26 obchodů · 109 188+ produktů
ADAC

Test zimních pneumatik 185/65 R15 - ADAC 2026

Zimní Zimní testy na polygonu ADAC v Ivalu ve Finsku – hluboký sníh, led a udusaný sníh; testy na suchu/mokru na samostatných drahách (Contidrom/ATP).
2026
Rok
16
Pneumatiky
Škoda Fabia (1.0 TSI) – referenční vůz pro rozměr 185/65 R15; pohon předních kol, standardní zatížení.
Nejlepší hodnota
linglong
Linglong Sport Master Winter
Testovací vozidlo
skodaSkoda Fabia
Testované pneumatiky
16
článek

Zimní test pneumatik ADAC 2026: 16 pneumatik v rozměru 185/65 R15 — vítězí Continental, devět propadá

Každou zimu podrobuje ADAC nejoblíbenější zimní rozměry své nejnáročnější zkoušce — a pro rok 2026 se rozměr pro malé vozy 185/65 R15 testoval na voze Škoda Fabia v hlubokém sněhu ve finském Ivalu. Šestnáct pneumatik se utkalo na suchu, mokru i v zimních disciplínách plus v nájezdu, otěru a hospodárnosti.

přečtěte si celý článek

Cena vs. kvalita

Podívejte se, jak cena pneumatiky souvisí s výkonností v testech na první pohled

Výsledky

Vysvětlivky:
Nejlepší hodnota v testu
Lepší než průměrná hodnota
Horší než průměrná hodnota
Nejhorší hodnota v testu

Nejlepší brzdná dráha na suchu 43,3 m (Linglong) vs. nejhorší 48,4 m (Rockblade) ze 100 km/h – rozdíl 5,1 m. Continental a Michelin dobře (2,0/2,2) s přesným řízením; třetina pole jen uspokojivě či hůře na suchu (např. Barum, Kumho, Vredestein kolem 3,8).

Zimní2.3
Na mokru1.8
Na suchu2.0
Dopad na životní prostředí2.8
Hluk3.2
Opotřebení2.8
Bezpečnost jízdy2.0
Spotřeba paliva1.9
Ekonomika
Kilometrový nájezd#4/16
Jízdní komfort
Vnější hluk#5/16
Shrnutí
  • Publikovaný celkový výsledek: — · 1/16
  • Nejlepší pořadí v disciplíně: Výkon na suchu (1/16)
  • Nejhorší pořadí v disciplíně: výkon na sněhu (7/16)

Nejlepší na mokru 33,5 m (Bridgestone) vs. nejhorší 51,4 m (Atlas/Rockblade/Sunny) z 80 km/h na asfaltu – rozdíl 17,9 m. Při stání Bridgestone jedou Sunny/Atlas/Rockblade stále 38–47 km/h – vážný bezpečnostní deficit. Top mokro: Bridgestone 1,4, Continental 1,8, Goodyear 1,9.

Zimní2.4
Na mokru2.3
Na suchu2.2
Dopad na životní prostředí2.9
Hluk3.6
Opotřebení2.9
Bezpečnost jízdy2.3
Spotřeba paliva2.0
Ekonomika
Kilometrový nájezd#5/16
Jízdní komfort
Vnější hluk#12/16
Shrnutí
  • Publikovaný celkový výsledek: — · 2/16
  • Nejlepší pořadí v disciplíně: Výkon na suchu (2/16)
  • Nejhorší pořadí v disciplíně: Vnější hluk (12/16)

Brzdění na sněhu 30–0 km/h: 10,0–11,0 m – těsné ale rozhodující. Nejlepší sníh celkově: Barum Polaris 6 (1,8), Kumho a Vredestein blízko 2,0–2,1. Nejslabší handling na sněhu u budget propadáků kompenzován slušnou trakcí, ale zničen mokro/sucho deficity.

Zimní2.5
Na mokru2.0
Na suchu2.9
Dopad na životní prostředí3.4
Hluk3.7
Opotřebení3.4
Bezpečnost jízdy2.9
Spotřeba paliva2.3
Ekonomika
Kilometrový nájezd#15/16
Jízdní komfort
Vnější hluk#15/16
Shrnutí
  • Publikovaný celkový výsledek: — · 3/16
  • Nejlepší pořadí v disciplíně: výkon za mokra (4/16)
  • Nejhorší pořadí v disciplíně: Vnější hluk (15/16)

Trakce na sněhu 256,9–296,1 dN – Linglong nejhorší navzdory krátké suché brzdné dráze; nejlepší trakce kolem 296 dN (Vredestein/Continental). Continental, Michelin a Kumho kombinují dobrou trakci s vyváženým handlingem.

Zimní3.1
Na mokru2.7
Na suchu2.7
Dopad na životní prostředí3.2
Hluk3.4
Opotřebení3.2
Bezpečnost jízdy3.1
Spotřeba paliva3.2
Ekonomika
Kilometrový nájezd#9/16
Jízdní komfort
Vnější hluk#7/16
Shrnutí
  • Publikovaný celkový výsledek: — · 4/16
  • Nejlepší pořadí v disciplíně: Výkon na suchu (4/16)
  • Nejhorší pořadí v disciplíně: výkon na sněhu (16/16)

Váhování: 70 % bezpečnost jízdy (sucho 30 % / mokro 40 % / zima 30 %) + 30 % ekologie (nájezd 40 % / otěr 20 % / efektivita 20 % / hluk 10 % / udržitelnost 10 %). Slabá podznámka může degradovat celou kategorii.

5
Optimo

Optimo Winter Touring OW41

Hodnocení: uspokojivé
Zimní2.5
Na mokru2.3
Na suchu3.1
Dopad na životní prostředí3.5
Hluk3.6
Opotřebení3.3
Bezpečnost jízdy3.1
Spotřeba paliva2.5
Ekonomika
Kilometrový nájezd#13/16
Jízdní komfort
Vnější hluk#12/16
Shrnutí
  • Publikovaný celkový výsledek: — · 5/16
  • Nejlepší pořadí v disciplíně: Výkon na suchu (6/16)
  • Nejhorší pořadí v disciplíně: Kilometrový nájezd (13/16)

Měřené brzdné dráhy kritické: 5,1 m sucho (100 km/h) a 17,9 m mokro (80 km/h asfalt) mezi nejlepším a nejhorším – více než délka vozu na suchu a téměř dvě délky na mokru.

Zimní2.1
Na mokru1.9
Na suchu3.4
Dopad na životní prostředí3.0
Hluk3.0
Opotřebení3.0
Bezpečnost jízdy3.4
Spotřeba paliva1.9
Ekonomika
Kilometrový nájezd#6/16
Jízdní komfort
Vnější hluk#2/16
Shrnutí
  • Publikovaný celkový výsledek: — · 6/16
  • Nejlepší pořadí v disciplíně: Vnější hluk (2/16)
  • Nejhorší pořadí v disciplíně: Výkon na suchu (8/16)

Prognóza nájezdu 22 400 km (Bridgestone nejkratší) až 40 000 km (Kumho nejdelší) – rozdíl 78 %; mezi dvěma „dobrými“ Continental 34 300 km vs. Michelin 33 100 km, oba jen uspokojivě.

7
Gt

GT Radial WinterPro2 Evo

Hodnocení: uspokojivé
Zimní2.8
Na mokru2.9
Na suchu3.5
Dopad na životní prostředí3.4
Hluk3.2
Opotřebení3.2
Bezpečnost jízdy3.5
Spotřeba paliva2.7
Ekonomika
Kilometrový nájezd#9/16
Jízdní komfort
Vnější hluk#5/16
Shrnutí
  • Publikovaný celkový výsledek: — · 7/16
  • Nejlepší pořadí v disciplíně: Vnější hluk (5/16)
  • Nejhorší pořadí v disciplíně: výkon na sněhu (13/16)

Otěr 63–117 mg/km/t a spotřeba 5,3–5,8 l/100 km (100 km/h) – efektivita rozhoduje: Linglong vysoká hmotnost 8,3 kg a 5,8 l zatěžují ekologii.

Zimní2.9
Na mokru1.4
Na suchu3.2
Dopad na životní prostředí3.8
Hluk3.5
Opotřebení3.8
Bezpečnost jízdy3.2
Spotřeba paliva2.3
Ekonomika
Kilometrový nájezd#16/16
Jízdní komfort
Vnější hluk#9/16
Shrnutí
  • Publikovaný celkový výsledek: — · 8/16
  • Nejlepší pořadí v disciplíně: výkon za mokra (1/16)
  • Nejhorší pořadí v disciplíně: Kilometrový nájezd (16/16)

Práh aquaplaningu podélně 67,4–98,6 km/h a příčně 1,3–4,4 m/s² – top rezervy Continental (95,1 km/h / 4,1 m/s²) vs. nejhorší kolem 67–75 km/h u budget pneumatik.

9
Nokian Snowproof 2
Nokian

Nokian Snowproof 2

Hodnocení: dostatečné
1 407 Kč
88 T
originalnipneu.cz
Zimní2.3
Na mokru2.4
Na suchu3.8
Dopad na životní prostředí3.1
Hluk3.5
Opotřebení3.1
Bezpečnost jízdy3.8
Spotřeba paliva1.7
Ekonomika
Kilometrový nájezd#7/16
Jízdní komfort
Vnější hluk#9/16
Shrnutí
  • Publikovaný celkový výsledek: — · 9/16
  • Nejlepší pořadí v disciplíně: Kilometrový nájezd (7/16)
  • Nejhorší pořadí v disciplíně: Výkon na suchu (11/16)

Žádná pneumatika nedosahuje „velmi dobře“ – i vítězný Continental limitován jen uspokojivým nájezdem/otěrem a brzděním na ledu (21,5 m vs. nejlepších 19,4 m).

Zimní2.1
Na mokru2.4
Na suchu3.8
Dopad na životní prostředí3.3
Hluk3.4
Opotřebení3.3
Bezpečnost jízdy3.8
Spotřeba paliva2.2
Ekonomika
Kilometrový nájezd#13/16
Jízdní komfort
Vnější hluk#7/16
Shrnutí
  • Publikovaný celkový výsledek: — · 10/16
  • Nejlepší pořadí v disciplíně: výkon na sněhu (4/16)
  • Nejhorší pořadí v disciplíně: Kilometrový nájezd (13/16)

Continental WinterContact TS 870 jasně vítězí (celkově 2,2, bezpečnost 2,0) – jediná skutečně vyvážená zimní pneumatika dobrá na suchu, na mokru (2. nejlepší) i na zimě; také velmi dobrý aquaplaning.

Zimní1.8
Na mokru3.1
Na suchu3.8
Dopad na životní prostředí3.5
Hluk2.9
Opotřebení3.2
Bezpečnost jízdy3.8
Spotřeba paliva2.1
Ekonomika
Kilometrový nájezd#9/16
Jízdní komfort
Vnější hluk#1/16
Shrnutí
  • Publikovaný celkový výsledek: — · 11/16
  • Nejlepší pořadí v disciplíně: Vnější hluk (1/16)
  • Nejhorší pořadí v disciplíně: výkon za mokra (13/16)

Michelin Alpin 7 druhý (celkově 2,5) – také „dobrý“ bez omezení, těsně za Continentalem v každé disciplíně, ale bezpečný a přesný; slabina: hlučné odvalování 3,6.

Zimní2.0
Na mokru2.2
Na suchu3.9
Dopad na životní prostředí3.0
Hluk3.6
Opotřebení2.3
Bezpečnost jízdy3.9
Spotřeba paliva2.5
Ekonomika
Kilometrový nájezd#1/16
Jízdní komfort
Vnější hluk#12/16
Shrnutí
  • Publikovaný celkový výsledek: — · 12/16
  • Nejlepší pořadí v disciplíně: Kilometrový nájezd (1/16)
  • Nejhorší pořadí v disciplíně: Výkon na suchu (14/16)

Budget katastrofa: Atlas Polarbear HP, Sunny Winter-max NW611 a Rockblade Rock 868S nedostatečně 5,5 – navzdory slušným či dokonce nejlepším zimním hodnotám (Rockblade zima 1,5!) je smrtelné brzdění na mokru 5,5 činí nebezpečnými a nevyváženými.

13
Viking

Viking WinTech NewGen

Hodnocení: dostatečné
Zimní2.1
Na mokru2.9
Na suchu3.9
Dopad na životní prostředí3.6
Hluk3.0
Opotřebení3.2
Bezpečnost jízdy3.9
Spotřeba paliva2.0
Ekonomika
Kilometrový nájezd#9/16
Jízdní komfort
Vnější hluk#2/16
Shrnutí
  • Publikovaný celkový výsledek: — · 13/16
  • Nejlepší pořadí v disciplíně: Vnější hluk (2/16)
  • Nejhorší pořadí v disciplíně: Výkon na suchu (14/16)

Střed pole „uspokojivě“ alternativně dle regionu: Hankook, Optimo a Goodyear pro deštivé oblasti; Linglong pro sucho – vždy s konkrétní slabinou.

14
Sunny

Sunny Winter-max NW611

Hodnocení: nedostatečné
Zimní2.4
Na mokru4.8
Na suchu3.4
Dopad na životní prostředí2.9
Hluk3.5
Opotřebení2.7
Bezpečnost jízdy4.8
Spotřeba paliva2.5
Ekonomika
Kilometrový nájezd#2/16
Jízdní komfort
Vnější hluk#9/16
Shrnutí
  • Publikovaný celkový výsledek: — · 14/16
  • Nejlepší pořadí v disciplíně: Kilometrový nájezd (2/16)
  • Nejhorší pořadí v disciplíně: výkon za mokra (14/16)

Teze zanedbání malého rozměru: ADAC předpokládá priorizaci větších rozměrů – např. Bridgestone nasazuje starší LM-005 místo nejnovějšího Blizzak 6, přispívá k známce 3,8.

15
Atlas

Atlas Polarbear HP

Hodnocení: nedostatečné
Zimní3.0
Na mokru5.5
Na suchu2.5
Dopad na životní prostředí2.7
Hluk3.0
Opotřebení2.7
Bezpečnost jízdy5.5
Spotřeba paliva1.8
Ekonomika
Kilometrový nájezd#2/16
Jízdní komfort
Vnější hluk#2/16
Shrnutí
  • Publikovaný celkový výsledek: — · 15/16
  • Nejlepší pořadí v disciplíně: Kilometrový nájezd (2/16)
  • Nejhorší pořadí v disciplíně: výkon za mokra (15/16)

Žádný kilometrový šampion: i nejlepší praktická volba (Kumho 40 000 km) není mezi „dobrými“ – řidiči malých aut musí volit mezi bezpečností a životností.

16
Rockblade

Rockblade Rock 868S

Hodnocení: nedostatečné
Zimní1.5
Na mokru5.5
Na suchu4.8
Dopad na životní prostředí3.1
Hluk3.7
Opotřebení3.1
Bezpečnost jízdy5.5
Spotřeba paliva1.9
Ekonomika
Kilometrový nájezd#7/16
Jízdní komfort
Vnější hluk#15/16
Shrnutí
  • Publikovaný celkový výsledek: — · 16/16
  • Nejlepší pořadí v disciplíně: výkon na sněhu (1/16)
  • Nejhorší pořadí v disciplíně: Výkon na suchu (16/16)

Podrobné výsledky

Pneumatiky stejné velikosti neobsažené v testu

Testy obvykle nepokrývají celý trh – zde je náš výběr toho, na co byste se měli při výběru pneumatik v této velikosti zaměřit.

#NázevCena
1
2
3
4
kleberVyšší střední
Kleber KRISALP HP3
89%
1 405 Kč
88 T
+3 Více
5
6
bfgoodrichVyšší střední
BFGoodrich G-FORCE WINTER 2
87%
1 329 Kč
88 T
+2 Více
7
nokianVyšší střední
Nokian WR D4
86%
8
91 581 Kč
88 T
+3 Více
10
111 377 Kč
88 H
12
hankookVyšší střední
Hankook Winter i*cept RS2 W452
85%
131 975 Kč
88 T
+5 Více
14
15
firestoneVyšší střední
Firestone Winterhawk 4
84%
1 389 Kč
88 T
+1 Více
161 451 Kč
92 H
171 348 Kč
0 T
+1 Více
181 358 Kč
88 T
+1 Více
19
falkenVyšší střední
Falken EuroWinter HS01
80%
2 219 Kč
88 T
+4 Více
20
toyoVyšší střední
Toyo Observe S944
79%
1 929 Kč
92 H
21
nokianVyšší střední
Nokian WR Snowproof
79%
22
23
debicaRozpočet
Debica Frigo 2
75%
1 539 Kč
88 T
+1 Více
24
uniroyalVyšší střední
Uniroyal MS Plus 77
74%
25
savaRozpočet
Sava ESKIMO S3+
73%
1 241 Kč
88 T
+2 Více
26
kumhoVyšší střední
Kumho WinterCraft WP51
68%
271 364 Kč
88 T
+2 Více
28
nokianVyšší střední
Nokian WR D3
66%
29
30
uniroyalVyšší střední
Uniroyal WinterExpert
65%
1 509 Kč
88 T
+3 Více
31
barumRozpočet
Barum Polaris 5
64%
2 954 Kč
88 T
+1 Více
32
falkenVyšší střední
Falken EUROWINTER HS449
63%
331 288 Kč
88 T
+1 Více
34
firestoneVyšší střední
Firestone Winterhawk 3
61%
35
gitiRozpočet
Giti Gitiwinter W2
59%
1 289 Kč
88 T
+3 Více
36
37
laufennRozpočet
Laufenn I FIT Plus
59%
381 196 Kč
88 T
+1 Více
39
kormoranRozpočet
Kormoran SNOW
40%
1 196 Kč
88 T
+3 Více
40
toyoVyšší střední
Toyo SnowProx S943
38%
412 625 Kč
88 T
+1 Více
42
platinRozpočet
Platin RP70 Winter
34%
43
starfireRozpočet
Starfire W200
20%
441 389 Kč
88 T
+1 Více
45
46
47
48
491 914 Kč
88 H

Vozy s pneumatikami 185/65 R15

Zoe 2019
Zoe
2019
A1 2018
A1
2018
i20 2018
i20
2018
Stonic 2017
Stonic
2017
Micra 2017
Micra
2017
Clio 2016
Clio
2016
Rio 2015
Rio
2015
Linea 2007
Linea
2007
+1
Zobrazit vše
Zobrazit více pneumatik (185/65 R15)

TestPneumatik.eu

ZÍSKAT

TestPneumatik.eu

Porovnejte pneumatiky, přečtěte si výsledky testů a najděte nejlepší ceny — vše v jedné aplikaci.