Nokian WetProof

Od 1139 Kč skladem na pneuboss.czKoupit

Nepřítel aquaplaningu. Tak novinku pro rok 2019 nazývá sám Nokian. Je vyvinuta speciálně pro Evropu, má dvě bezpečnostní zóny a kromě vlasností na mokru se zaměřuje zejména na komfort a nízkou hlučnost. Patří mezi novou generaci pneumatik Nokian po bok Powerproof a celoroční Weatherproof

Plusy a mínusy Nokian WetProof:

 • Výjimečný handling na mokru
 • Nízký venkovní hluk
 • Krátká brzdná dráha na mokru
 • Nadprůměrný handling na suchu
 • Krátká brzdná dráha na suchu

  Výsledky v testech pneumatik

  Recenze Napsat recenzi

  92/100 · 0km · 205/55 R16 · Marián Barkovský
  Nokian ma oslovil cenou, no teraz zisťujem že je to dobrá pneu ohľadom aquaplainingu, hlucnosti a držania v zákrutách. Za mňa 8 z 10. Neľutujem
  Jízdní vlastnosti na suché vozovce: 91%Jízdní vlastnosti na mokré vozovce: 82%Odolnost proti opotřebení: 94%Jízdní komfort a hluk: : 98%Marián Barkovský by si koupil Nokian WetProof znovu: 95%
  Napsáno 06.05.2020
  Napsat recenzi
  Průměrné hodnocení Nokian WetProof: 97% (Počítáno z 5 testů)

  Vlastnosti Nokian WetProof

  Jednotlivé jízdní a ekonomické vlastnosti pneumatiky Nokian WetProof

  Popis pneumatiky

  Pneumatika NokianWetproof je určena pro vozy nižší a střední třídy, čemuž odpovídá i rozsah rozměrů od 14 palcových disků až po 17 palcové disky (i když po jednom rozměru najdeme i v R18 a R20). Oproti Powerproof se zaměřuje především na bezpečnost a komfort - sportovní odezvu a přesnost řízení nechává právě na pneumatice s přídomkem POWER. 

  Nokian se v nové modelové řadě zaměřil zejména na náročný evropský provoz, kde se často mění teploty a pneumatika tak musí zvládnout velké rozdíly teplot povrchů. Dezén je rozdělen na dvě zóny - zóna pro stabilitu zajišťuje dobrou stabilitu a ovladatelnost a s tím související přesné a spolehlivé reakce, bezpečnostní zóna na mokro je pak hlavní předností modelu WetProof - ta zajišťuje přilnavost na mokru a velmi důležitou odolnost vůči aquaplaningu. Dvě zóny doplňuje samoblokační koncept, kde drážky působí vzájemně proti sobě v místě kontaktu pneumatiky s vozovkou, zajišťující efektivní odvod vody. Celý koncept voděodolné pneumatiky pak doplňuje směs pryže Aqua Hybrid, vyrobené z nejvyspělejších typů polymerů.

  U vyšší třídy pneumatik, kam Nokian bezepsoru patří, je neméně důležitý také komfort. Ten zajišťuje dezén s drážkami s tichým efektem na bočnicích, který snižuje jak vnitřní, tak i venkovní hluk. Důlky připomínají profil golfového míčku a korigují proudění vzduchu tak, aby bylo zabráněno pískání. Nepřímo také tento chytrý design snižuje opotřebení pneumatik, a to díky lepšímu chlazení dezénu. 

  Že je pneumatika promyšlená do detailu dokazuje i fakt, že hlavní drážky jsou leštěné - díky tomu pneumatiky i skvěle vypadají a zároveň umožňují rychlejší odvod vody.

  Vyplatí se koupit Nokian WetProof?

  Rozhodně ano. V referenčním rozměru 205/55 R16 jsme nenašli jinou pneumatiku, která by za stejnou nebo nižší cenu poskytovala takový výkon jako Nokian WetProof. Pokud hledáte o něco levnější alternativu, doporučil bych Falken ZIEX ZE310 ECORUN, na které ve zmiňovaném rozměru ušetříte cca. 352 Kč na sadě, případně Firestone Roadhawk, kde ušetříte 616Kč.

  Další informace o Nokian WetProof na PneuSrovnavac.cz.

  Další testy letních pneumatik

  test
  x

  Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

  Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

  Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2020, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.  Zadáním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru s novými testy pneumatik (obvykle 2x ročně) v souladu s našimi zásadami.
  -->