Letní pneumatiky Hankook
  • Letní pneumatiky Hankook testovány celkem 19x
  • Průměrné umístění pneumatik Hankook v testech letních pneumatik je 7.105
  • Přehled nejlepších letních pneumatik pro rok 2022 naleznete na stránce letní pneumatiky.

Hankook Dynapro AT-M RF10

Hankook Dynapro HP

Hankook Dynapro HP2 RA33

Hankook Dynapro MT RT03

Hankook Kinergy Eco K425

Hankook Kinergy eco2 K435

Hankook Optimo K715

Hankook Vantra LT RA18

Hankook Ventus Prime 2

Hankook Ventus Prime3 K125

Hankook Ventus S1 Evo 2 K117

Hankook Ventus S1 evo2 SUV K117A

Hankook Ventus S1 evo3 K127

Hankook Ventus S1-evo

Hankook Ventus ST RH06


Letní pneumatiky Hankook

Hankook Dynapro HP

Letní pneumatiky Hankook Dynapro HP jsou určeny pro vozy SUV a vozy s pohonem 4x4. Tato pneumatika disponuje velmi účinným systémem brzdění na suchém povrchu. Dalším kladem této pneumatiky je její odhlučnění, což poskytuje zvětšený komfort při jízdě. Na druhou stranu, odolnost vůči aquaplaningu a obecně bezpečnost jízdy na mokrém povrchu není zcela ideální, což dokazuje i nezávislý test pneumatiky pro vozy SUV a 4x4 ADAC 2012, kde se pneumatika kvůli špatným výsledkům v jízdě na mokrém povrchu umístila až na pátém místě. Test poukázal i na nízký kilometrový výkon této pneumatiky.

Hankook Kinergy Eco

Letní úsporná pneumatika Hankook Kinergy Eco je určena pro městské, kompaktní a rodinné vozy. Hlavní předností této pneumatiky je její energetická účinnost. Pneumatika je opatřena technologiemi, které omezují ztráty energie a Hankook Kinergy Eco tak dokáže snížit spotřebu paliva. Zároveň tato pneumatika dosahuje i vysokých kvalit v oblasti jízdy na mokré vozovce. V testu ACE 2013 se pneumatika umístila na šesté pozici, což ukazuje, že je srovnatelných kvalit jako pneumatiky prémiových značek.

Hankook Kinergy Eco K425

Letní úsporná pneumatika Hankook Kinergy Eco K425 je určena pro městské, kompaktní a rodinné vozy. Pneumatika nepatří mezi ty nejkvalitnější v oblasti jízdních vlastností. V brzdění a přilnavosti na mokru patří mezi průměr, pro jízdu na mokré vozovce je však tato pneumatika nevhodná. Špatnou ochranu vůči aquaplaningu a dlouhou brzdnou dráhu na mokru alespoň částečně vynahradí energetická účinnost, která snižuje spotřebu paliva. V testech se pneumatika nachází většinou v polovinách tabulek, kvůli špatným výsledkům v oblasti jízdy na mokré vozovce.

Hankook Optimo K715

Letní pneumatika Hankook Optimo K715 je určena pro výkonné vozy. Inovativní směs, ze které je tato pneumatika vyrobena poskytuje vysoký kilometrový výkon a nízký valivý odpor, což snižuje spotřebu paliva. Ohledně přilnavosti a brzdění na suchu i mokru si Hankook Optimo K715 vede poněkud hůře, přesto se stále jedná o velice kvalitní pneumatiku. V testu ADAC 2011 se Hankook Optimo K715 díky kladnému hodnocení úspornosti umístil na čtvrté místo.

Hankook Ventus Prime 2

Letní pneumatika Hankook Ventus Prime 2 je určena pro vozy střední třídy. Tato pneumatika je opatřena technologiemi zajišťující dostatečnou ochranu vůči aquaplaningu a disponuje krátkou brzdnou dráhou na mokru. Přesto není přilnavost a stabilita pneumatiky zcela ideální. V testech pneumatika obdržela podprůměrná hodnocení.

Hankook Ventus S1 Evo 2 K117

Letní sportovní pneumatika Hankook Ventus S1 Evo 2 K117 je určena pro vysoce výkonné vozy. Tato pneumatika je výborná pro jízdu na suché vozovce, přilnavost, trakce i brzdná dráha jsou opravdu na velmi vysoké úrovni. Při jízdě na mokré vozovce má ale pneumatika nedostatky ohledně rezistence vůči aquaplaningu. Komplexně však Hankook Ventus S1 Evo 2 K117 patří mezi ty lepší pneumatiky ve svém segmentu, což ukazuje i test ADAC 2013, kde skončilo toto pneu mezi ostatními sportovními pneumatikami na šestém místě. Test neodhalil nikterak propastné rozdíly mezi jízdou na suchu a na mokru.

Hankook Ventus S1 Evo

Sportovní pneumatika Hankook Ventus S1 Evo je určena pro výkonné vozy. Tato pneumatika je odolná vůči aquaplaningu a její brzdná dráha na mokrém povrchu je relativně krátká. Špatná přilnavost a stabilita na suchu však ukazují, že tato pneumatika patří spíše mezi podprůměr. V testu ADAC 2010 se mezi ostatními sportovními pneumatikami umístila až na osmém místě.

Napsat recenzi
Průměrné hodnocení letních pneumatik Hankook: 76% (Počítáno z 19 testů)
test
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

-->