Vredestein Wintrac Xtreme

Od 2826 Kč skladem na dobrepneu.czKoupit

Výsledky v testech pneumatik

Recenze Napsat recenzi

89.6/100 · 30000km · 235/55 R17 ·
S pneumatikami Firmy Vredestein jsem měl vždy velmi pozitivní zkušenosti ( z minulosti Snowtrac 3 ). Chování pneumatiky Vredestein Wintrac Xtreme je dobře předvídatelné. Nezklamala jak v hlubokém sněhu , tak při vysokých rychlostech na německých dálnicích . Chování pneumatiky v recenzi popsané výše pozoruji až takřka při naprostém sjetí ( na 2mm ve středu pneumatiky) po 3 zimních sezonách včetně celoročního užití v třetím roce životnosti pneumatiky .
Jízdní vlastnosti na suché vozovce: 92%Jízdní vlastnosti na mokré vozovce: 83%Odolnost proti opotřebení: 92%Jízdní komfort a hluk: : 93%Koupil bych si pneu znovu: 88%
Napsáno 22.03.2017
15/100 · 2000km · 205/50/16 · Trunda
Ano, 1200 kg "lehké" auto s tvrdším podvozkem s tak širokými, ale předepsanými pneumatikami je na sněhu trošku nesmysl. Jezdím denně cca 70 km půl cesty po převážně zasněžených a nesolených silnicích. Musím říct, že jsem opravdu velice zklamaný. Výrobce považuji za kvalitního, ale někde se stala chyba, protože tahle pneumatika na mém autě a v takovém rozměru je opravdu taková, jakou bych si nikdy nekoupil, kdybych věděl, že taková je. Že je to žvýkačka na suchu v zatáčkách, to se dalo vzhledem k měkkým bočnicím a vzorku s podélnými drážkami čekat. Ale že kolem nulových teplot a případně i mokré vozovce je směs kluzká jako kdybych najel na louži s olejem, to mě opravdu zarazilo. Celé to vrcholí ve sněhu, kdy směs na uklouzaném sněhu nemá vůbec žádnou přilnavost a vzorek není ani v hlubším sněhu schopný do sebe nabrat sníh tak, aby se pneumatika ve sněhu "lepila". Ve srovnání s předchozími Michelin Alpine je to bohužel rozdíl k pláči a jsem rozhodnut se příště opět vrátit k osvědčené kvalitě. Tedy opravdu vřele nedoporučuji.
Jízdní vlastnosti na suché vozovce: %Jízdní vlastnosti na mokré vozovce: 25%Odolnost proti opotřebení: 50%
Napsáno 05.01.2017
Napsat recenzi
Průměrné hodnocení Vredestein Wintrac Xtreme: 82% (Počítáno z 2 testů)

Vyplatí se koupit Vredestein Wintrac Xtreme?

Spíše ne, na základě testů jsme našli více než 5 pneumatik, které bychom doporučili více a stojí méně. V referenčním rozměru 205/55 R16 jsou lepší než Vredestein Wintrac Xtreme například Nokian WR D3, na které kromě lepšího výkonu také ušetříte cca. 4740 Kč na sadě, případně Kleber KRISALP HP3, kde ušetříte 6324Kč.

Lepší a levnější pneumatiky

Další testy zimních pneumatik

x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2018, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Zadáním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru s novými testy pneumatik (obvykle 2x ročně) v souladu s našimi zásadami.
-->