Nokian Powerproof

Od 1701 Kč skladem na pneuboss.czKoupit

Pneumatika pro všechny druhy léta. Tak nazývá novinku pro rok 2019 sám Nokian. Začátek rozměrové řady na discích 17 palcových discích pak spolu s jménem naznačuje zaměření na výkonné vozy - mezi její hlavní přednosti patří přesná a stabilní ovladatelnost ve vyšších rychlostech, vynikající přilavnost na mokru a požitek z jízdy.

Plusy a mínusy Nokian Powerproof:

  • Krátká brzdná dráha na suchu
  • Výjimečný handling na mokru
  • Krátká brzdná dráha na mokru
  • Skvělá odolnost proti aquaplaningu
  • Vyšší venkovní hlučnost
  • Nepříliš komfortní

Výsledky v testech pneumatik

Recenze Napsat recenzi

Zatím nemáme žádnou recenzi pneumatiky Nokian Powerproof. Máte s touto pneumatikou Nokian zkušenosti? Přidejte recenzi a pomozte tak ostatním! Momentálně posíláme za napsání recenze měřič hloubky dezénu zdarma. Napsat recenzi
Průměrné hodnocení Nokian Powerproof: 95% (Počítáno z 8 testů)

Vlastnosti Nokian Powerproof

Jednotlivé jízdní a ekonomické vlastnosti pneumatiky Nokian Powerproof

Popis pneumatiky

PowerProof patří mezi nejnovější počiny severského výrobce s koncovkou Proof - do modelové řady pak patří i pneu vozy nižší a střední třídy Nokian WetProof a vůbec první pneumatiky z celé řady, celoroční Weatherproof. Základem modelu Powerproof je koncept dvojí bezpečnostní zóny, která se přizpůsobuje podle venkovní teploty a podmínek - podle Nokianu musí letní pneumatiky zvládnout teplotní rozdíly povrchu i klidne 40 stupňů Celsia, léto je totiž dost různorodé - od deštivých dálnic po žhavé letní silnice. Powerproof však kromě bezpečnosti dokáže nabídnout i sportovní jízdní vlastnosti, a to právě díky dvojí bezpečnostní zóně, která zaručuje optimální kontaktní plochu. K vývoji zde přispěl svými zkušenostmi i Mika Hakkinen.  

První zónou je zóna pro stabilitu na vnější straně ramene - právě ta, jak název napovídá, zaručuje přesnou ovladatelnost. Druhou zónou, kterou najdeme na vnitřní straně pneumatiky, je bezpečnostní zóna na mokro. Kromě samozřejmé bezpečnosti s zde Nokian zaměřil i na logickou a stabilní ovladatelnost.

Běhoun samozřejmě také ctí určení pneumatiky a je tak vyvinut několika různých směsí, kterou výrobce nazývá Dynamic Grip. Hustá a pružná síťová struktura zajišťuje lepší přilnavost a odolnost, vícerstvá stavba pak snižuje valivý odpor a tedy snižuje spotřebu. Pneumatika byla testována kromě dalších evropských zemích také v Česku v rámci testovacího programu v reálných podmínkách.

 

 

Vyplatí se koupit Nokian Powerproof?

Rozhodně ano. V referenčním rozměru 225/45 R17 jsme nenašli jinou pneumatiku, která by za stejnou nebo nižší cenu poskytovala takový výkon jako Nokian Powerproof. Pokud hledáte o něco levnější alternativu, doporučil bych Firestone Roadhawk, na které ve zmiňovaném rozměru ušetříte cca. 668 Kč na sadě, případně Sava Intensa UHP 2, kde ušetříte 808Kč.

Další informace o Nokian Powerproof na PneuSrovnavac.cz.

Další testy letních pneumatik

test
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

-->