokru – objektivní (km/h) | 64,0 | 4,1 |
| Brzdění na mokru (100→0 km/h · m) | 67,7 | 4,7 |
| Ovladatelnost na suchu – objektivní (km/h) | 96,1 | 2,3 |
| Brzdění na suchu (100→0 km/h · m) | 42,8 | 1,8 |
| Valivý odpor (kg/t) | 8,60 | 1,9 |
| Vnější hluk (80 km/h · dB(A)) | 71,1 | 1,8 |
| Jízdní komfort (Známka) | 1,9 | 1,9 |
Původní test · AUTO BILD sportscars 11/2026 · 52–57
Christoph Börries/AUTO BILD