Letní pneumatiky Pirelli
  • Letní pneumatiky Pirelli testovány celkem 22x
  • Průměrné umístění pneumatik Pirelli v testech letních pneumatik je 5.182
  • Přehled nejlepších letních pneumatik pro rok 2017 naleznete na stránce letní pneumatiky.

Pirelli Cinturato P1

Pirelli Cinturato P6

Pirelli Cinturato P7

Pirelli P ZERO

Pirelli P Zero Nero

Pirelli P1 Cinturato Verde

Pirelli P7 Cinturato Blue

Pirelli Scorpion Verde


Letní pneumatiky Pirelli

Pirelli Cinturato P1

Ekologická letní pneumatika Pirelli Cinturato P1 je určena pro městské a kompaktní vozy. Pirelli Cinturato P1 využívá nejnovějších technologií pro snížení dopadu na životní prostředí. Pro výrobu pneumatiky byly použity materiály šetrné k životnímu prostředí. Pneumatika se také může chlubit nadstandardním kilometrovým výkonem a nízkým valivým odporem, který snižuje spotřebu paliva. Cinturato P1 zároveň disponuje ideální přilnavostí zejména na suchém povrchu. Co se týká testování, Pirelli Cinturato P1 se nejlépe umístil na třetím místě v testu ADAC 2012, v ostatních testech se však Cinturato P1 umísťoval v druhé polovině tabulky, za což může především nedostačující bezpečnost jízdy na mokrém povrchu.

Pirelli Cinturato P6

Pneumatiky Pirelli Cinturato P6 jsou určeny pro vozy střední a vyšší třídy. Tato pneumatika spojuje vysoký kilometrový výkon a bezpečnou jízdu na mokré vozovce. Středové drážky spolehlivě odvádí vodu a pneumatika je tak velmi rezistentní vůči aquaplaningu a zároveň nemá problémy s okamžitým brzděním na mokré vozovce. Vysoký kilometrový výkon a perfektní bezpečnost jízdy na mokru zajistily této pneumatice první místo v testu ADAC 2010.

Pirelli Cinturato P7

Letní úsporná pneumatika Pirelli Cinturato P7 je určena pro rodinné vozy a vozy vyšší třídy. Pirelli Cinturato P7 nevyniká v jízdních vlastnostech, avšak disponuje nadprůměrným kilometrovým výkonem a nízkým valivým odporem. Test ADAC 2012 ukázal na to, že jízdní vlastnosti na mokré vozovce nejsou zcela ideální, na druhou stranu jízda na suchu a samozřejmě také úspornost a opotřebení jsou na velice dobré úrovni, což celkově znamená šestou příčku pro Cinturato P7 v tomto testu. V testech ADAC 2013 a ACE 2013 se pneumatika shodně umístila na jedenáctém místě, především kvůli nevyhovující jízdě na mokrém povrchu.

Pirelli PZero Nero

Letní pneumatiky Pirelli PZero Nero je sportovního typu a je tedy vhodná pro velice výkonné a sportovní vozy. Velice široký profil pneumatik s rozsáhlou sítí zářezů zajišťuje ideální přilnavost v zatáčkách, a to i při velmi vysoké rychlosti. Rovnoměrné rozložení tlaku zajišťuje nižší opotřebení gumy a účinné brzdění při vysokých rychlostech. V testu SportsCars 2013 se tato pneumatika v konkurenci ostatních sportovních pneu umístila na druhém místě s výbornými výsledky jak na mokru, tak na suchu.

Pirelli Scorpion Verde

Tato letní pneumatika je určena pro vozy SUV. Jedná se o výbornou pneumatiku s vyrovnanými vlastnostmi. Disponuje jak optimální přilnavostí na mokré i suché vozovce, tak dostačujícím kilometrovým výkonem. V testu ADAC 2012 se mezi ostatními pneumatikami pro SUV a 4x4 umístil Pirelli Scorpion Verde na druhém místě, převážně díky zmiňované vyrovnanosti a dostačující kvalitě všech jízdních vlastností.

Napsat recenzi
Průměrné hodnocení letních pneumatik Pirelli: 83% (Počítáno z 22 testů)
x

Už máte vybráno? 5 pneumatik, která bych letos obul já.

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled 5 modelů pneumatik pro rok 2017, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Neposílám nevyžádanou poštu - váš e-mail je u mě v bezpečí.
-->