Allgemeiner Deutscher Automobil-Club neboli ADAC je jedna z nejstarších motoristických organizací, jehož počátky se datují již k roku 1903. Díky zhruba 20 milionů členů se jedná o největší motoristickou organizaci na celém světě.
ADAC organizuje prestižní závody jako European Grand Prix, 24 hours Nurburgring, či již zrušená akce Eifelrennen. Dále vlastní rozsáhlou flotilu asistenčních automobilů, které pomáhají řidičům v nesnázích, tzv. „žlutých andělů“. V případě větších obtíží disponuje klub také několika vrtulníky, jejichž stanoviště jsou strategicky rozmístěna po Německu tak, aby byly v případě potřeby do 15 minut na místě určení. Krom vrtulníků disponuje letecká flotila také letadly Fairchild, které jsou určeny pro pomoc VIP členů a byly využity i při tsunami v Thajsku v roce 2004 pro evakuaci německých obyvatel. ADAC dnes spolupracuje s motoristickými kluby po celém světě a je členem Mezinárodní automobilové federace.
Deutsche Motorradfahrer-Vereinigung (Německá asociace motorkářů), jak se původně organizace jmenovala, byla založena v hotelu Silver již 24. května 1903. Kvůli štědré podpoře od německého císaře Viléma II. si společnost za znak vybrala pruskou orlici, která se i nyní někdy vyobrazuje jako symbol asociace. V roce 1911 se tehdejší DMV přejmenovala na stávající ADAC. Po uchopení moci nacisty byly všechny tehdejší motoristické spolky v roce 1934 sjednoceny pod nacistickou automobilovou asociaci a zbaveny možnosti samostatně se realizovat. Po válce v roce 1946 byl ADAC obnoven a začal rozšiřovat svojí působnost do států Západního Německa. Během 80. let se popularita klubu rychle rozrostla, zatímco v roce 1974 bylo v organizaci 3,8 milionů členů, v roce 1990 činil počet členů již 10 milionů. Nutno dodat, že v roce 1990 bylo v Německu registrováno pouze 35 milionů automobilů. Prudkému rozvoji organizace velmi pomohlo sjednocení Německa po pádu železné opony, dnes se počet členů klubu udává kolem 20 milionů. V květnu roku 2013 oslavil ADAC také své 10 000té asistenční auto, jímž se stal Volkswagen Touran.
Těžko byste hledali uznávanější motoristickou asociaci, proto se ADAC často angažuje v projektech týkajících se bezpečí na silnicích. Bezpečnost na silnicích se snaží ovlivnit také testováním pneumatik, zimních řetězů atd. Výsledky testů ADAC volně zveřejňuje na svých webových stránkách adac.de, kde je možné si dohledat několik okruhů testování. Testy pneumatik samozřejmě naleznete také na naší stránce. Není překvapením, že častým vítězem těchto testů jsou výrobky předních producentů pneumatik jako Michelin, Dunlop či Continental. Nyní je již na stránkách tabulka hodnocení zimních pneumatik v různých aspektech pro letošní zimu. Řidiči, kteří hledají pomoc s výběrem zimních pneumatik by se rozhodně měli inspirovat výsledky testování. ADAC testuje kromě pneumatik i další produkty do aut, jako jsou třeba autosedačky, stěrače, autobaterie ale i třeba autokosmetika. Tyto další produkty najdete třeba v testu na ktery.cz. ADAC se zabývá testováním i třeba autokamer, světel na kolo nebo i crashtesty, které nikdo jiný nedělá. V oblasti bezpečnosti je tak velmi důsledný.