• 10 obchodů, 68 825 produktů
#598
Letní pneumatiky
2024

Michelin CrossClimate+ (!)

Zjistěte dostupnost Michelin CrossClimate+ (!)
Šířka
Profil
Velikost ráfku

Michelin Crossclimate je unikátní a do jisté míry revoluční pneumatika. Jedná se totiž o první letní pneumatiku, která se může pyšnit štítkem M+S, a lze ji proto zcela legálně používat i v oblastech s povinným zimním obutím. Jedná se tedy o velice zajímavou alternativu za celoroční pneumatiky, která poskytuje vlastnosti letní pneumatiky v létě a pro méně náročné řidiče i dostatečnou bezpečnost v zimě.

Nová směs zaručuje skvělou přilnavost i  dlouhý dojezd

Zřejmě nejdůležitější inovací nutné pro vznik letní pneumatiky schopné k provozu na sněhu byla směs, která díky nanotechnologiím využívajících siliku poskytují na letní pneumatiku mimořádnou přilnavost na jakémkoliv povrchu. Co se týče přilnavosti, Michelin Crossclimate připomíná spíše zimní pneu, vývojáři francouzského gumárenského giganta ovšem dovedly směs dokonalosti v tom ohledu, že i přes vysokou přilnavost disponuje pneumatika výborným kilometrovým výkonem, čímž byly spojeny výhody zimní a letní směsi bez jakýchkoliv kompromisů.

Záběr na sněhu zprostředkovává směrový dezén do V

Již na první pohled Crossclimate v porovnání s dalšími letními pneumatikami vypadá přinejmenším nevšedně. Dezén je totiž stejně jako u zimních pneumatik tvarován do písmene V tak, aby poskytoval co nejlepší záběr na všech typech vozovky, včetně sněhu. Společně s výkonným systémem 3D lamel tak Crossclimate poskytuje výborné jízdní vlastnosti na suchu i možnost bezpečné jízdy na sněhu, vše při zachování dlouhého kilometrového výkonu. Díky širokým příčným odvodovým drážkám v dezénu pneumatiky dochází k rychlému odvodu vody z kontaktní plochy a společně s novou směsí tak tato inovace zajistila EU štítek A za brzdnou dráhu na mokré vozovce.

Jak si Michelin Crossclimate vedl v renomovaných testech?

Díky své unikátní povaze byl zatím Michelin Crossclimate testován v testech mířících na celoroční pneumatiky. V nich však naplno prokazoval tvrzení Michelinu, že se jedná spíše o letní pneumatiku schopnou provozu na sněhu než o celoroční pneumatiku. Ve srovnání s ostatními celoročními pneumatikami totiž Crossclimate dominoval při jízdě na suchu a výborně si vedl i na mokru, při jízdě na sněhu však byl horší než vyloženě celoroční pneu. V testech Gute-Fahrt 2015 (205/55 R16) a Autobild 2015 (195/65 R15) obsadil tento model druhé místo a prokázal své vysoké kvality při provozu v létě.

Velikosti

časová osa

2019

Michelin CrossClimate+ (!) byla testována 2x (ADAC,...)

Michelin CrossClimate+ (!) v testech pneumatik

Všechny testy pneumatik, ve kterých byla pneumatika Michelin CrossClimate+ (!):
ADAC
ADAC Test letních pneumatik 2019 185/65 R15
Uspokojivé
Umístěna #3 z 16
Název Na mokruNa suchuHlukSpotřeba paliva
Nejlepší hodnoty v testu1,91,52,11,4
Michelin CrossClimate+ (!)2,42,62,62,4
Zobrazit podrobnosti testu
Zdroj: www.adac.de
Autozeitung
Název Celkem bodůNa mokruNa suchu
Nejlepší hodnoty v testu277142135
Michelin CrossClimate+ (!)219114105
Zobrazit podrobnosti testu
Zdroj: reifenpresse.de

Rozdělení zkušebních hodnocení

85% (1x)
uspokojivé
1x

Hodnocení x Velikost kola

R15
85% (1x)

Hodnocení x Šířka

185/xx Rxx
85% (1x)

Recenze Napsat recenzi

Další modely Michelin