Fulda Kristall Control HP


Přestože Fulda nepatří mezi absolutní špičku ve výrobě pneumatik, svým modelem Kristall Control HP pro městské, kompaktní a rodinné vozy může konkurovat i prémiovým zimním pneumatikám. Pneumatika si získala své příznivce především díky skvělé jízdě na sněhu a nízké pořizovací ceně, přestože komplexně nemůže konkurovat modelům jako je TS850 či Alpin A4, pro řidiče používající automobily v oblastech s vysokým výskytem sněhových srážek, kteří chtějí ušetřit svojí peněženku, se jedná o skvělou volbu.


Výsledky v testech pneumatik

Recenze Napsat recenzi

85.2/100 · 13000km · 185/65 R15 · Martin Palla
Odjety 4, poslední dvě vesměs teplé sezony a pneumatiky pouze chválím. Jediná nevýhoda je při teplejším počasí a menším vzorku trochu vyšší hluk, ale snesitelný. Letos vzorek cca 4,5 mm a nenechaly ani jednou ve štychu. Na suchu excelentní, na shěnu a mokru velmi dobré. Věřím, že ještě jednu nenáročnou zimu by posloužily, ale vzhledem k tomu, že se v autě vozí malé děti, raději dojezdím na jaře a pak nové. Nejspíše stejná značka ;)
Jízdní vlastnosti na suché vozovce: 90%Jízdní vlastnosti na mokré vozovce: 84%Odolnost proti opotřebení: 80%Jízdní komfort a hluk: : 81%Martin Palla by si koupil Fulda Kristall Control HP znovu: 91%
Napsáno 23.03.2015
Napsat recenzi
Průměrné hodnocení Fulda Kristall Control HP: 89% (Počítáno z 6 testů)

Vyplatí se koupit Fulda Kristall Control HP?

Spíše ne, na základě testů jsme našli více než 5 pneumatik, které bychom doporučili více a stojí méně. V referenčním rozměru 205/55 R16 jsou lepší než Fulda Kristall Control HP například Goodyear UltraGrip 9, na které kromě lepšího výkonu také ušetříte cca. 18340 Kč na sadě, případně Nokian WR D3, kde ušetříte 19280Kč.

Lepší a levnější pneumatiky

Popis pneumatiky

Společnost Fulda testovala tyto pneumatiky v obtížných podmínkách kanadské zimy a dovedla díky tomu jejich chování na sněhu na velice vysokou úroveň. Kristall Control HP využívá unikátní technologii SnowCatcher, jedná se o technologii využívající složitou síť středových drážek, které se vzájemně uzamykají a zachytávají tak sníh. Díky tomu dochází j dobrému přenosu sil mezi ráfkem a vozovkou, což poskytuje řidiči výbornou ovladatelnost na sněhu včetně skvělého záběru a krátké brzdné dráhy.

Dezén pneumatiky obsahuje dvě obvodové drážky, které mají za úkol odvést vodu z kontaktní plochy a zamezit tak aquaplaningu. Tento systém však není natolik účinný jako u jiných špičkových pneumatik a z tohoto důvodu nejsou pneumatiky natolik výkonné na mokrém povrchu. Za zmínku určitě stojí také lehké provedení konstrukce pneumatiky, které se zasluhuje o to, že pneumatika má poměrně nízký valivý odpor a šetří tak palivo.

Výsledky testů by se daly shrnout jednoduše. V jízdě na sněhu, spotřebě a kilometrovém výkonu si Fulda Kristall Control HP vede velice dobře, ve zbytku spadá mezi průměr až podprůměr. Tato pneumatika má za sebou tři testy – ADAC 2013 v rozměru 225/45 R17, Automotorsport 2013 v rozměru 225/50 R17 a ADAC 2012 v rozměru 205/55 R16, v nichž se umístila popořadě na osmém, sedmém a jedenáctém místě. Přestože celkové umístění v testech řadí pneumatiku mezi průměr, je třeba dodat, že pro řidiče preferující dobré jízdní vlastnosti na sněhu a vysokou úspornost se může jednat o výbornou volbu.

Další testy zimních pneumatik

x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2018, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Zadáním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru s novými testy pneumatik (obvykle 2x ročně)
-->