• 10 obchodů, 68 825 produktů

TOMKET

TOMKET – pneumatiky 2024 – přehled trhu, testy, hodnocení

Značka TOMKET je novým hráčem na trhu s pneumatikami. Jde o produkt českého lídra, který je největším a nejlevnějším internetovým prodejcem v oblasti prodeje pneumatik. Vedle zvučných jmen jako BARUM či MICHELIN zní název pravda trošku nezvykle, ale to nemusí být nutně handicapem. Než si Tomkety koupíte, přečtěte si naše články o tomto českém prodejci asijských pneumatik: Nezávislý test pneumatik Tomket – jak moc je věrohodný? Recenze Tomket Snowroad 3 od čtenáře Davida Recenze Tomket Sport od čtenáře Davida

Novinka pro rok 2017

TOMKET pneumatiky jsou novinkou roku 2017. Pneumatiky jsou pro společnost TOMKET vyráběny dvěma světovými gumárenskými koncerny, jejichž jména nebyla zveřejněna, ale uvádí se, že patří do první patnáctky světových výrobců pneumatik. S největší pravděpodobností je jednou z nich čínská značka LingLong (město Zhaoyuan), která však v Evropě příliš tradici nemá. A právě díky spolupráci se světovými partnery, kteří při vývoji a výrobě nových typů pneumatiky využívají nejnovější technologické postupy, nabízí dodavatel ve značce TOMKET podle slov prodejce výkonné produkty.

Pro koho?

Tyto pneumatiky tedy logicky cílí zejména na zákazníky, které zajímá primárně cena - je to logické, přišel s nimi obchod, který má důraz na cenu již ve svém názvu. Podle vyjádření prodejce TOMKET klade důraz zejména na kvalitu produktů, které prodává, takže garantuje mimo jiné několikastupňovou výstupní kontrolu. Při výrobě je pak využívána celá řada speciálních testovacích technologií, včetně softwarové analýzy, takže jakékoliv případné problémy mohou být odhaleny ještě předtím, než dojde k reálnému testování pneumatiky na zkušebních zařízeních. Díky těmto přísným postupům splňují tyto pneumatiky veškeré evropské normy a mohou se beze studu postavit i vedle těch prestižnějších produktů. Zde nutno podotknout, že žádný reálný veřejný srovnávací test neproběhl a na ověření těchto informací si budeme muset počkat. Pozitivně lze hodnotit také fakt, že TOMKET pneumatiky jsou řazeny do třídy s nízkou hlučností. Výrobce pneumatik se totiž snaží dosáhnout nejvyššího stupně spokojenosti zákazníků, kteří hledají kvalitní produkty, a přitom jim neschází zvučné jméno slavné značky na boku pneumatiky. Nabídka produktů TOMKET je pestrá a zahrnuje pneumatiky jak pro osobní vozy, tak i komerční použití u firemních dodávkových vozidel. Nabídka dodávkových pneumatik je dle mého to, co dává asi největší smysl. U dodávek se totiž pneumatiky příliš netestují a obecně se spíše hledí na cenu, která je v tomto případě velmi příznivá.

Letní pneumatiky Tomket

Mezi varianty pro osobní vozy patří letní pneumatiky ECO, určené zejména pro nižší střední třídu, které jsou vyrobeny ze speciální směsi obohacené oxidem křemičitým. Vykazují vynikající jízdní vlastnosti na mokrých površích a dosahují velmi dobrých výkonů, přičemž je pro ně charakteristický i nízký valivý odpor. Navíc jsou díky svému speciálnímu asymetrickému designu a třem drážkám bezpečné i při aquaplaningu. Stabilita a trakce jsou velmi dobré, a to zejména díky kvalitě a vysoké tuhosti středové konstrukce. Radost a pohodu při rychlé jízdě si pak mohou řidiči dopřát s pneumatikami TOMKET SPORT, které jsou určeny zejména pro všechny řidiče, kteří touží po výkonu. Jejich ještě lepší přilnavost k povrchu a snížení rizika při aquaplaningu pak zajišťují kromě asymetrického designu i čtyři širší drážky. Díky lamelám po obvodu pneumatiky dochází též ke zlepšení trakce na suchém i mokrém povrchu. Navíc umožňují řidiči získat lepší kontrolu nad vozidlem a nabízí i významně krátkou brzdnou dráhou, která byla ohodnocena výborným stupněm B. Bez nadsázky je možné je srovnávat s nejznámějšími značkami. Pro zvýšení spolehlivosti firemních dodávek jsou pak vhodnou variantou pneumatiky TOMKET VAN. Mají tři široké drážky, které jsou ideální pro bezpečnou jízdu i v mokru. Tyto pneumatiky jsou určeny pro menší dodávkové vozy a díky jejich unikátnímu designu je možné garantovat nízkou hlučnost a vysoký výkon. Speciální lišty ve tvaru písmene “J” pak napomáhají vstřebávání vibrací, takže jízda je pak nejen spolehlivá a bezpečná, ale také pohodlná. Podnikatelé pak určitě ocení i fakt, že díky speciálnímu rovnoměrnému rozložení zatížení se výrazným způsobem snižuje opotřebení pneumatik, což zvyšuje jejich životnost a pro provozovatele vozového parku je to zajímavý způsob snížení nákladů.

Zimní pneumatiky Tomket

Tomket také přišel i se zimní řadou pneumatik, a to Snowroad 3 (což je poněkud zvláštní označení, vezmeme-li v potaz, že se jedná o první zimní model pneumatik Tomket), Snowroad SUV 3 (pneu pro vozy SUV a 4x4 od R16 po R19) a Snowroad Pro 3 (vozy střední a vyšší střední třídy až po luxusní sedany). I zde platí, že výrobce pneumatiky chválí, podle štítků jsou pneumatiky spíše průměrné, nicméně hodnoty jsou srovnatelné například s Barumkami, což by dle mého mělo kvalitou cca. odpovídat. Je však třeba koukat na rozměry - v některých se dostane i na "B" na mokru, což je velmi dobrá hodnota, jinde je to naopak už celkem špatné "E".

Porovnejte pneumatiky TOMKET dostupné ve vaší velikosti:


Nové pneumatiky TOMKET

NázevHodnoceníTypPředchozí modelRok
Tomket Sport
Letní2021

TOMKET pneumatiky doporučené v testech

Pneumatiky hodnocené v testech většinou evropských autoklubů
#NázevNaše hodnoceníVýsledky testůÚspěchyRozměryCena od
1 Tomket Sport
72.9%
2023:
37. ADAC
16. Autoklub ČR
2021:
49. Autobild
Aquaplaning – příčný Aquaplaning – podélný Brzdění na suchu Počet najetých kilometrů Vnější hluk …+1

Další pneumatiky TOMKET

Pneumatiky, které nebyly v žádném testu – nové modely, starší modely a jiné než běžné modely.
#NázevRozměryCena od
1 TOMKET SPORT 3
2 TOMKET LT2 18PR 3PMSF
3 TOMKET MT 8PR P.O.R.
4 TOMKET LT1 16PR 3PMSF
5 TOMKET VAN 3 6PR
6 TOMKET ALLYEAR 3 XL (3PMSF certif)
7 TOMKET TF1 20PR M+S
8 TOMKET SNOWROAD VAN 3 6PR
9 TOMKET TT1 20PR M+S
10 TOMKET LT1 18PR 3PMSF
11 TOMKET ALLYEAR 3 (3PMSF certif)
12 TOMKET SNOWROAD VAN 3 10PR
13 TOMKET TF1 16PR M+S
14 TOMKET TAP2 16PR 3PMSF
15 TOMKET SNOWROAD SUV 3
16 TOMKET SNOWROAD VAN 10PR
17 TOMKET MT 10PR P.O.R.
18 TOMKET SNOWROAD VAN 6PR
19 TOMKET VAN 8PR
20 TOMKET ECO XL
21 TOMKET SNOWROAD 3 XL
22 TOMKET SPORT XL - DEMO
23 TOMKET AT 3 XL
24 TOMKET SUV 3 XL
25 TOMKET SNOWROAD SUV 3 XL
26 TOMKET SUV XL
27 TOMKET SNOWROAD PRO 3 XL
28 TOMKET ECO 3 XL
29 TOMKET SPORT 3 XL
30 TOMKET SNOWROAD VAN 8PR
31 TOMKET ECO
32 TOMKET SUV
33 TOMKET VAN 3 8PR
34 TOMKET SNOWROAD VAN 3 8PR
35 TOMKET ECO 3
36 TOMKET SUV 3
37 TOMKET ALLYEAR VAN 3 6PR (3PMSF certif)
38 TOMKET TF2 18PR 3PMSF
39 TOMKET SNOWROAD PRO
40 TOMKET ALLYEAR VAN 3 10PR (3PMSF certif)
41 TOMKET SPORT XL
42 TOMKET XTGR P.O.R. 10PR
43 TOMKET MT 6PR RWL P.O.R.
44 TOMKET SNOWROAD PRO XL
45 TOMKET SNOWROAD
46 TOMKET MT 8PR RWL P.O.R. OWL
47 TOMKET ALLYEAR 3 XL (3PMSF certif)
48 TOMKET SNOWROAD XL
49 TOMKET TD2 16PR 3PMSF
50 TOMKET VAN 3
51 TOMKET SNOWROAD SUV XL
52 TOMKET MT 10PR RWL P.O.R.
53 TOMKET VAN 6PR
54 TOMKET TAP1 16PR 3PMSF
55 TOMKET SNOWROAD SUV
56 TOMKET TD2 18PR 3PMSF
57 TOMKET TD1 16PR 3PMSF

Více pneumatik

… Nebo vyberte váš vůz