Fulda EcoControl HP


Pneumatiky Fulda EcoControl HP, určení pro kompaktní, rodinné a silniční vozy v sobě spojují kvalitní kombinaci ovladatelnosti, životnosti a přitom dostupné ceny. Německá pečlivost dokázala skloubit zkrácenou brzdnou dráhu na mokru i suchu, nízkou spotřebu paliva i kilometrovou životnost do této pneumatiky, která se celkově v jízdních aspektech vyrovná i té nejužší špičce.


Výsledky v testech pneumatik

Recenze Napsat recenzi

Zatím nemáme žádnou recenzi pneumatiky Fulda EcoControl HP. Máte s touto pneumatikou Fulda zkušenosti? Přidejte recenzi a pomozte tak ostatním! Momentálně posíláme za napsání recenze měřič hloubky dezénu zdarma. Napsat recenzi
Průměrné hodnocení Fulda EcoControl HP: 93% (Počítáno z 13 testů)

Popis pneumatiky

Pneumatiky Fulda EcoControl HP jsou vybaveny technologií, který při vyvíjené brzdné síle pomocí tzv. eliptické dutiny s oddělenými ramenními žebry zvětšuje kontaktní plochu s vozovkou a zkracuje tak brzdnou dráhu na suchu až o tři metry. Pneumatiky jsou vybaveny nano-polymerovou směsicí s vysokým obsahem siliky. Ta ve spojení s ostrými okraji, které dokážou prorážet vrstvu vody pod kontaktní plochou, zkracuje brzdnou dráhu na mokré vozovce o 2,9m oproti předchozím modelům. Dezén je také vybaven drážkami AquaFlow, které rychle odvádějí přebytečnou vodu a zabraňují tak případnému aquaplaningu.

 Vysoce výkonná konstrukce pneumatik a dezén EcoTread zajišťují snížení potřebné energie k odvalování. V nezávislých testech se ukázalo, že pneumatika Fulda EcoControl HP vykazuje až o 9% nižší valivý odpor, než konkurenční produkty. Snížení valivého odporu snižuje spotřebu paliva, což má za následek i snížení emisí CO2. Pro výrobu pneumatiky byla použita speciální směs s pomalým opotřebováním, pneumatiky tedy vydrží déle. Ke většímu kilometrovému výkonu napomáhá také harmonizované vícežebrové rozložení sil, díky kterému se pneumatika opotřebovává rovnoměrně.

V testu ADAC 2013 pneumatiky Fulda EcoControl HP obdržely velmi vyrovnané hodnocení ve všech testovaných kategoriích. Celkové osmé místo a hodnocení „dobrá“ dokazuje vysokou kvalitu těchto pneumatik. V testu Autobild 2013 totiž pneumatiky Fulda EcoControl HP skončily i přes fakt, že se jednalo o jedny z nejlevnějších testovaných pneumatik na třetím místě. Výborné hodnocení si zasloužily především díky úspoře nákladů a délce brzdné dráhy, ve které patřily mezi nejlepší z testovaných pneumatik. V ostatních testech se Fulda EcoControl HP umisťují kolem osmého místa. Nejvíce je oceňován poměr cena/výkon.
Vyplatí se koupit Fulda EcoControl HP?

V zásadě ano, i když existuje několik pneumatik, které bych doporučil zvážit. V referenčním rozměru 205/55 R16 jsme našli jiné pneumatiky, které jsou levnější a zároveň dle výsledků testů lepší než Fulda EcoControl HP. Jsou to například Barum Bravuris 5 HM, na které kromě lepšího výkonu také ušetříte cca. 64 Kč na sadě, případně Firestone Roadhawk, kde ušetříte 176Kč.

Další testy letních pneumatik

x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2019, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Zadáním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru s novými testy pneumatik (obvykle 2x ročně) v souladu s našimi zásadami.
-->