Letní pneumatiky Pirelli
  • Letní pneumatiky Pirelli testovány celkem 22x
  • Průměrné umístění pneumatik Pirelli v testech letních pneumatik je 5.182
  • Přehled nejlepších letních pneumatik pro rok 2020 naleznete na stránce letní pneumatiky.

Pirelli CARRIER

Pirelli Cinturato P1

Pirelli Cinturato P6

Pirelli Cinturato P7

Pirelli P ZERO

Pirelli P Zero Nero

Pirelli P ZERO PZ4

Pirelli P1 Cinturato Verde

Pirelli P7 Cinturato Blue

Pirelli PZero Trofeo

Pirelli Scorpion Verde


Letní pneumatiky Pirelli

Pirelli Cinturato P1

Ekologická letní pneumatika Pirelli Cinturato P1 je určena pro městské a kompaktní vozy. Pirelli Cinturato P1 využívá nejnovějších technologií pro snížení dopadu na životní prostředí. Pro výrobu pneumatiky byly použity materiály šetrné k životnímu prostředí. Pneumatika se také může chlubit nadstandardním kilometrovým výkonem a nízkým valivým odporem, který snižuje spotřebu paliva. Cinturato P1 zároveň disponuje ideální přilnavostí zejména na suchém povrchu. Co se týká testování, Pirelli Cinturato P1 se nejlépe umístil na třetím místě v testu ADAC 2012, v ostatních testech se však Cinturato P1 umísťoval v druhé polovině tabulky, za což může především nedostačující bezpečnost jízdy na mokrém povrchu.

Pirelli Cinturato P6

Pneumatiky Pirelli Cinturato P6 jsou určeny pro vozy střední a vyšší třídy. Tato pneumatika spojuje vysoký kilometrový výkon a bezpečnou jízdu na mokré vozovce. Středové drážky spolehlivě odvádí vodu a pneumatika je tak velmi rezistentní vůči aquaplaningu a zároveň nemá problémy s okamžitým brzděním na mokré vozovce. Vysoký kilometrový výkon a perfektní bezpečnost jízdy na mokru zajistily této pneumatice první místo v testu ADAC 2010.

Pirelli Cinturato P7

Letní úsporná pneumatika Pirelli Cinturato P7 je určena pro rodinné vozy a vozy vyšší třídy. Pirelli Cinturato P7 nevyniká v jízdních vlastnostech, avšak disponuje nadprůměrným kilometrovým výkonem a nízkým valivým odporem. Test ADAC 2012 ukázal na to, že jízdní vlastnosti na mokré vozovce nejsou zcela ideální, na druhou stranu jízda na suchu a samozřejmě také úspornost a opotřebení jsou na velice dobré úrovni, což celkově znamená šestou příčku pro Cinturato P7 v tomto testu. V testech ADAC 2013 a ACE 2013 se pneumatika shodně umístila na jedenáctém místě, především kvůli nevyhovující jízdě na mokrém povrchu.

Pirelli PZero Nero

Letní pneumatiky Pirelli PZero Nero je sportovního typu a je tedy vhodná pro velice výkonné a sportovní vozy. Velice široký profil pneumatik s rozsáhlou sítí zářezů zajišťuje ideální přilnavost v zatáčkách, a to i při velmi vysoké rychlosti. Rovnoměrné rozložení tlaku zajišťuje nižší opotřebení gumy a účinné brzdění při vysokých rychlostech. V testu SportsCars 2013 se tato pneumatika v konkurenci ostatních sportovních pneu umístila na druhém místě s výbornými výsledky jak na mokru, tak na suchu.

Pirelli Scorpion Verde

Tato letní pneumatika je určena pro vozy SUV. Jedná se o výbornou pneumatiku s vyrovnanými vlastnostmi. Disponuje jak optimální přilnavostí na mokré i suché vozovce, tak dostačujícím kilometrovým výkonem. V testu ADAC 2012 se mezi ostatními pneumatikami pro SUV a 4x4 umístil Pirelli Scorpion Verde na druhém místě, převážně díky zmiňované vyrovnanosti a dostačující kvalitě všech jízdních vlastností.

Napsat recenzi
Průměrné hodnocení letních pneumatik Pirelli: 83% (Počítáno z 22 testů)
test
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

-->