Jakou velikost ráfku zvolit na zimu?

Jakou velikost ráfku zvolit na zimu? Dobrý den, chystám se přezouvat na zimu a chci si pořídit druhou sadu kol. Snažím se dohledat, zda je na zimu lepší mít ráfky 16 nebo 17. Letní mám 17. Povolené rozměry pneumatik jsou následující 205/55 R16 a 205/50 R17? Jde mi o posouzení vlivu velikosti ráfku. Poslední zimy byly na mojí cestě do práce spíše mokré, nebo suché, sníh tak max 3 týdny přes jeden kopec, nicméně cesta je udržovaná (solí se). Předem děkuji za radu.


Odpovídá Jiří Chomát:

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že mají pneumatiky stejnou šířku, tak na jízdní vlastnosti to bude mít minimální vliv - R16 budou o chlup komfortnější, protože mají vyšší profil, R17 se pak možná budou lehce méně odvalovat do boku při sportovní jízdě. Pokud neřešíte estetiku, asi bych se rozhodoval spíše podle ceny - R16 budou celkem znatelně levnější. 

Máte dotaz? Zeptejte se!

Napište nám, co vás zajímá - vždy platí, že čím více podrobností, tím lépe vám dovedeme odpovědět
E-mail není povinný, ale doporučený - přijde vám na něj od nás odpověď.
Pokud se chcete zeptat na tlak v pneu, zkuste jej nejdříve najít podle PneuTlak.cz
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2020, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Zadáním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru s novými testy pneumatik (obvykle 2x ročně) v souladu s našimi zásadami.
-->