Letní pneumatiky Bridgestone
  • Letní pneumatiky Bridgestone testovány celkem 21x
  • Průměrné umístění pneumatik Bridgestone v testech letních pneumatik je 6.571
  • Přehled nejlepších letních pneumatik pro rok 2022 naleznete na stránce letní pneumatiky.

Bridgestone Dueler HP Sport

Bridgestone Dueler MT

Bridgestone Ecopia EP 150

Bridgestone Ecopia EP001S

Bridgestone Potenza RE050 A

Bridgestone Potenza S001

Bridgestone Potenza Sport

Bridgestone Turanza ER300 ecopia

Bridgestone Turanza T001

Bridgestone Turanza T001 Evo

Bridgestone Turanza T005


Letní pneumatiky Bridgestone

Bridgestone Dueler HP Sport

Letní pneumatiky Bridgestone Dueler HP Sport jsou určeny pro vozy SUV a vozy s pohonem 4x4. Tato pneumatika je vhodná především pro jízdu na suché vozovce, při testování na mokrém povrchu byla testy vytýkána až příliš dlouhá brzdná dráha a nedostatečná odolnost vůči aquaplaningu. V testu pneumatik pro SUV a 4x4 ADAC 2012 se Bridgestone Dueler HP Sport umístil na předposledním místě a ukázal tak, že na konkurenci nestačí.

Bridgestone Ecopia EP 150

Letní ekologická pneumatika Bridgestone Ecopia EP 150 je určena pro městská a kompaktní vozidla. Tato pneumatika minimalizuje ztráty energie v horní vrstvě a snižuje tak výkon nutný na pohyb, tedy i spotřebu paliva. Inovativní design běhounu zajišťuje ideální přilnavost a krátkou brzdnou dráhu na suchém i mokrém povrchu, pneumatika tak výborně spojuje vysokou úspornost paliva při zachování vysoké bezpečnosti při řízení. Řidiči také ocení velmi nízkou hladinu hluku. V testu ADAC se pneumatika umístila na druhém místě s ideálními čísly v kategoriích hluku, spotřeby a jízdy na suchu.

Bridgestone Potenza RE050A

Letní sportovní pneumatika Bridgestone Potenza RE050A je určena pro velmi výkonné vozy. Pneumatika zajišťuje fantastický handling a přilnavost na suché vozovce, naopak jízda na mokré vozovce je nevyhovující. Bridgestone Potenza RE050A má až moc dlouhou brzdnou dráhu na mokru a nedostatečnou rezistenci proti aquaplaningu a proto v testu ADAC 2010 v konkurenci ostatních sportovních pneumatik skončil až na pátém místě.

Bridgestone Potenza S001

Sportovní pneumatika Bridgestone Potenza S001 je určena pro luxusní sportovní vozy a limuzíny. Pneumatika zajišťuje velmi přesné řízení a stabilitu i při vysokých rychlostech. Obecně na suché vozovce patří Bridgestone Potenza S001 mezi absolutní špičku sportovních pneumatik. Přestože po výsledcích minulého typu technici Bridgestonu upravili dezén pro lepší odvod vody, v jízdě na mokru tato pneumatika stále zaostává. Testy ADAC 2013 a Sportscars 2013 ukazují, že rozdíl mezi bezpečností jízdy na mokru a na suchu je opravdu extrémní.

Bridgestone Turanza ER300 Ecopia

Pneumatika Turanza ER300 Ecopia z dílen japonského gumárenského giganta Bridgestone je určena pro vozy střední třídy. Jedná se o pneumatiku s velice vyrovnanými jízdními vlastnostmi, při testech nebyla prokázána žádná zásadní výhoda jedné kategorie vůči ostatním. To stejné však platí o nedostatcích, dá se tedy konstatovat, že tato pneumatika nijak zásadně neuchvátí, jedná se však stále o spolehlivý standard.

Bridgestone Turanza T001

Tato letní pneumatika je určena pro silniční, kompaktní a rodinné vozy. Bridgestone Turanza T001 spojuje pohodlí, bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí. Přestože pneu nijak nevyniká v žádném aspektu, vyrovnanost jejích vlastností z ní dělá velmi spolehlivou všestrannou pneumatiku. V testech sice pneumatika nikdy nedosáhla na první tři příčky, přesto vždy obdržela hodnocení dokazující její vysoký standard.

Napsat recenzi
Průměrné hodnocení letních pneumatik Bridgestone: 78% (Počítáno z 21 testů)
test
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

-->