Fulda EcoControl HP

Od 1026 Kč skladem na pneuboss.czKoupit

Pneumatiky Fulda EcoControl HP, určení pro kompaktní, rodinné a silniční vozy v sobě spojují kvalitní kombinaci ovladatelnosti, životnosti a přitom dostupné ceny. Německá pečlivost dokázala skloubit zkrácenou brzdnou dráhu na mokru i suchu, nízkou spotřebu paliva i kilometrovou životnost do této pneumatiky, která se celkově v jízdních aspektech vyrovná i té nejužší špičce.

Výsledky v testech pneumatik

Recenze Napsat recenzi

Zatím nemáme žádnou recenzi pneumatiky Fulda EcoControl HP. Máte s touto pneumatikou Fulda zkušenosti? Přidejte recenzi a pomozte tak ostatním! Momentálně posíláme za napsání recenze měřič hloubky dezénu zdarma. Napsat recenzi
Průměrné hodnocení Fulda EcoControl HP: 93% (Počítáno z 13 testů)

Vlastnosti Fulda EcoControl HP

Jednotlivé jízdní a ekonomické vlastnosti pneumatiky Fulda EcoControl HP

Popis pneumatiky

Pneumatiky Fulda EcoControl HP jsou vybaveny technologií, který při vyvíjené brzdné síle pomocí tzv. eliptické dutiny s oddělenými ramenními žebry zvětšuje kontaktní plochu s vozovkou a zkracuje tak brzdnou dráhu na suchu až o tři metry. Pneumatiky jsou vybaveny nano-polymerovou směsicí s vysokým obsahem siliky. Ta ve spojení s ostrými okraji, které dokážou prorážet vrstvu vody pod kontaktní plochou, zkracuje brzdnou dráhu na mokré vozovce o 2,9m oproti předchozím modelům. Dezén je také vybaven drážkami AquaFlow, které rychle odvádějí přebytečnou vodu a zabraňují tak případnému aquaplaningu.

 Vysoce výkonná konstrukce pneumatik a dezén EcoTread zajišťují snížení potřebné energie k odvalování. V nezávislých testech se ukázalo, že pneumatika Fulda EcoControl HP vykazuje až o 9% nižší valivý odpor, než konkurenční produkty. Snížení valivého odporu snižuje spotřebu paliva, což má za následek i snížení emisí CO2. Pro výrobu pneumatiky byla použita speciální směs s pomalým opotřebováním, pneumatiky tedy vydrží déle. Ke většímu kilometrovému výkonu napomáhá také harmonizované vícežebrové rozložení sil, díky kterému se pneumatika opotřebovává rovnoměrně.

V testu ADAC 2013 pneumatiky Fulda EcoControl HP obdržely velmi vyrovnané hodnocení ve všech testovaných kategoriích. Celkové osmé místo a hodnocení „dobrá“ dokazuje vysokou kvalitu těchto pneumatik. V testu Autobild 2013 totiž pneumatiky Fulda EcoControl HP skončily i přes fakt, že se jednalo o jedny z nejlevnějších testovaných pneumatik na třetím místě. Výborné hodnocení si zasloužily především díky úspoře nákladů a délce brzdné dráhy, ve které patřily mezi nejlepší z testovaných pneumatik. V ostatních testech se Fulda EcoControl HP umisťují kolem osmého místa. Nejvíce je oceňován poměr cena/výkon.
Vyplatí se koupit Fulda EcoControl HP?

Spíše ne, na základě testů jsme našli více než 5 pneumatik, které bychom doporučili více a stojí méně. V referenčním rozměru 205/55 R16 jsou lepší než Fulda EcoControl HP například Nokian Wetproof, na které kromě lepšího výkonu také ušetříte cca. 48 Kč na sadě, případně Hankook Ventus Prime3 K125, kde ušetříte 716Kč.

Lepší a levnější pneumatiky

Další informace o Fulda EcoControl HP na PneuSrovnavac.cz.

Další testy letních pneumatik

test
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

-->