Nokian WeatherProof

Od 1112 Kč skladem na pneuboss.czKoupit

Nokian Weatherproof je špičková celoroční pneumatika kombinující bezpečnou jízdu v zimě se solidním výkonem během letní sezony. Jakožto celoroční pneumatika vyniká Nokian Weatherproof především v jízdě na mokré vozovce, všechny velikosti jsou poté navíc označeny symbolem vločky 3PMSF označující pneu oficiálně schválené pro zimní použití.

Plusy a mínusy Nokian WeatherProof:

  • Skvělá odolnost proti aquaplaningu
  • Krátká brzdná dráha na sněhu
  • Skvělá trakce na sněhu
  • Nízký valivý odpor/nízká spotřeba paliva
  • Výjiměčný handling na sněhu
  • Delší brzdná dráha na suchu
  • Delší brzdná dráha na mokru
  • Vyšší venkovní hlučnost
  • Horší handling na mokru
  • Horší handling na suchu

Výsledky v testech pneumatik

Recenze Napsat recenzi

73/100 · 20000km · 205/55/16 · J:Prochazka
jezdim na nich a super drži na snehu , překvapilo me kam vsude projely
Jízdní vlastnosti na suché vozovce: 92%Jízdní vlastnosti na mokré vozovce: 90%Odolnost proti opotřebení: 92%Jízdní komfort a hluk: : 83%J:Prochazka by si koupil Nokian WeatherProof znovu: 8%
Napsáno 10.07.2021
91.8/100 · 60000km · 195 /65 r · Milan Zagor
Nokian weatherproof jsem koupil po 60000 km, ale jen dvě na přední nápravu,protože jsem neprohodil.Velmi spokojen jak kvalitou,cenou a nemusím řešit přechody počasí a roční období.S vozidlem podnikám a nemám problémy.Dekuji Zagor
Jízdní vlastnosti na suché vozovce: 87%Jízdní vlastnosti na mokré vozovce: 90%Odolnost proti opotřebení: 91%Jízdní komfort a hluk: : 91%Milan Zagor by si koupil Nokian WeatherProof znovu: 100%
Napsáno 28.04.2020
Napsat recenzi
Průměrné hodnocení Nokian WeatherProof: 95% (Počítáno z 17 testů)

Vlastnosti Nokian WeatherProof

Jednotlivé jízdní a ekonomické vlastnosti pneumatiky Nokian WeatherProof

Popis pneumatiky

Moderní směs pro vysoký rozdíl teplot i skvělou přilnavost na mokru

Nokian Weatherproof využívá moderní směs obsahující vysoké zastoupení siliky. Díky tomu si pryž udržuje své vlastnosti jak za vysokých letních teplot, tak i za teplot pod bodem mrazu. Zastoupení siliky ve směsi také napomáhá k udržení výborné přilnavosti na mokrém povrchu a alespoň částečně zlepšuje častý neduh celoročních pneumatik – valivý odpor.

Středová sekce pneumatiky poskytuje skvělý záběr na sněhu

Pneumatiky skandinávského výrobce Nokianu jsou tradičně výborné na zasněžené vozovce a Nokian Weatherproof není výjimkou. Maximálnímu záběru na sněhu slouží především strmá povrchová geometrie středové oblasti s vysokou hustotou lamel a odstupňovanými bloky. Ty se efektivně zařezávají do sněhu a nabízejí tak dobrý záběr i kratší brzdnou dráhu.

Prakticky na první pohled na pneumatice zaujmou i klínovitá stoupání mezi středovými a bočními bloky. Ty mají za úkol nejen zlepšené držení stopy na sněhu, ale také poskytují lepší přilnavost a vyšší jízdní komfort.

Hlubší odvodové kanálky úspěšně bojují proti slushplaningu i aquaplaningu

Mokré silnice jsou asi tím největším nebezpečím zimních vozovek, bezpečno jízdu na mokru se proto Nokian kromě moderní směsi snaží podpořit i technologií středových bloků Centre Block Channeling. Ta tkví v ještě hlubších a rozšířenějších kanálcích na středových blocích dezénu, které účinně vytlačují vodu a rozbředlý sníh, čímž chrání pneumatiku proti slushplaningu a aquaplaningu.

 

 

Mokré silnice jsou asi tím největším nebezpečím zimních vozovek, bezpečno jízdu na mokru se proto Nokian kromě moderní směsi snaží podpořit i technologií středových bloků Centre Block Channeling. Ta tkví v ještě hlubších a rozšířenějších kanálcích na středových blocích dezénu, které účinně vytlačují vodu a rozbředlý sníh, čímž chrání pneumatiku proti slushplaningu a aquaplaningu.

 

 

Vyplatí se koupit Nokian WeatherProof?

Rozhodně ano. V referenčním rozměru 205/55 R16 jsme nenašli jinou pneumatiku, která by za stejnou nebo nižší cenu poskytovala takový výkon jako Nokian WeatherProof. Pokud hledáte o něco levnější alternativu, doporučil bych Hankook Kinergy 4S2 H750, na které ve zmiňovaném rozměru ušetříte cca. 300 Kč na sadě, případně Falken EuroALL Season AS210, kde ušetříte 660Kč.

Další informace o Nokian WeatherProof na PneuSrovnavac.cz.

Další testy pneumatik

test
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

-->