Vredestein Ultrac Cento


Výsledky v testech pneumatik

Recenze Napsat recenzi

92.6/100 · 0km · 215/55 R16 · Libor Stejskal
Jde o vysokovýkonovou pneumatiku, v nabídce výrobce stála v horní části spektra. Zároveň byla i pro český trh vždy vyráběna v domácím Nizozemsku. Byl jsem zvědavý, zda se vyrovná předchozím Michelin HP Primacy, přestože byla o dost levnější. A ejhle - vyrovnala. Hlučnost je nízká. Přilnavost zejména na suchém povrchu vynikající, na mokrém v zásadě taky, nikdy nedošlo k smyku, uskočení, a to ani v záměrně vytvořených krajních situacích. Potvrdilo se, že jde o gumu pro rychlé daleké jízdy po dálnici, jak naznačuje až extrémní základní rychlostní index Y. Nezaznamenal jsem žádný projev výrobcem udávané relativně nízké hmotnosti. Jediná situace, kdy moc nefungovala, bylo hrabání se v rozježděném blátě po polní cestě do prudkého kopce k chalupě v kysucké vsi. Nelze opomenout mimořádně efektní design, který opravdu na první pohled zaujme, narozdíl od naprosté většiny jiných pneu, které žádnou takovou ambici nemají (což je taky dobře).
Jízdní vlastnosti na suché vozovce: 98%Jízdní vlastnosti na mokré vozovce: 92%Odolnost proti opotřebení: 89%Jízdní komfort a hluk: : 94%Libor Stejskal by si koupil Vredestein Ultrac Cento znovu: 90%
Napsáno 30.09.2017
Napsat recenzi
Průměrné hodnocení Vredestein Ultrac Cento: 87% (Počítáno z 3 testů)

Dostupné rozměry

Další testy letních pneumatik

x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2019, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Zadáním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru s novými testy pneumatik (obvykle 2x ročně) v souladu s našimi zásadami.
-->