Fulda Kristall Control HP2

Od 1373 Kč skladem na pneuboss.czKoupit

Německé pneumatiky značky Fulda jsou u řidičů velmi oblíbené zejména kvůli příznivé ceně a model Kristall Control HP2 není výjimkou. Dezén, představený v roce 2017 dokázal v testech nasbírat mnoho ocenění, nejlepší hodnocení "příkladné" mu udělil magazín Autobild v roce 2018. Doporučen byl ve všech testech, jedná se tak o volbu s ideálním poměrem cena/výkon.

Plusy a mínusy Fulda Kristall Control HP2:

  • Skvělá odolnost proti aquaplaningu
  • Skvělý komfort
  • Skvělá trakce na sněhu
  • Krátká brzdná dráha na sněhu
  • Výjimečná na ledu
  • Horší handling na mokru
  • Vyšší venkovní hlučnost
  • Delší brzdná dráha na mokru

Výsledky v testech pneumatik

Recenze Napsat recenzi

85/100 · 30000km · 185/55 R15 ·
Posledních cca 10 let už na soukromé auto nekupuji jinou gumu než Fulda. Sjíždím ji na cca 50% dezénu, najedou jak letní tak zimní cca 30 tis. km, což jsou pro mě dvě sezony (přezouvám v říjnu a dubnu). Z mého subjektivního pohledu mají Fuldy měkčí směsi, což se pozitivně projeví na přilnavosti při jízdě i brždění. Netvrdím, že jsem vyzkoušel všechny značky světa, ale na služebáku jsem měl z prémiových značek obuto kde co. Fuldy jsou pro mě gumy se skvělou odezvou do volantu, spolehlivé, předvídatelné, se skvělým chováním na vodě i sněhu, a nikdy jsem se nesetkal s vadným kusem, ať už byly vyrobeny v Thajsku, Polsku, Rumunsku nebo kdekoliv jinde. Pro řidiče který nechce na silnici každý den závodit, jsou Fuldy ideální "rodinné" gumy se super poměrem cena/výkon. Přesto pokud občas závodit potřebuje, může si to dovolit. Gumy to zvládnou, jen daní bude rychlejší opotřebení právě kvůli měkčí směsi. Za sebe je jednoznačně doporučuji, a s podobnou zkušeností jsem se setkal i u několika známých.
Jízdní vlastnosti na suché vozovce: 85%Jízdní vlastnosti na mokré vozovce: 100%Odolnost proti opotřebení: 60%Jízdní komfort a hluk: : 80%Koupil bych si pneu znovu: 100%
Napsáno 15.01.2019
Napsat recenzi
Průměrné hodnocení Fulda Kristall Control HP2: 91% (Počítáno z 16 testů)

Vlastnosti Fulda Kristall Control HP2

Jednotlivé jízdní a ekonomické vlastnosti pneumatiky Fulda Kristall Control HP2

Popis pneumatiky

Konkurencí je pro ní zejména francouzsko-americká Kleber Krisalp HP3. Vyrábí se v mnoha rozměrech od R15 po R18.

Vyplatí se koupit Fulda Kristall Control HP2?

V zásadě ano, i když existuje několik pneumatik, které bych doporučil zvážit. V referenčním rozměru 205/55 R16 jsme našli jiné pneumatiky, které jsou levnější a zároveň dle výsledků testů lepší než Fulda Kristall Control HP2. Jsou to například Debica Frigo 2, na které kromě lepšího výkonu také ušetříte cca. 1756 Kč na sadě, případně Fulda KRISTALL MONTERO 3, kde ušetříte 96Kč.

Další informace o Fulda Kristall Control HP2 na PneuSrovnavac.cz.

Další testy zimních pneumatik

test
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

-->