Fulda Kristall Control HP2

Od 1300 Kč skladem na pneuboss.czKoupit

Německé pneumatiky značky Fulda jsou u řidičů velmi oblíbené zejména kvůli příznivé ceně a model Kristall Control HP2 není výjimkou. Dezén, představený v roce 2017 dokázal v testech nasbírat mnoho ocenění, nejlepší hodnocení "příkladné" mu udělil magazín Autobild v roce 2018. Doporučen byl ve všech testech, jedná se tak o volbu s ideálním poměrem cena/výkon.

Plusy a mínusy Fulda Kristall Control HP2:

  • Skvělá odolnost proti aquaplaningu
  • Skvělý komfort
  • Skvělá trakce na sněhu
  • Krátká brzdná dráha na sněhu
  • Výjimečná na ledu
  • Horší handling na mokru
  • Vyšší venkovní hlučnost
  • Delší brzdná dráha na mokru

Výsledky v testech pneumatik

Recenze Napsat recenzi

85/100 · 30000km · 185/55 R15 ·
Posledních cca 10 let už na soukromé auto nekupuji jinou gumu než Fulda. Sjíždím ji na cca 50% dezénu, najedou jak letní tak zimní cca 30 tis. km, což jsou pro mě dvě sezony (přezouvám v říjnu a dubnu). Z mého subjektivního pohledu mají Fuldy měkčí směsi, což se pozitivně projeví na přilnavosti při jízdě i brždění. Netvrdím, že jsem vyzkoušel všechny značky světa, ale na služebáku jsem měl z prémiových značek obuto kde co. Fuldy jsou pro mě gumy se skvělou odezvou do volantu, spolehlivé, předvídatelné, se skvělým chováním na vodě i sněhu, a nikdy jsem se nesetkal s vadným kusem, ať už byly vyrobeny v Thajsku, Polsku, Rumunsku nebo kdekoliv jinde. Pro řidiče který nechce na silnici každý den závodit, jsou Fuldy ideální "rodinné" gumy se super poměrem cena/výkon. Přesto pokud občas závodit potřebuje, může si to dovolit. Gumy to zvládnou, jen daní bude rychlejší opotřebení právě kvůli měkčí směsi. Za sebe je jednoznačně doporučuji, a s podobnou zkušeností jsem se setkal i u několika známých.
Jízdní vlastnosti na suché vozovce: 85%Jízdní vlastnosti na mokré vozovce: 100%Odolnost proti opotřebení: 60%Jízdní komfort a hluk: : 80%Koupil bych si pneu znovu: 100%
Napsáno 15.01.2019
Napsat recenzi
Průměrné hodnocení Fulda Kristall Control HP2: 91% (Počítáno z 16 testů)

Vlastnosti Fulda Kristall Control HP2

Jednotlivé jízdní a ekonomické vlastnosti pneumatiky Fulda Kristall Control HP2

Popis pneumatiky

Konkurencí je pro ní zejména francouzsko-americká Kleber Krisalp HP3. Vyrábí se v mnoha rozměrech od R15 po R18.

Vyplatí se koupit Fulda Kristall Control HP2?

V zásadě ano, i když existuje několik pneumatik, které bych doporučil zvážit. V referenčním rozměru 205/55 R16 jsme našli jiné pneumatiky, které jsou levnější a zároveň dle výsledků testů lepší než Fulda Kristall Control HP2. Jsou to například BFGoodrich G-FORCE WINTER 2, na které kromě lepšího výkonu také ušetříte cca. 264 Kč na sadě, případně Kleber KRISALP HP3, kde ušetříte 452Kč.

Další informace o Fulda Kristall Control HP2 na PneuSrovnavac.cz.

Další testy zimních pneumatik

test
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

-->