Zimní rozměr pneu VW Sharan

Dobrý den, chci koupit nové zimní pneu na VW Sharan 4x4 2.0TDI, 135kW. Je lepší 17" nebo 16" a jaký rozměr? Dále v autě není rezerva. Co je lepší jít do pneu Contriseal nebo runflat? A jaký výrobce? Díky


Odpovídá Jiří Chomát:

Dobrý den, 16ti palcová kola budou nejspíše o něco pohodlnější, což bych asi na Sharana preferoval. Pokud dobře hledám tak lze mít rozměry 205/60R16 a 215/60 R16 (moje volba), nutno však ověřit podle TP. 17ky pak zase budou sportovnější a asi i vzhlednější. Výhodou 16" je také to, že jsou užší, což se hodí v hlubokém sněhu - více o problematice velikosti kol na zimu zde. Osobně bych volil spíše ContiSeal, ale výběr zde asi nebude příliš široký. U runflatů bych si také dával pozor na to, že jízda na nich může být tvrdší a tudíž méně pohodlná a zvážil bych tedy i pořízení nouzové lepící sady a normálních zimních pneumatik. Druhým důvodem může být také to, že v runflat verzích se vyrábí spíše starší verze pneumatik (Conti TS830P vs. TS850P apod. ). Pokud runflaty tak asi Nokian WR D4/A4, pokud standardní pneumatiky tak Continental TS850P, případně Goodyear UltraGrip Performance Gen-1.

Máte dotaz? Zeptejte se!

Napište nám, co vás zajímá - vždy platí, že čím více podrobností, tím lépe vám dovedeme odpovědět
E-mail není povinný, ale doporučený - přijde vám na něj od nás odpověď.
Pokud se chcete zeptat na tlak v pneu, zkuste jej nejdříve najít podle PneuTlak.cz
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2018, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Zadáním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru s novými testy pneumatik (obvykle 2x ročně) v souladu s našimi zásadami.
-->