Test zimních pneumatik 2021

Aktualizováno 29. 8. 2021, Jiří Chomát

Úvodem

Test pneumatik 2018 Zde najdete aktuální testy pneu pro sezonu 2020/2021. Za shlédnutí také stojí naše shrnutí těch nejlepších zimních pneu napříč rozměry na stránce zimní pneumatiky, kterou pravidelně aktualizujeme při každém novém testu.

Dostupné testy pneumatik z let 2021 a starší:

Najdeme vám ty nejlepší pneumatiky pro váš vůz
PneuSrovnávač.cz srovnává 6895 modelů pneumatik podle nezávislých testů, štítků a recenzí uživatelů - najdeme pneu i vám!


Doporučujeme pro sezónu 2021

Co doporučujeme na letošní sezónu se dozvíte také na našem velmi podrobném velkém přehledu zimních pneumatik.

Prémiové pneumatiky

Připravili jsme pro vás několik tipů, se kterými letošní zimu určitě neuděláte chybu. Prvním z nich je prémiová zimní pneumatika od německého výrobce Continental, a to Continental WinterContact TS 860. Jedná se o novou pneumatiku, která nahradila předchozí model, který vítězil v drtivé většině testů už několik let v řadě – vyhrála testy od ADAC, Autobild, Autozeitung i GTÜ. Je dostupná v rozměrech R14 až R17, tedy pro menší a střední vozy. Její předností jsou velmi vyrovnané univerzální vlastnosti, které se hodí pro proměnlivou českou zimu. Potěší také velmi nadprůměrnou životností oproti konkurenci. Níže pak najdete několik tipů, které z prémiovek také dávají smysl. Třeba zmíněné Bridgestony jsou loňskou novinkou, která ale získala hned první vítězství v největším testu brzdné dráhy a několik dalších úspěchů.

Poměr cena/výkon

Pokud nepotřebujete prémiové pneumatiky, ale chcete se cítit bezpečně, máme také několik tipů. Kromě starší Nokianky koukněte také na novinku Nokian SnowProof.

Pokud máte terénní vůz nebo SUV, mohla by vás zajímat následující pneumatika. Je to model Nokian WR SUV 4, který zvítězil v testech pneumatik magazínu Offroad a Autobild. U vozů 4x4 se dá předpokládat, že se se sněhem setkají častěji než běžné osobní vozy, a tak jej finský výrobce vybavil sněžnými drápy v dezénu, díky kterým má pneumatika skvělou trakci na sněhu a ledu. V Nokianu však vědí, že skvělou zimní pneumatiku pro evropskou zimu však dělá hlavně univerzálnost – proto se WR SUV 3 neztratí ani v jarních měsících díky přesvědčivé a předvídatelné jízdně na mokru, v břečce i suchu. Vyrábí se v rozměrech pro SUV od R14 až po R22. Letos má navíc nástupce v podobě Nokian WR SUV 4, která by měla mít také slibné vlastnosti - více info najdete v článku.

Ne všichni řidiči požadují špičkové vlastnosti zimních pneumatik, avšak chtějí bezpečnou pneumatiku za rozumnou cenu. Takovou je například Sava Eskimo S3+, která byla doporučena jak ADACem, tak i Autoklubem ČR. Její předností je jízda na sněhu, proto je také častou volbou řidičů v horských oblastech. Má také nízký vliv na spotřebu paliva. Dostupná je spíše v menších rozměrech R13 až R15. Cenově výhodnou je pak také českými řidiči oblíbená Barum Polaris 5, která má oproti Savě velmi široký výběr rozměrů až po R18. V testech si vede dobře, letos dokonce obsadila třetí místo v testu Autobild a bývá pravidelně doporučována všemi testujícími organizacemi. Oproti Savě má spíše vyrovnanější jízdní vlastnosti, ve všech kategoriích však dosahuje bezpečných hodnot.

Zde jsou zmíněné jen některé modely, které doporučujeme. Pokud vás zajímá celý přehled, najdete jej na přehledu zimních pneumatik.

Závěrem pro vás máme několik doporučení, jak postupovat při výběru zimních pneumatik a předejít tak problémům. Vždy dbejte na správný rozměr pneumatik, a to včetně rychlostního a hmotnostního indexu. Správný rozměr zjistíte ve velkém TP vašeho vozidla. U zimních pneumatik je možné užít nižší rychlostní index – ten však musí být zaznamenán v palubním počítači, případně jinak viditelně vyobrazen. Vždy vybírejte zimní pneumatiky podle toho, jak a kde vůz používáte. Pro městský provoz klaďte důraz na chování na mokru a suchu, v horských oblastech naopak zase na vlastnosti na sněhu a ledu. Problémem výběru podle testů může být to, že není ve vašem rozměru žádný test dostupný. Vybírat lze i podle podobného rozměru, nejdůležitější vlastností je šířka pneumatiky. Jistý orientační bod mohou být i EU štítky – ty sice netestují zimní vlastnosti, ale zase se vždy vztahují ke konkrétnímu rozměru. Recenze řidičů zohledňujte spíše podpůrně, běžný řidič dokáže vždy srovnat pouze starou sjetou pneumatiku s novou s plným vzorkem, kde bude nová vždy zákonitě lepší. Taktéž mohou být špatné vlastnosti dány spíše stavem vozidla než nekvalitní pneumatikou.

Pokud si při výběru zimních pneumatik chcete ušetřit práci, vyzkoušejte náš konfigurátor na testpneumatik.eu, který zhodnotí pneumatiky ve vašem rozměru a navrhne podle testů, recenzí i EU štítků ty nejvhodnější. Šťastnou ruku při výběru pneumatik a mnoho bezproblémových zimních kilometrů přeje server TestPneumatik.eu.

Nejnovější testy zimních pneumatik


test
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

-->