Nokian Powerproof


Pneumatika pro všechny druhy léta. Tak nazývá novinku pro rok 2019 sám Nokian. Začátek rozměrové řady na discích 17 palcových discích pak spolu s jménem naznačuje zaměření na výkonné vozy - mezi její hlavní přednosti patří přesná a stabilní ovladatelnost ve vyšších rychlostech, vynikající přilavnost na mokru a požitek z jízdy.


Výsledky v testech pneumatik

Recenze Napsat recenzi

Zatím nemáme žádnou recenzi pneumatiky Nokian Powerproof. Máte s touto pneumatikou Nokian zkušenosti? Přidejte recenzi a pomozte tak ostatním! Momentálně posíláme za napsání recenze měřič hloubky dezénu zdarma. Napsat recenzi
Průměrné hodnocení Nokian Powerproof: 96% (Počítáno z 3 testů)

Popis pneumatiky

PowerProof patří mezi nejnovější počiny severského výrobce s koncovkou Proof - do modelové řady pak patří i pneu vozy nižší a střední třídy Nokian WetProof a vůbec první pneumatiky z celé řady, celoroční Weatherproof. Základem modelu Powerproof je koncept dvojí bezpečnostní zóny, která se přizpůsobuje podle venkovní teploty a podmínek - podle Nokianu musí letní pneumatiky zvládnout teplotní rozdíly povrchu i klidne 40 stupňů Celsia, léto je totiž dost různorodé - od deštivých dálnic po žhavé letní silnice. Powerproof však kromě bezpečnosti dokáže nabídnout i sportovní jízdní vlastnosti, a to právě díky dvojí bezpečnostní zóně, která zaručuje optimální kontaktní plochu. K vývoji zde přispěl svými zkušenostmi i Mika Hakkinen.  

První zónou je zóna pro stabilitu na vnější straně ramene - právě ta, jak název napovídá, zaručuje přesnou ovladatelnost. Druhou zónou, kterou najdeme na vnitřní straně pneumatiky, je bezpečnostní zóna na mokro. Kromě samozřejmé bezpečnosti s zde Nokian zaměřil i na logickou a stabilní ovladatelnost.

Běhoun samozřejmě také ctí určení pneumatiky a je tak vyvinut několika různých směsí, kterou výrobce nazývá Dynamic Grip. Hustá a pružná síťová struktura zajišťuje lepší přilnavost a odolnost, vícerstvá stavba pak snižuje valivý odpor a tedy snižuje spotřebu. Pneumatika byla testována kromě dalších evropských zemích také v Česku v rámci testovacího programu v reálných podmínkách.

 

 

Vyplatí se koupit Nokian Powerproof?

Spíše ne, na základě testů jsme našli více než 5 pneumatik, které bychom doporučili více a stojí méně. V referenčním rozměru 225/45 R17 jsou lepší než Nokian Powerproof například Barum Bravuris 5 HM, na které kromě lepšího výkonu také ušetříte cca. 2096 Kč na sadě, případně Uniroyal RainSport 3, kde ušetříte 184Kč.

Lepší a levnější pneumatiky

Další testy letních pneumatik

x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2019, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Zadáním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru s novými testy pneumatik (obvykle 2x ročně) v souladu s našimi zásadami.
-->