Fulda Kristall Control HP

Od 1794 Kč skladem na pneuboss.czKoupit

Přestože Fulda nepatří mezi absolutní špičku ve výrobě pneumatik, svým modelem Kristall Control HP pro městské, kompaktní a rodinné vozy může konkurovat i prémiovým zimním pneumatikám. Pneumatika si získala své příznivce především díky skvělé jízdě na sněhu a nízké pořizovací ceně, přestože komplexně nemůže konkurovat modelům jako je TS850 či Alpin A4, pro řidiče používající automobily v oblastech s vysokým výskytem sněhových srážek, kteří chtějí ušetřit svojí peněženku, se jedná o skvělou volbu.

Výsledky v testech pneumatik

Recenze Napsat recenzi

85.2/100 · 13000km · 185/65 R15 · Martin Palla
Odjety 4, poslední dvě vesměs teplé sezony a pneumatiky pouze chválím. Jediná nevýhoda je při teplejším počasí a menším vzorku trochu vyšší hluk, ale snesitelný. Letos vzorek cca 4,5 mm a nenechaly ani jednou ve štychu. Na suchu excelentní, na shěnu a mokru velmi dobré. Věřím, že ještě jednu nenáročnou zimu by posloužily, ale vzhledem k tomu, že se v autě vozí malé děti, raději dojezdím na jaře a pak nové. Nejspíše stejná značka ;)
Jízdní vlastnosti na suché vozovce: 90%Jízdní vlastnosti na mokré vozovce: 84%Odolnost proti opotřebení: 80%Jízdní komfort a hluk: : 81%Martin Palla by si koupil Fulda Kristall Control HP znovu: 91%
Napsáno 23.03.2015
Napsat recenzi
Průměrné hodnocení Fulda Kristall Control HP: 89% (Počítáno z 6 testů)

Vlastnosti Fulda Kristall Control HP

Jednotlivé jízdní a ekonomické vlastnosti pneumatiky Fulda Kristall Control HP

Popis pneumatiky

Společnost Fulda testovala tyto pneumatiky v obtížných podmínkách kanadské zimy a dovedla díky tomu jejich chování na sněhu na velice vysokou úroveň. Kristall Control HP využívá unikátní technologii SnowCatcher, jedná se o technologii využívající složitou síť středových drážek, které se vzájemně uzamykají a zachytávají tak sníh. Díky tomu dochází j dobrému přenosu sil mezi ráfkem a vozovkou, což poskytuje řidiči výbornou ovladatelnost na sněhu včetně skvělého záběru a krátké brzdné dráhy.

Dezén pneumatiky obsahuje dvě obvodové drážky, které mají za úkol odvést vodu z kontaktní plochy a zamezit tak aquaplaningu. Tento systém však není natolik účinný jako u jiných špičkových pneumatik a z tohoto důvodu nejsou pneumatiky natolik výkonné na mokrém povrchu. Za zmínku určitě stojí také lehké provedení konstrukce pneumatiky, které se zasluhuje o to, že pneumatika má poměrně nízký valivý odpor a šetří tak palivo.

Výsledky testů by se daly shrnout jednoduše. V jízdě na sněhu, spotřebě a kilometrovém výkonu si Fulda Kristall Control HP vede velice dobře, ve zbytku spadá mezi průměr až podprůměr. Tato pneumatika má za sebou tři testy – ADAC 2013 v rozměru 225/45 R17, Automotorsport 2013 v rozměru 225/50 R17 a ADAC 2012 v rozměru 205/55 R16, v nichž se umístila popořadě na osmém, sedmém a jedenáctém místě. Přestože celkové umístění v testech řadí pneumatiku mezi průměr, je třeba dodat, že pro řidiče preferující dobré jízdní vlastnosti na sněhu a vysokou úspornost se může jednat o výbornou volbu.

Dostupné rozměry

16"?
195/60 R16 89 H

Další testy zimních pneumatik

test
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2020, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Zadáním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru s novými testy pneumatik (obvykle 2x ročně) v souladu s našimi zásadami.
-->