Nokian Powerproof

Od 1809 Kč skladem na Heureka.czKoupit

Pneumatika pro všechny druhy léta. Tak nazývá novinku pro rok 2019 sám Nokian. Začátek rozměrové řady na discích 17 palcových discích pak spolu s jménem naznačuje zaměření na výkonné vozy - mezi její hlavní přednosti patří přesná a stabilní ovladatelnost ve vyšších rychlostech, vynikající přilavnost na mokru a požitek z jízdy.


Výsledky v testech pneumatik

Recenze Napsat recenzi

Zatím nemáme žádnou recenzi pneumatiky Nokian Powerproof. Máte s touto pneumatikou Nokian zkušenosti? Přidejte recenzi a pomozte tak ostatním! Momentálně posíláme za napsání recenze měřič hloubky dezénu zdarma. Napsat recenzi
Průměrné hodnocení Nokian Powerproof: 96% (Počítáno z 3 testů)

Popis pneumatiky

PowerProof patří mezi nejnovější počiny severského výrobce s koncovkou Proof - do modelové řady pak patří i pneu vozy nižší a střední třídy Nokian WetProof a vůbec první pneumatiky z celé řady, celoroční Weatherproof. Základem modelu Powerproof je koncept dvojí bezpečnostní zóny, která se přizpůsobuje podle venkovní teploty a podmínek - podle Nokianu musí letní pneumatiky zvládnout teplotní rozdíly povrchu i klidne 40 stupňů Celsia, léto je totiž dost různorodé - od deštivých dálnic po žhavé letní silnice. Powerproof však kromě bezpečnosti dokáže nabídnout i sportovní jízdní vlastnosti, a to právě díky dvojí bezpečnostní zóně, která zaručuje optimální kontaktní plochu. K vývoji zde přispěl svými zkušenostmi i Mika Hakkinen.  

První zónou je zóna pro stabilitu na vnější straně ramene - právě ta, jak název napovídá, zaručuje přesnou ovladatelnost. Druhou zónou, kterou najdeme na vnitřní straně pneumatiky, je bezpečnostní zóna na mokro. Kromě samozřejmé bezpečnosti s zde Nokian zaměřil i na logickou a stabilní ovladatelnost.

Běhoun samozřejmě také ctí určení pneumatiky a je tak vyvinut několika různých směsí, kterou výrobce nazývá Dynamic Grip. Hustá a pružná síťová struktura zajišťuje lepší přilnavost a odolnost, vícerstvá stavba pak snižuje valivý odpor a tedy snižuje spotřebu. Pneumatika byla testována kromě dalších evropských zemích také v Česku v rámci testovacího programu v reálných podmínkách.

 

 

Vyplatí se koupit Nokian Powerproof?

Spíše ne, na základě testů jsme našli více než 5 pneumatik, které bychom doporučili více a stojí méně. V referenčním rozměru 225/45 R17 jsou lepší než Nokian Powerproof například Pirelli P7 Cinturato, na které kromě lepšího výkonu také ušetříte cca. 140 Kč na sadě, případně Barum Bravuris 5 HM, kde ušetříte 1476Kč.

Lepší a levnější pneumatiky

Další testy letních pneumatik

x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2019, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Zadáním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru s novými testy pneumatik (obvykle 2x ročně) v souladu s našimi zásadami.
-->