Nokian WR D4

Od 1101 Kč skladem na pneuboss.czKoupit

Nokian WR D4 je žhavou novinkou pro letošní zimní sezonu. Tato zimní pneumatika pro osobní automobily je vyrobena s důrazem na středoevropské zimy, a proto by měla být vhodná pro české řidiče. Další výhodou této pneumatiky je fakt, že ve srovnání s ostatními špičkovými pneumatikami je Nokian značně levnější.

Plusy a mínusy Nokian WR D4:

  • Skvělá trakce na sněhu
  • Krátká brzdná dráha na sněhu
  • Krátká brzdná dráha na ledu
  • Výjiměčný handling na sněhu
  • Krátká brzdná dráha na suchu
  • Horší handling na mokru
  • Vyšší venkovní hlučnost
  • Rychle se opotřebovává
  • Delší brzdná dráha na mokru
  • Horší komfort

Výsledky v testech pneumatik

Recenze Napsat recenzi

82.2/100 · 20000km · 205/55 R16 · Jiří Šmíd
Výborná pneumatika,na suchu víc hlučnější ale ve sněhu výborná znuvu bych ji koupil.
Jízdní vlastnosti na suché vozovce: 76%Jízdní vlastnosti na mokré vozovce: 79%Odolnost proti opotřebení: 70%Jízdní komfort a hluk: : 89%Jiří Šmíd by si koupil Nokian WR D4 znovu: 97%
Napsáno 01.05.2020
99.4/100 · 2000km · 205/55r16 · Marián
Super všetko super pneumatika ktorá si zaslúži aby ste si ju kúpili má vynikajúce výsledky či za mokra aj za sucha cena celkom ok opotrebovanie neriešim v prvom rade je bezpečnosť sú veľmi tiché a jazdené aj po horách odporúčam
Jízdní vlastnosti na suché vozovce: 99%Jízdní vlastnosti na mokré vozovce: 100%Odolnost proti opotřebení: 98%Jízdní komfort a hluk: : 100%Marián by si koupil Nokian WR D4 znovu: 100%
Napsáno 13.09.2019
84/100 · 6000km · 205/50 R16 · ivez
205/50 R16 91H kupovány znouze - Continental WinterContact TS 860 (i 850) v tomto atypickém rozměru byly vyprodány, žádné jiné v odpovídající kvalitě s požadovaným dezénem nebyly - přesto jsem velmi spokojený. Komfort je o něco nižší z důvodu, že je pneumatika zesílena. Na suchu velmi dobré vlastnosti odpovídající vyšší kvalitě a zesílené konstrukci. Na mokru nebyla tuto zimu pořádná možnost vyzkoušet, ale první dojem je, že to není na 100%. Ovšem na sněhu - obuto na Subaru Impreza - naprosto dokonalé (auto i pneumatiky). Na jednoznačné posouzení opotřebení je brzo, ale nebude to špatné. Jednoznačně doporučuji.
Jízdní vlastnosti na suché vozovce: 90%Jízdní vlastnosti na mokré vozovce: 80%Odolnost proti opotřebení: 83%Jízdní komfort a hluk: : 77%ivez by si koupil Nokian WR D4 znovu: 90%
Napsáno 03.04.2018
88/100 · 232km · 195/60 R15 · Tomáš
Koupil jsem tyto pneumatiky protože často jezdím na hory. Jelikož v najedu ročně okolo 10 000 km v zimě chtěl jsem pneu od ,,odborníků“ na zimu, tím myslím Finskou značku NOKIAN. Pneu drží na sněhu i mokru jak přibité, ještě jsem neměl s pneu problém se kdekoli vyškrábat. Ti kdo znají Karlov pod pradědem a zimní ,,cestu“ k Teva chatám, ví, o čem mluvím. Neměl jsem nimi zatím žádný problém snad jen po koupi jsem doufal že bude více sněhu. :-) Momentálně mám obuté jiné zimní gumy ale po zkušenostech s nimy se znovu vracím ke značce NOKIAN. Gumy vřele doporučuji.
Jízdní vlastnosti na suché vozovce: 80%Jízdní vlastnosti na mokré vozovce: 100%Odolnost proti opotřebení: 80%Jízdní komfort a hluk: : 80%Tomáš by si koupil Nokian WR D4 znovu: 100%
Napsáno 13.07.2017
Napsat recenzi
Průměrné hodnocení Nokian WR D4: 95% (Počítáno z 26 testů)

Vlastnosti Nokian WR D4

Jednotlivé jízdní a ekonomické vlastnosti pneumatiky Nokian WR D4

Popis pneumatiky

Nová směs s řepkovým olejem a ještě větším množstvím siliky

Nokian WR D4 používá novou směs s názvem Twin Trac Silika, která vychází z úspěšné Nokian Hakkapeliitta. Nová směs disponuje hned několika výhodami, tou první je skvělá stabilita vlastností i při nízkých teplotách díky většímu množství siliky a řepkového oleje. Druhou podstatnou výhodou je fakt, že pneumatiky z této směsi jsou podstatně lehčí a nabízejí proto nižší valivý odpor.

Výborné jízdní vlastnosti díky profilu Block Optimized Siping

Novinkou je také drážkovaný profil Block Optimized Siping. Tento nově vyvinutý profil využívá jednotlivé bloky pro různé účely a spojuje tak užitečné vlastnosti pro velice vyrovnané vlastnosti na všech površích. Šikmé profilování navíc zajišťuje perfektní odvod vody, obecně je jízda na mokru natolik pokročilá, že Nokianu WR D4 byl jakožto vůbec první zimní pneumatice pro osobní vozy udělen štítek EU třídy A v přilnavosti na mokru.

Optimalizovaná konstrukce pro delší dojezd a nižší hlučnost

Oproti svému předchůdci má Nokian WR D4 trochu pozměněnou konstrukci pneumatiky. Výsledkem je rovnoměrnější opotřebovávání pneu a nižší úroveň hluku při jízdě.Díky rovnoměrnému opotřebovávání je poté zvýšen kilometrový výkon pneu.

Jak si pneumatika vedla v testech?

Vzhledem k tomu, že se aktuálně jedná o novinku, nebylo provedeno dostatečné množství testů. V současné době má za sebou WR D4 pouze test GTU 2015 v rozměru 225/50 R17, kde se pneumatika umístila na čtvrtém místě s trochu překvapivou průměrnou jízdou na mokru. Je však třeba dodat, že pneumatika patřila mezi ty vůbec nejlevnější testované pneu.

Vyplatí se koupit Nokian WR D4?

V zásadě ano, i když existuje několik pneumatik, které bych doporučil zvážit. V referenčním rozměru 205/55 R16 jsme našli jiné pneumatiky, které jsou levnější a zároveň dle výsledků testů lepší než Nokian WR D4. Jsou to například BFGoodrich G-FORCE WINTER 2, na které kromě lepšího výkonu také ušetříte cca. 1064 Kč na sadě, případně , kde ušetříte Kč.

Další informace o Nokian WR D4 na PneuSrovnavac.cz.

Další testy zimních pneumatik

test
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

-->