Dunlop Winter Sport 5 SUV

Od 3432 Kč skladem na pneuboss.czKoupit

Prémiová pneumatika, odvozená od Dunlop Winter Sport 5 a optimalizovaná pro zvýšené vozy s pohonem 4x4. Poprvé byla testována v roce 2016 a vždy byla doporučována, její silnou stránkou je zejména výkon na mokru. Hlavní konkurencí v prémiovém segmentu je Continental WinterContact TS 850P SUV a Goodyear UltraGrip Performance SUV Gen-1.

Plusy a mínusy Dunlop Winter Sport 5 SUV:

  • Výjimečný handling na mokru
  • Krátká brzdná dráha na suchu
  • Nadprůměrný handling na suchu
  • Krátká brzdná dráha na mokru
  • Skvělá odolnost proti aquaplaningu
  • Podprůměrný handling na sněhu
  • Delší brzdná dráha na sněhu
  • Vyšší valivý odpor/negativní vliv na spotřebu

Výsledky v testech pneumatik

Recenze Napsat recenzi

96.2/100 · 10000km · 235/50 R18 · Stanislav Jakeš
Dunlop kupuji už hodně let a byl jsem s nimi vždy spokojený. Když jsem sháněl zimní pneumatiky na moje Volvo XC60, tak jsem se automaticky díval po stejné značce. Měnil jsem za Falkeny, které byly na autě od bývalého majitele. Wintersporty 5 od Dunlopu jsou na vodě i sněhu podstatně lepší a jezdí se mi s nimi opravdu výborně. Navíc design bočnice je opravdu pěkný a myslím si, že takový zatím jiná kola nemají (i když se snaží docela i Continental a na své lowcosty Barum používá nově také podobné šablony). Dunlop Wintersport 5, u mě samozřejmě ve verzi se zesílenými bočnicemi jsou výborná volba.
Jízdní vlastnosti na suché vozovce: 91%Jízdní vlastnosti na mokré vozovce: 100%Odolnost proti opotřebení: 90%Jízdní komfort a hluk: : 100%Stanislav Jakeš by si koupil Dunlop Winter Sport 5 SUV znovu: 100%
Napsáno 01.10.2020
Napsat recenzi
Průměrné hodnocení Dunlop Winter Sport 5 SUV: 97% (Počítáno z 8 testů)

Vlastnosti Dunlop Winter Sport 5 SUV

Jednotlivé jízdní a ekonomické vlastnosti pneumatiky Dunlop Winter Sport 5 SUV

Popis pneumatiky

Vyplatí se koupit Dunlop Winter Sport 5 SUV?

V zásadě ano, i když existuje několik pneumatik, které bych doporučil zvážit. V referenčním rozměru 235/55 R19 jsme našli jiné pneumatiky, které jsou levnější a zároveň dle výsledků testů lepší než Dunlop Winter Sport 5 SUV. Jsou to například Goodyear UltraGrip Performance+, na které kromě lepšího výkonu také ušetříte cca. 1344 Kč na sadě, případně , kde ušetříte Kč.

Další informace o Dunlop Winter Sport 5 SUV na PneuSrovnavac.cz.

Další testy zimních pneumatik

test
x

Už máte vybráno? 9 pneumatik, která bych letos obul já.

-->